Hint Evleri İçin 9 Merdiven Tasarım Fikri

Merdiven kelimesini duyduğunuz andan itibaren aklınıza gelen ilk şey, herhangi bir görsel veya estetik çekiciliği olmayan basit kare benzeri yapılardır. Bugünlerde merdivenler sıradanlığın ötesine geçti. Merdivenler bir evin görsel zenginliğini oluşturuyor ve ev dekorunun büyük bir kısmını oluşturuyor. Burada size bu konuda nasıl yaratıcı olabileceğinizi anlatıyoruz.

Hint evleri, genellikle ana girişin üzerinde birkaç kata sahip olduklarından, en azından geleneksel kurulumlarda, diğerlerinden daha fazla planlamaya ihtiyaç duyarlar. Hint evleri için bu merdiven tasarım fikirleri, desi şık bir görünüm için karizmasına ve cazibesine katkıda bulunacaktır. Dahası, bu tasarımlar hem stil sahibi hem de yerden tasarruf sağlıyor.

Harika Beyaz ve Köşede

Merdivenler en iyi Hint evinizin köşelerine inşa edilir. Köşeler, evinizin geri kalanının düzenini bozmadan katları birbirine bağlayan bir merdiven inşa etmek için harika yerlerdir. Ayrıca, her eve bir tutam görsel çekicilik katarlar. Örneğin şeffaf cam korkuluklar çekiciliği artırır ve bir alanı daha büyük gösterir.

White and cornered staircase designs for indian homes are the best options for staircase design
Evinizdeki köşe alanlar, güzel bir şekilde uyum sağladıkları için merdiven inşa etmek için harikadır

Woody WoodPecker Merdivenlerine Merhaba Deyin

Ah! Doğada bulunan en harika elementlerden biri ahşaptır. Ağaç kabuklarından elde edilen ahşap, kullanıldığı her mekana sıcaklık katar. Ahşap merdivenler Hint evlerine rustik bir güzellik katar. Bu ahşap plakalar sadece sağlam olmakla kalmaz, aynı zamanda daha az yer kaplar. Bu ahşap merdivenlerin altındaki alan genellikle geçici depolama için küçük eşyaları yerleştirebileceğiniz boş bırakılır.

Wooden staircase design gives your home elegance looks and wooden staircase bring in rustic beauty to indian homes
Sarmal bir ahşap merdiven planı, evinize öne çıkmak için gereken belirli bir zarafeti verir.

Havadar, Açık ve Kullanışlı Merdiven Tasarımları

Bu tür merdiven tasarımlarında, alışılageldiği üzere her iki tarafta da korkuluk veya destek bulunmaz. Bu tür bir tasarım aynı zamanda birçok durumda bir depolama alanı olarak da işlev görür. Ve işlevselliğin ötesinde bir lüks unsuru da getirirler. Havadar, tasarımdaki sadelik nedeniyle temizlenmesi kolay ve bakması hoştur.

Open staircase design comes with no railings or support and this kind of staircase design serves as a storage spaceOpen staircase design comes with no railings or support and this kind of staircase design serves as a storage space
Açık merdivenler, tasarımın sadeliği nedeniyle hoş bir görünüme sahiptir

Büyük Spiral Merdiven Tasarımı

Spiral merdivenler, uyku tasarımları sayesinde metrekare tasarrufu sağlar. En yaygın varyant, merdivenin her dört ila beş basamaktan sonra keskin bir U dönüşü yaptığı varyanttır. Bu tür geometrik olarak kavisli merdiven tasarımı, tırmanmak zahmetli olduğundan çocuklu evler veya yaşlı çiftler için tavsiye edilmez. Bu tasarımı tercih ederseniz, kolayca tırmanmak için her zaman yeterli miktarda ışık olduğundan emin olun.

Spiral staircase design with a delicate wrought iron railing is beautiful to look for indian homes staircase designSpiral staircase design with a delicate wrought iron railing is beautiful to look for indian homes staircase design
Hassas bir ferforje korkuluğa sahip bu döner merdivene bakmak çok güzel
Get a free design consultation from design cafe

Aydınlatmalı Merdivenler ile Ortamı Ayarlayın

Evinizin bir köşesinde basamak veya merdiven olmasını seven biriyseniz, muhtemelen bu merdiven tasarımına bayılacaksınız. Işıklı merdiven tasarımı, ışığı ve parlak olan her şeyi sevenler içindir. Buradaki merdivenlerin her iki tarafı da ışıklarla süslenerek tırmanışı daha keyifli ve canlı hale getiriyor! Aşağı koşmak ve bir gece yarısı atıştırmalığı yakalamak için mükemmel.

Illuminated staircase design is for lovers of light and bright gives you modern staircase design for indian homesIlluminated staircase design is for lovers of light and bright gives you modern staircase design for indian homes
Loş ışıklar bu merdiveni ekstra parlaklık için süslüyor

Sarmal Merdiven Yolculuğunda Dışarı Çıkın

Oturma odanız doluysa ve o kadar büyük değilse, merdivenlerinizi evinizin dışına taşıyabilirsiniz. Dışarıda olmaları güzel görünemeyecekleri anlamına gelmez. Evinizin ve merdivenin güzelliğini ve zarafetini koruyabilirsiniz. Evinizin dışındaki merdiven yapısı istediğiniz kadar dekoratif olabilir. Döner merdivenler kullanarak hem yerden tasarruf edersiniz hem de dış cephenin güzelliğine katkıda bulunursunuz.

Outside spiral staircase design add to the beauty of your home small spacesOutside spiral staircase design add to the beauty of your home small spaces
Dış merdivenler evinizin güzelliğine katkıda bulunur

Modern, Metalik Görünüm İçin Çelik Merdiven Tasarımı

Çelik, Hint evleri için tam anlamıyla güçlü bir merdiven tasarımı fikridir. Çelik merdivenler ve kafesler de evinizi güvence altına almanın harika bir yoludur. Bu tür bir malzemenin tek dezavantajı, sökülmesinin zor olmasıdır. Bu nedenle, çelik merdiven tasarımını bir seçenek olarak seçmeden önce akıllıca ve dikkatli bir şekilde düşünün.

Steel staircase design, steel is literally a strong staircase design idea for indian homesSteel staircase design, steel is literally a strong staircase design idea for indian homes
Çelik merdiven tasarımları, modern ancak endüstriyel bir görünüm isteyen evler için iyidir
Do you want a free design consultation, call our designers

Spiral Merdivenler Evinizin İçinde Olabilir

Sarmal merdivenler sadece dışarıda kullanılabilir diye bir kural yok – bu merdiven tasarım fikrini ev içinde de kullanabilirsiniz! Sadece bunun için mükemmel bir yer bulmanız gerekiyor. Bu spiral merdivenler çok fazla alan gerektirdiğinden ve koridorunuzun herhangi bir köşesine yerleştirilemeyeceğinden.

Spiral staircases can be placed inside your homeSpiral staircases can be placed inside your home
Spiral merdivenler evinizin dekoruna katkıda bulunmak için evinizin içine de yerleştirilebilir

Bu nedenle, aksi takdirde boş kalacak bir alana akıllıca inşa ettiğinizden emin olun.

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir