prenses kesim gelinlik

Prenses Kesim Gelinlik Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Düğün hazırlığı söz konusu olduğunda en önemli ayrıntılardan biri de gelinlik modeli seçimi oluyor. (Bu seçim gelinlerin çoğu zaman kâbusu olmaktadır ama olsun..) Gelinlik denildiğinde aklımıza, en çok ilgi gören prenses kesim gelinlik geliyor. Bu yüzden de prenses kesim gelinlik nedir, nasıl olur gibi soruları yanıtladığımız bu yazı sizlere bir kılavuz olacaktır. (Merak etmeyin, prenses kesim gelinlik modelleri hakkında da konuşacağız!)

Prenses Kesim Gelinlik Nedir?

Belden sonra yere ya da dize kadar kabaran eteklerin oluşturduğu tasarımlar; prenses kesim gelinlik modelinin ayırt edici özellikleridir diyebiliriz.

Balo tipi gelinlik olarak da anılan prenses gelinliklerin modelleri hacimli ve kabarık bir yapıya sahiptir. Fakat etek kısmının başlama noktası, uzunluğu ya da kuyruk kısmı bu gelinlik modellerini kendi arasında gruplara ayırmıştır.

Prenses Kesim Gelinlik Modelleri

Prenses kesim modelleri birkaç farklı grupta inceleyebiliriz. Bunlar:

  • Belden başlayanlar,
  • Bel altından başlayanlar,
  • Kuyruk boyuna göre olanlar,
  • Etek kesimine göre olanlardır.

Bacaklarınızın uzunluğu, basen kalınlığınız, belinizin ince ya da kalın oluşu; hangi prenses kesim modelini seçmeniz gerektiği konusunda size yol gösterecektir. Eğer basenleriniz biraz fazla genişse prenses kesim modellerine bakarak doğru bir seçim yaptığınızı söylemek isteriz!

Belden Başlayan Prenses Gelinlik Modelleri

Eğer ince bir bele sahipseniz belden başlayan prenses kesim gelinlik modelleri sizin için en uygun tercih olacaktır. (Bel kısmının ön plana çıkacağı bu modelin içinde oldukça zarif görüneceğinizden eminiz.)

Bel Altından Başlayan Prenses Gelinlik Modelleri

Eğer boyunuz kısaysa (belinizin ince veya kalın olması farketmeksizin) bel altından başlayan kesimi tercih etmeniz gerekiyor. Örneğin etek kısmınızın kalça ile bel arasında bir noktadan başlaması size hoş ve çekici bir görünüm kazandıracaktır. Fakat belden başlayan bir model tercih ederseniz boyunuz, olduğundan daha kısa görünebilir. (Ve bunu kim ister ki?!)

Kuyruğa Göre Prenses Gelinlik Modelleri

Kabarık etekleriyle sizi bir prenses gibi gösterecek olan gelinlik modelleri kuyruklarına göre de çeşitlere ayrılmaktadır. Prenses kesim gelinliklerde üç farklı çeşit kuyruk bulunmaktadır:

  • Eteği daire gibi geniş olan ve kuyruğu bulunmayan,
  • Etek bölümü U şeklinde arka kısma doğru geniş bir kuyruğu olan,
  • Uzun bir kuyruğa sahip olan.

Etek Kısmına Göre Prenses Gelinlik Modelleri

Eğer tam daire çizen kabarık bir prenses kesimli gelinlik seçecekseniz, bu modellerde kuyruk kullanmamanızı tavsiye ediyoruz. (Ki bu model gelinlikler zaten genel olarak kuyruksuz olarak tasarlanıyor.)

U biçiminde arkaya doğru uzanan kabarık bir modelde ise kuyruk da doğal olarak arkaya doğru U şeklinde uzanabilmektedir.

Seçimimi Nasıl Yapacağım Diyorsanız..

Seçiminizi yaparken vücut hatlarınıza ve vücut şeklinize göre karar vermenizi öneririz. Yazımızdan da anlaşılacağı üzere prenses kesim gelinlikler oldukça yoğun bir kapsama sahip. Doğru seçimde kusurları örtüp çekici bir görünüm verirken, vücut yapısına ters olan yanlış bir seçim yapılması durumunda bütün kusurlarınızı ortaya çıkaracak ve istemediğiniz fotoğraf karelerine sahip olmanıza sebebiyet verecektir.

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

  • En sevdiğim gelinlik tarzı kısa olan gelinlikler gerçekten şahane duruyor. Uzun olan gelinlikleri taşıması ve düğündeki o koşuşturmacaya yetişmek zor oluyor. Hafif olması daha avantajlı.

  • Prenses kesim gelinlik kesinlikle muhteşem bir görüntüye sahip. Umarım düğünümde bu gelinliği giymek bana da nasip olur ya çok beğeniyorum bunu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir