Çiftlerin Eşleşen Alyanslar Takması Gerekir mi?

Bir çiftin evlilik birliğini dışa vuran tek mücevher parçası nedir? Eğer cevabınız “alyans” ise, o zaman haklısınız! Bu basit aksesuar, iki kişi resmi olarak “Evet” dedikten sonra bağlılık ve sevginin büyük bir sembolüdür. Ancak, siz ve eşinizin aynı alyansa sahip olmanız gerekip gerekmediğini merak ediyorsanız, endişelenmeyin, yalnız değilsiniz.

Jared at Signet Jewelers’ın satıştan sorumlu başkan yardımcısı Ann Grimmett’e göre, günümüzde çiftler birbiriyle uyumlu parçalar seçmek yerine bireysel tarzlarını yansıtan yüzükler seçiyor. Grimmett, “hem erkekler hem de kadınlar karışık taşlar ve metallerle kişisel takı tarzlarını tamamlayan yüzükleri tercih ediyor. Çoğu çift için alyanslar, kişisel mücevher estetiklerinin bir yansıması haline geliyor.” Basitçe söylemek gerekirse, çiftlerin aynı alyansları takmaları gerekmiyor ve hatta günümüzde mevcut olan çeşitli stiller göz önüne alındığında bu yüzükleri kendilerini ifade etmenin bir biçimi olarak kullanabiliyorlar.

Grimmett, alyansların eşleştirilmesi konseptini daha ayrıntılı bir şekilde açıklarken, birlikteliğiniz için en uygun parçaları nasıl bulacağınıza dair birkaç uzman ipucu da veriyor. Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.

Alyanslar Eşleşmek Zorunda mı?

Yukarıda da belirtildiği gibi, alyanslarınızın uyumlu olup olmaması tamamen kişisel bir seçimdir. Ve tüm düğün geleneklerinde olduğu gibi, özellikle genel stil, metal tonu ve diğer tasarım unsurlarıyla ilgili olarak en iyi yüzük türünü seçmek söz konusu olduğunda çiftlerin kalplerini takip etmeleri önemlidir.

Grimmett, “Çiftlerin birbirlerine olan bağlılıklarının sembolü olan bu yüzük, nihayetinde günlük yaşamlarının bir parçası haline geleceğinden, yeni bir evlilik yüzüğü satın alırken akılda tutulması gereken en önemli hususlardan biri kişisel stildir” diyor. “Özellikle, özel Chosen by Jared koleksiyonumuz, Jared Mücevher Danışmanlarımız tarafından seçilen ve her kişinin kendi seçimine göre genel kesim, renk, berraklık ve karatı belirleyen tasarım tercihlerine göre uyarlanan hem erkekler hem de kadınlar için yüzükler içeriyor.”

Bununla birlikte, eğer benimsemek istediğiniz bir gelenekse, kesinlikle eşleşen alyanslar takabilirsiniz. Birlikteliklerini sembolize etmek için eşleriyle aynı yüzüğü takma fikrine değer veren pek çok insan vardır.

Alyans Alışverişi İpuçları

Her ilişki farklı olduğundan, alyans seçmenin doğru ya da yanlış bir yolu yoktur. Ancak yine de, zamanı geldiğinde mükemmel parçayı bulmanıza yardımcı olacak akılda tutulması gereken birkaç ipucu var. Başlangıç olarak, eğer yüzüklerinizi eşleştirmek istemiyor ancak yine de uyum sağlamanın yollarını arıyorsanız Grimmett, ilişkinize ince bir şekilde saygı gösterecek “yüzüklerin içine düşünceli bir gravür gibi gizli bir özelleştirme yönü” eklemenizi öneriyor.

Yine de, yüzüklerini eşleştirmek isteyenler için, metal rengi, yüzüğün genişliği, tasarım öğeleri ve pırlanta seçimleri gibi seçtiğiniz ayrıntılardan sizin ve eşinizin memnun olduğundan emin olun. Sonuçta, bir alyans her gün takılmak içindir, bu nedenle her ikinizin de kesinlikle sevdiğiniz bir şeyi taktığınızdan emin olmak istersiniz.

Son olarak ve genel bir kural olarak, “Yüzüğünüzü şahsen denediğinizden ve rahatlığı sağlamak için uygun boyutu ölçtüğünüzden emin olun. Ayrıca, sınırsız profesyonel temizlik ve inceleme hizmetlerinin yanı sıra diğer avantajlar sağlayan [Jared’s] Vault Rewards gibi bir sadakat programını değerlendirmenizi öneririz” diyor Grimmett.

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir