Anasayfa » Düğün Planlama Rehberi » Düğün Pastası » Düğün Pastası Kaç Katlı Olmalıdır?
düğün pastası

Düğün Pastası Kaç Katlı Olmalıdır?

Düğün Pastası Kaç Katlı Olmalıdır?

Hem çocukların hem de yetişkinleri heyecanlandıran bu güzel an. Konfetilerin arasından gelen bütün ihtişamı ile, ağızları sulandıran kat kat düğün pastası. Hepinizin gözünde canlanan bu güzellik hakkında biraz sizlere bilgi vereceğiz. Özellikle bir zamanlar trend olan 7 katlı düğün pastaları yerini şu sıralarda yerini maket pastalara bırakmıştır.

Düğün pastalarının 7 katlı olması ise eski Romalılara kadar dayanmaktadır. Eskiden sadece bir çörekten ibaret olan bu pasta Fransız bir şefin çörekleri büyük yapması ve bunları bir kule şeklinde dizmesiyle ortaya çıkmıştır. Zamanla geliştirilip günümüzdeki pastalar haline getirilmiştir.

Bu durum misafirleri üzse de sizi sevindirebilir. Maliyet açısından çok daha mantıklı bir seçim olacaktır.

Maket Düğün Pastası Nasıl Seçilir?

Düğün pastasını seçerken mekana ve düğününüzün konseptine de uygun pasta seçmelisiniz. Konsepte ağırlıklı olan renkler detaylar şeklinde pastanızda yer alabilir. Mesela çiçek detaylarına hakim bir konsepte hakimseniz, pastanızın üzerinde de çiçeklerin detayları da olmalıdır. Aynı zamanda minik gelin-damat detayları da olabilir. Şu sıralar yeni trend olan mermer detaylarını da pastanızda değerlendirebilirsiniz. Düğününüze cool bir hava katacaktır.

Post navigation

  • Düğün pastası 4 veya 5 kat olsa kafi bence. Çünkü çoğunlukla zaten maket pastalar getiriliyor fotoğraf çekimleri için o nedenle yüzlerimizi kapatmaması adına az katlı olması iyi olabilir bence.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir