Anasayfa » Gelin Rehberi » Gelinlik » Gelinlik Alırken Sıkça Yapılan Hatalar
gelinlik alırken sıkça yapılan hatalar

Gelinlik Alırken Sıkça Yapılan Hatalar

Gelinlik alışverişi kadınlar için adeta bir zevktir. Ömür boyu bir kere giyilen gelinlik seçiminde çok dikkatli olunmalıdır. Kusursuz görünmek istiyorsan, senin için hazırladığımız rehberden faydalanabilirsin. İşte gelinlik alırken sıkça yapılan hatalar;

Gelinlikte Son Provanın Önemi

Gelinlik içinde mükemmel görünmek için; kendine uygun bir gelinlik seçmiş olabilirsin. Fakat düğün telaşı içinde kilo alırsan son provalarda tadilatlar yaptırman gerekecek. Hatta son provanın gününü son anlara bırakırsan senin için daha iyi olur. Düğüne günler kala kilo almış olabilirsin. Son birkaç gün gelinliğini deneyip tadilat yaptırman mümkün. Prova zamanını düğüne iki hafta kala  yaptırıp bırakmayın. Düğüne birkaç gün kala üzerinizde yeniden görün.

 

Etek Boyunun Ayakkabıyla İlişkisi

Gelinlik alırken yapılan en büyük hata; etek boyunu doğru seçmemektir. Etek boyu az miktar bile kısa olduğunda, oyuncak bebek imajı yaratabilirsin. Diğer türlü etek boyu uzun olursa, bu sefer yürümene ve hareket etmene engel olarak ayağına takılacak. Bunun için topuk boyunun tam hizasında etek boyu seçilmelidir. Yürüdüğün sırada ayakkabıların görünmemelidir. Yerleri süpürmemesine de dikkat etmelisiniz.

 

Ten Rengi ve Gelinlik İlişkisi

Gelinliklerin son trendlerde yalnızca beyaz değil, değişik renklerde de dizayn edildiğini gözlemliyoruz. Fakat gelinlik rengi seçerken ten renginizle uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Hatta burada işin içine saç rengi de dahil edilmelidir. Bazı renkler teninizle uyuşmaz ve solgun bir görünüm sergilemenizi sağlar. Sarışın gelinler taş rengi gelinlikleri tercih edebilir. Fakat asla yavruağzı gibi gelinlikleri tercih etmemelidirler. Esmer gelinlere yakışan gelinlik rengi ise; kırık beyazdır.

 

Düğün Mekanı ve Gelinlik İlişkisi

Gelinlik alırken sıkça yapılan hatalar içerisinde en önemlisi de düğün mekanına göre seçilmeyen gelinlikler emanet gibi durur. Ait olmadığın bir yerde gibi hissedeceğin bu duyguyu aşmak için, mekana uygun gelinlik tercih etmen gerek. Kır düğünlerinde kuyruğu upuzun bir gelinlik giyemezsin. Büyük ve kapalı bir mekanda, mini bir gelinlik giymen komik görünmene neden olur. Bunun için mekana göre gelinlik seçmek çok önemlidir. Bu nedenle öncelikle düğünün yapılacağı yer seçilmelidir. Arkasından gelinlik tercihi yapılır. Sonra da, davetiyelere karar verilir.

Vücut Tipi ve Gelinlik İlişkisi

Hangi vücut tipine sahipsen, o tip gelinlikleri tercih etmelisin. Her gelinliği seçme gibi bir şansın yok. Kilolu bir vücudun varsa, balık etek gelinlikler sana uygun değil. Kollarını ve omuzlarını saklaman lazım. Yapman gereken tek şey; fazla gördüğün bölgeleri gizlemek. Bunun için gelinlik alışverişi yapacağın firmayla görüşüp fikir almalısın.

 

Gelinlik Seçimini Son Zamanlara Bırakmak

Evlenirken pek çok şeyle uğraştığını biliyorum. Fakat uğraştığın şeylerden daha önemli bir detay var. Oda gelinlik seçimi. Gelinlik seçimini son zamanlara bırakma. Hatta aylar öncesinden gelinliğini kirala veya al. Son ayda alınan gelinlik içine sinmeyebilir. Pişmanlık yaratacak bir durumla karşılaşmanı istemem. Düğün mekanını seçtikten sonra hemen gelinlik firmasının yolunu tutman lazım.

 

Gelinlik Seçiminde Kalabalık Olmak

Biliyorum gelinlik seçerken herkesten fikir almak istiyorsun. Fakat bu durum yanlış kararlar almana neden olabilir. Her kafadan başka seslerin çıkacağı kalabalık bir ortam, hatalı bir model seçmene sebep olur. Bu nedenle gelinlik alışverişine en fazla üç kişi gidilmelidir. Kafanızı karıştırmayan ve çok iyi anlaştığın kişilerle gitmen, doğru tercih yapmanı sağlayacak.

 

Gelinliğe Uygun Olmayan İç Çamaşırı Tercihi

Gelinliğin içine gelinlikle aynı renk tonunda iç çamaşırı almak en önemli husustur. Bu alışverişi son günlere bırakırsan, hata yapmış olursun. Hatta iç çamaşır seçimini, gelinlik aldığın firmayla bile konuşup fikir alabilirsin. Gelinlik aldıktan hemen sonra, iç çamaşırını da almayı unutma.

 

 

 

 

Post navigation

  • Gelinlik seçimi için yeterli zaman ayırmak oldukça önemlidir. Gelinlik seçiminde aceleci davranıp son dakikada karar vermek, yanlış bir seçim yapmanıza neden olabilir. Arkadaşımdan biliyorum 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir