Anasayfa » Düğün Planlama Rehberi » Düğün Teması ve Dekorasyonu » Bohem Tarz Kır Düğünü

Bohem Tarz Kır Düğünü

Bohem tarza sahip gelin adayları, bu tarzı kır düğünlerine de yansıtabilirler. Nasıl mı? Bohem tarzda kır düğünü düşünüyorsanız öncelikle düğün mekanının dekorasyonunda kullanılacak süsleme malzemelerinin buna göre tercih edilmesine dikkat etmelisiniz. Bir de gelin adayımızın bohem gelinlik seçimi, saç ve makyaj tercihlerini bu doğrultuda kullanması ile her şey tamam. Hatta dilerseniz davetlilerin nasıl giyineceklerine de siz karar verebilirsiniz. Ne de olsa günün yıldızı sizsiniz, hiç kimse kusura bakmasın!

Bohem Tarz Gelinlik Seçimi

Bohem tarzınızı yansıtmak için ilk önce nasıl bir gelinlik tercih etmelisin, buna değinelim. Bohem tarzda giyinmeyi tercih edenlerin vintage, hippi ve etnik öğeleri bir araya getirerek bir tarz oluşturdukları göz önünde bulundurulursa; bohem gelinlik tercihinizi de vintage olanlardan yana yapabilirsiniz. Etnik detaylar barındıran gelinlik modelleri de bohem kır düğünü konseptine çok uygun olacaktır. Son zamanlarda çok tercih edilen 2 parçalı gelinlikler buna harika bir örnektir. Etnik izler taşıması adına gelinliğinizin, el örgüsü dantel detayları taşıması hoş bir alternatif olacaktır. Ayrıca dantelli gelinlikler de doğru aksesuar kullanımı ve saç modeli ile bohem tarzı yansıtmak için idealdir. Üzerinizden kayıp gidecekmiş hissi veren, rahat ve ince bir şifon ile hazırlanmış salaş bir gelinlik de özgür ruhunuzu ve zarafetinizi ortaya koyacaktır.

Bohem Tarz Gelin Saçı

Gelin saçı için saçların doğal dalgalar kullanılarak açık bırakıldığı, anlına takılan aksesuarların kullanıldığı saç modelleri bu tarza uygundur. Ayrıca saçların aksesuar kullanmadan salaş bir örgü ile toplanması da bohem tarzı seven gelin adaylarına hitap edecektir.

Bohem tarzda bir gelinlik ve gelin saçı seçiminin ardından sıra geldi düğün mekanının dekorasyonuna.

Bohem Tarza Hitap Eden Dekorasyon Fikirleri

Bohem tarza hitap eden bir düğün ortamı oluşturmak için kullanacağınız farklı dekorasyon eşyaları ile hem hayalini kurduğunuz kır düğününü yapabilir hem de davetlilerinize ilginç bir deneyim yaşatabilirsiniz. Aşağıda bahsedeceğimiz fikirlerin çoğunu kendiniz yapabilirsiniz fakat detaylarla uğraşmak istemezseniz bir düğün organizasyon firmasıyla da anlaşabilirsiniz.

  • Nikah alanı ve gelin yolu süslemesi: Gelin yolunda kullanılan halının etnik desenler barındıran versiyonu hoş bir tercih olabilir. Süsleme detaylarında kuru dallar, otlar, çiçekler kullanılabilir. Nikah tagının süslemesinde ise renkli kumaşlar ve makrome örgüler kullanılarak bohem tarza hitap eden bir dekorasyon oluşturulabilir.
  • Çadır: Etnik unsurların ve özgür ruhun sembollerinden biri olan çadır detayını düğün alanında kullanmak da hoş bir dekorasyon seçeneğidir. Bu anlamda otantik görünümlü, dantel bir kumaşla sarılı veya çiçeklerle süslü çadırlar tercih edebilirsiniz. İsterseniz bir çadırı da müstakbel eşinizle oturacağınız alan olarak kullanabilir, düğün fotoğraflarınıza farklı bir hava katabilirsiniz.
  • Aydınlatma ürünleri: Bohem tarza hitap eden aydınlatma ürünleri seçimlerinde çok renkli olanlar tercih edilebilir. Renkli kristal taşlar ile detaylandırılmış veya ilginç şekillere sahip olan lamba ve fenerler kullanılabilir. Ayrıca içerisine dantel oyalar yerleştirilerek yapılan dekoratif lambalar da bu tarz için güzel bir süsleme alternatifidir.
  • Düğün mekanı süslemesi: Düğün alanı süslemelerinde vintage metal ürünler, eskitilmiş ahşap görünümlü objeler, dantel ve püsküller kullanılabilir. Ayrıca tütsü kullanımı da düğün mekanının otantik havasını yansıtmak için bir başka seçenektir.

Post navigation

  • Bohem tarz kır düğünü düşünüyoruz. Tabi buna uygun bir gelinlik ve gelin saçı da olacak. Damatlık olarak da bohem tarzı tercih edecegiz

  • Düğün konsepti, düğününüzün tamamında bir tema oluşturmanın harika bir yoludur. Bu makaledeki fikirler ve öneriler, düğün konseptinizi belirlemekte size yardımcı olabilir.

  • Bu makalede, bohem tarzı kır düğünü yapmak isteyenler için fikirler ve öneriler sunuluyor. Doğal ve romantik bir atmosfer yaratmak isteyenlerin bu önerileri dikkate almalarını öneririm.

  • İçime huzur veren bir düğün konsepti bu benim ya. Biraz farklı biraz güzel. Düğünü güzel hale getiren şeylerden kesinlikle. İyi düşünüp iyi karar verip harika konseptler ile unutulmaz anlar yaşamalı insan.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir