8 Küçük Alanlar için Yaratıcı Merdiven Altı Depolama Tasarım Fikirleri

Merdivenin altındaki alanınızı bir ofise, mini bara veya çocuğunuzun oyuncaklarını saklamaya dönüştürün. Tasarım ipuçlarımızı şimdi okuyun.

Büyük ya da küçük her evde kullanılmayan bazı alanlar vardır. Bu alanlar organizasyon, ofis alanı, oturma alanları ve çok daha fazlası için kullanılabilir. Böyle boş alanlardan biri de merdiven altlarıdır. Raflar ve çekmeceler, merdivenlerinizin altındaki alanı değerlendirmek için harika hilelerdir. Bu alandan en iyi şekilde yararlanmak ve evinizde büyük bir fark yaratmak için size birkaç yaratıcı ipucu sunuyoruz. Merdiven altınız için depolama tasarımı ipuçlarımızı ve püf noktalarımızı okuyun.

Merdiven Altına Kitaplık Yapın

Bookshelf under stairs is the good idea to utilise space under your staircases for small spaces
Merdiven altında bir kitaplık, boş alanları kullanmanın ve biraz da dekor getirmenin akıllıca bir yoludur

Kitaplarla çevrili olmayı seven tüm kitap kurtları için, merdiveninizin altında mini bir kütüphane veya okuma köşesi, alanı yeniden keşfetmenin mükemmel bir yoludur. Bir tane inşa etmeden önce, bir kitap rafının mükemmel bir şekilde sığması için duvarları yukarıdan aşağıya doğru ölçtüğünüzden emin olun. Bir masa veya minderli bir bank ile birlikte mini bir okuma koltuğu ekleyin ve boş zamanlarınızı geçirebileceğiniz rahat ve sessiz bir alan için rafların arasına bir okuma lambası yerleştirin.

Mini Bar ile Uzaklara Gidin

Mini bar lounge under your staircase is a wicked trick you can adopt to make this under staircase storage design
Merdiven altındaki bir bar salonu, arkadaşlarınızla kaynaşmak veya tek başınıza dinlenmek için harika bir yerdir

İşten sonra hızlıca bir şeyler içmek ve biraz kendime zaman ayırmak eğlenceli olmaz mıydı? Merdiveninizin altında küçük bir mini bar salonu, bu alanı havalı ve korkak hale getirmek için benimseyebileceğiniz hınzır bir numaradır. Bu merdiven altı depolama tasarımı fikri de çok fazla merkezi alan yaratmıyor. Bu aynı zamanda size evinizde kendi küçük eğlence alanınızı verir. Bar taburelerini getirin ve şampanyanızı patlatın, merdiven tasarımınız çok daha havalı hale geldi!

Avail 20% extra space with our space saving interiors

Aksesuarlar İçin Tasarlanmış Merdiven Çekmeceleri

Under stairs storage pull out drawer works really well to store shoes and accessoriesUnder stairs storage pull out drawer works really well to store shoes and accessories
Ayakkabı ve aksesuarları saklamak için dışarı çekilebilen bir çekmece gerçekten işe yarıyor

Çoğumuz ayakkabılarımızı ve şemsiye, palto ve ayakkabı gibi diğer aksesuarlarımızı oturma odasının bir köşesinde ya da evin dışında bırakma eğilimindeyiz. Neden her şeyi depolamak için merdivenlerin altındaki alanı kullanmayasınız? Ayakkabılarınızı düzgün bir şekilde saklayabileceğiniz, şapkanızı, şemsiyenizi ve diğer günlük eşyalarınızı asabileceğiniz çekmeceler, raylar ve raflar oluşturun. Bu tasarım ipucu odanızı dağınıklıktan uzak tutar, böylece misafirleriniz veya siz bir karmaşanın içine girmezsiniz. Ve sihirli bir şekilde ekstra depolama alanına sahip olursunuz – bunu kim sevmez ki?

Oyuncak Ülkesi Hemen Altında

Under stairs cupboard, wardrobe under stairs and under stairs cabinets utilising space underneath to build cabinetsUnder stairs cupboard, wardrobe under stairs and under stairs cabinets utilising space underneath to build cabinets
Çocuklarınızın oyuncaklarını merdivenin altındaki dolaplara koyarak dağınıklığı önleyin

Eğer çocuğunuz varsa, oturma odanızın oyuncaklarla dolu bir karmaşa içinde olabileceğini biliyoruz. Çocuğunuzun oyuncaklarını, kitaplarını ve oyunlarını saklayabileceğiniz dolaplar inşa etmek için alttaki alanı kullanarak oturma odanızı geri kazanabilirsiniz. Sadece merdiven dekoruna uyum sağlamakla kalmaz, aynı zamanda küçük çocuğunuzun kolayca ulaşabileceği bir yerde olur. Mükemmel eviniz net ve çocuğunuz oyuncaklarına istediği zaman erişebilir! Bu bir kazan-kazan.

Merdiven Altında Kullanışlı Bir Yardımcı Odası Tasarımı

Interior design under staircase with utility room and store machines under the staircaseInterior design under staircase with utility room and store machines under the staircase
Bu yardımcı odayı iyi kullanın ve makineleri merdivenin altında saklayın – gizli ve temiz

Çamaşır makinenizi her zamanki yerinden (balkonunuz olabilir) yardımcı odaya ve merdiven altına taşıyın. Bodrum katınızda bir yardımcı odanız varsa, merdivenlerinizin altındaki alan bir makine veya kurutucuyu saklamak için idealdir. Bu küçük odanın yanı sıra, çamaşır tozu ve yumuşatıcı, ütü, çamaşır sepeti ve çamaşır ipi mandalları gibi diğer yardımcı malzemeleri saklamak için raflar ve çekmecelerle dolu bir oda tasarlanabilir. Çamaşır makinesini ve kurutma makinesini örtmek ve düzenli görünmelerini sağlamak için özel kapaklar ekleyebilirsiniz.

Merdiven Altı Depolama için İşe Koyulun

Convert your storage space under the staircase into a compact home office with built-in shelves and a deskConvert your storage space under the staircase into a compact home office with built-in shelves and a desk
Merdivenin altındaki ev ofis, e-postalarınızı yazmak için sessiz bir yerdir

Ofis çalışmalarınız için kişisel bir alan yaratmak istiyor ancak küçük bir evde yaşadığınız için yer bulmakta zorlanıyorsanız, üzülmeyin bir çözümümüz var! Merdiven altındaki alan en iyisidir ve merdiven altındaki alanınızı gömme raflar ve bir masa ile kompakt bir ev ofisine dönüştürebilirsiniz. Bize güvenin, yepyeni bir oda eklemiş gibi hissedeceksiniz. Evden çalışıyorsanız ve kendinizi oturma odası masasında tünerken buluyorsanız ya da çocukların ödevlerini yapmaları için sessiz bir alan istiyorsanız bu mükemmeldir.

Alt Kat Tuvaleti

bathroom washroom toilet under stairs is the good idea to utilise small spacebathroom washroom toilet under stairs is the good idea to utilise small space
Merdivenlerin altına gizlenmiş bir tuvalet kullanışlıdır ve kat planını bozmaz

Bir misafir tuvaleti veya ortak bir tuvalet istiyorsanız, merdivenin altındaki alana bir tuvalet inşa etmeyi düşünebilirsiniz. Alt katta bir tuvalet inşa etmek kullanışlıdır ve evimizin gelişimine katkıda bulunur. Ana görüş hattından uzaktır, kat planınızı bozmaz ve yine de büyük bir partiye ev sahipliği yaptığınızda ekstra bir tuvalete sahip olursunuz!

Get a free design consultation from design cafe

Merdiven Altında Giyinme

Dress up under the stairs design with dressing table, place a stand to hang your coats/ hats, chair and mirrorDress up under the stairs design with dressing table, place a stand to hang your coats/ hats, chair and mirror
Merdiveninizin altındaki bu küçük makyaj odası ile giyinin ve tazelenin

Merdiveniniz ana girişin hemen yakınındaysa ve altında geniş bir alanınız varsa, makyajınıza son rötuşları yapmak için mükemmel bir yerdir. Bir tuvalet masası, paltolarınızı/şapkalarınızı asmak için bir stand, bir sandalye ve bir ayna ekleyin. Merdiveninizin altındaki bu dekor, o önemli ağ oluşturma etkinliği veya arkadaşınızın doğum günü partisi için acele ederken ihtiyacınız olan tek şeydir. Saçınızı fırçalayın, montunuzu alın ve gitmeye hazırsınız!

İşte, küçük alanlar için akıllı ve ilginç merdiven altı depolama fikirleri. Artık ayakkabılarınız, oyuncaklarınız, kitaplarınız ya da daha fazlası için yer sıkıntısı çekmenize gerek kalmayacak. Çekmeceler, dolaplar, mini bar veya tuvalet inşa etmek, küçük bir evde daha fazla alan yaratmak için akıllıca çözümlerdir. Alanın her santimini iyi kullanın!

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir