Anasayfa » Düğün Planlama Rehberi » Düğün Teması ve Dekorasyonu » Düğün Aksilikleri
düğün aksilikleri

Düğün Aksilikleri

Düğününüzün yapılacağı yer çok büyük ihtimalle daha aylar öncesinden ayarlandı. Bu çok iyi! Yaşanabilecek  düğün aksilikleri için düğün salonunda önceden önlemlerinizi alabileceksiniz.

 Nerede Bu Düğün?

Yakın akrabaların düğün salonunun bulunduğu yeri bulamaması sık yaşanan bir “Düğün Günü Aksiliği” vakalarından biridir. Özellikle de büyük şehirlerde salonu bulamadığı için düğüne çok geç kalan ya da yetişemeyen kişileri duyuyoruz. Sevdiği kişilerin bu en mutlu gününde yanında olamaması düğün sahiplerini oldukça üzüyor.  Hatta bir şehirden diğer bir şehre düğüne gitmek için otobüs tutan bir grubun düğüne, düğün bitiminde ulaştığını düşünün. Bu çok üzücü olmaz mıydı?

Bunları önlemek için davetiyenize sadece düğün salonunun adını değil, açık adresini de belirtmenizde yarar var.  Gelişen iletişim kaynaklarını da düğününüze hizmet etmesi için kullanabilirsiniz. Mesela Whatsapp’ta düğün salonunu bulamayabilecek olanlar için bir grup oluşturarak ya da sosyal medya hesaplarınızdan herkese yönelik olabilecek şekilde konum paylaşabilirsiniz. Bu şekilde yaşanma olasılığı olan bir konuyu daha rafa kaldırmış olursunuz.

 Müzik Listesi

Dans pistindesiniz. Sevgiliniz ile mutlu mesut dans ediyorsunuz.  Düşünseniz ya bir bu esnada, “Nikâhına beni çağır sevgilim. İstersen şahidin olurum senin.” gibisinden durumunuz ile tamamen tezat bir şarkı çalıyor.  Pastanızı kesiyorsunuz. Davetliler alkış kıyamet derken hoparlörden yankılanan ses İsmail YK ve “Allah belanı versin…”  : )

Bunlar ayrıntıda gizli düğün aksiliklerinden olsa da sinek de küçüktür ama mide bulandırır sözünü unutmayın. Düğününüzde kendi istediğiniz şarkılardan oluşacak listeyi hazırlayarak bu konuda şansa yer vermemiş olacaksınız.

Evet, Hala “Elektrik Kesintisi” Diye Bir Şey Var

Maalesef günümüzde hala elektrik kesintilerine maruz kalabiliyoruz. Bunun düğün gününüzde meydana gelmesi çok büyük bir düğün günü aksiliği olur değil mi? mesela tam takı merasiminde karanlıkta kalmak ya da eğlencenin ortasında müziğin kesilmesi… Düğün salonunu tutarken jeneratör olup olmadığını sormanız faydanıza olacak.

Yağmur Her Zaman Romantik Değil

Sevgiliniz ile birlikte yağmur altında ıslanmak kulağa hoş gibi gözükse de bir düğün gününde gelinlik ve damatlıklar ile ıslanmanız tam bir yıkım olmaz mı?  Düğünü yapacağınız yer açık alan ise bu konuda önceden önlem alınmalı. Aksi takdirde bütün davetliler ne olduğunu anlamadan ortadan kaybolmuş olabilir. Ayrıca arabada da gelinliğinize uygun zarif bir şemsiye bulundurabilirsiniz.

 Saç, Makyaj, Gelinlik Ve Ayakkabı İle İlgili Yaşanan Düğün Aksilikleri

“ Sakınılan göze çöp batar.” demişler. Tabi ki böylesi özel bir güne tüm detayları ile hazırlanıyoruz. Ama bazen ne yaparsak yapalım işler bizim planladığımız gibi yürümez. Bazı olumsuzluklar , “Düğün Günü Aksilikleri” olarak karşımıza dikilip sabrımızı zorlayabilir. Böyle durumlarda alacağımız küçük önlemler can kurtarıcı olacak.

  • Gelinliğimiz yırtılabilir, sökülebilir, bedeninin düğün gününde size olmadığını fark edebilirsiniz. Böyle durumlar için gelinlikçinizin telefon numarasını cep telefonunuza kaydetmeyi unutmayın. Düğününüze koşup yetişebilecek bir terzi de aklınızda bulunsun. Bunlar dışında bir yakınınıza yanına beyaz iplik ve iğne almasını tembihleyin
  • Saç ve makyaj elbette gelinliği tamamlayan en büyük unsurlardan. Saçınızı kuaförde beğenmeme aksiliğine karşılık öncesinde prova için randevu alabilirsiniz. Düğünde ya da fotoğraf çekimi esnasında yaşanabilecek saç bozulması ihtimalinize karşılık yanınızda tel saç tokası ve firkete bulundurun. Küçük dokunuşlar ile kusurları kapatabilirsiniz.

Makyajın akması da hiç istemediğimiz durumlardan biri. Yanınızda makyaj malzemesi bulundurmanız akıllıca olacak. Bütün gün aynı makyaj ile duracaksınız. Ufak tefek bozuklukları yanınıza alacağınız makyaj malzemesi ile kapatabilirsiniz.

  • Ah özellikle topuklu ayakkabılar her türlü davetin kâbusu olabiliyor. Düğün gününüzde ayakkabınızın topuğu kırılabilir. Ayakkabı topukları yumuşak bir zemine batıp temizlenmesi zor bir hal alabilir. Uzun süre ayağınızda duran ayakkabılar canınızı acıtarak hareketinizi kısıtlamaya başlayabilir. Bir gün önceki kına gecesi koşuşturmanızda ayaklarınız şişmiş ve düğün günü için aldığınız ayakkabınız ayağınıza vurmuş olabilir. Evet, bunlar başınıza gelebilir. Ama hiç dert etmeyin. Yanınıza alabileceğiniz şık ve rahat bir babet ile bu aksiliklerden herhangi birini bertaraf edebilirsiniz.

İçinizdeki Kıpırtı Heyecandan Değil Açlıktan Olabilir

Düğün günü yoğun tempo ile geçen bir koşuşturma sunacak size. Bir yandan bu yoğun hareket bir yandan da mutluluğun ve büyük günün heyecanı ile kendinizi unutmanız muhtemel. Kendinizi unutup aç kalabilirsiniz. Açlığınızın da farkına varmayarak yorgunluğun etkisi ile soluğu acilde almak maalesef ki düğün günü aksilikleri arasında yer alıyor. Sizin de başınıza gelmesini istemiyorsanız midenize kulak verin ve yanınızda atıştırmalıklar bulundurun.

Post navigation

  • Düğün aksiliklerinden en önemlisi bence düğün şarkısı seçimi sırasında çıkabilecek kavgalar . İki taraf da farklı türden müzik isteyebilir ve tartışmalar cikabilir

  • Ne kadar liste de yapsak bu eksiklikler illa bir yerden çıkıyor maalesef. O yüzden tekrar tekrar kontrol etmek gerekiyor.

  • Eksikleri görmek ve gidermek için gayet güzel bir içerik olmuş çok teşekkürler. Bence en önemlisi kesinlikle sık kontrol etmek.

  • Damadımızın erkek kardeşinin düğününde elektrikler kesildi jeneratör 15 dakika sonra ancak devreye girmişti. Gelinin yüzündeki üzüntü içimi burkmuştu en güzel gününde talihsizlik yaşaması ağır gelmişti.

  • Düğünümde bir aksilik çıkmasını kesinlikle istemem yakın bir arkadaşıma şaka yapıcam diye sandalyesini çekmişlerdi ve gelin yere düşmüştü bütün salona rezil olmuştu düşündükçe ürküyorum vallahi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir