düğün pastası yedirme

Düğün Pastası Yedirme Merasimi Uygun Mu?

Düğün merasimi eğer düğün salonunda yapılacak ise düğün pastası kesme ve akabinde düğün pastası yedirme işlemi yaşanacaktır. Düğün pastası yedirme eylemi eskiden düğün salonundaki çalışanların baskısıyla çiftlerin hayır diyemeyeceği bir seçenek olurken; günümüzde gelin ile damadın tercihine kalmış bir durumdur. Bu yüzden sizde en mutlu gününüzde pasta yedirme ile uğraşmak istemiyorsanız bu kriterlere uygun düğün salonu seçebilir veya düğün salonundaki görevlileri sizi pasta kesme esnasında ısrar etmemeleri konusunda uyarabilirsiniz. Aslında düğün pastası yedirme merasimi düğün salonlarında alışılagelmiş bir durum olduğundan dolayı düğüne uygun bir davranış olacağı için sizde düğününüzde bu geleneği tercih edebilirsiniz. Eğer tercih etmek istemiyorsanız pastanızı kestikten sonra normal şekilde pastanın tadına bakarak düğününüzü doyasıya eğlenerek geçirebilirsiniz.

Düğün Pastası Yedirirken Zorlanır Mıyız?

Düğün başladıktan yaklaşık bir saat sonra kesilen düğün pastası kimi çift tarafından eğlenceli bulunurken kimisi tarafından zorlu bir işlem olarak görülür. Çünkü pasta yedirme esnasında gelin ile damat çatalla aldıkları pasta dilimini hem yiyip hem de karşı tarafa aynı anda yedirmeye çalıştıkları için bu eylem görünüşte kolay gibi görünür, fakat pasta yedirme merasimi hiç kolay bir eylem değildir. Çünkü Tüm davetlilerin meraklı bakışları arasında gelin ve damadın heyecanları zirveye çıkacağı için pasta yedirme işi çok daha zor hale gelecektir. Zor fakat eğlenceli bir gelenek olan pasta yedirme merasimi kimi çiftin esprili yaklaşımı ile daha da eğlenceli hale gelebilir.

Düğün Pastası Yedirme İçin Prova Yapılır Mı?

Çoğu düğün salonu düğünden önce çifti dans veya salona giriş gibi durumlara hazırlamak; düğün esnasında herhangi bir aksaklık olmaması için provalara çağırır. Bu provalara isterseniz pasta yedirme merasiminde provasını dahil ettirerek sizin isteğiniz ile ön bir alıştırma provası yapılmasını talep edebilirsiniz. Görevlilerin size maket halinde getireceği pastayı ilk olarak; kesme ve arkasından çatal ile birbirinize yedirme eyleminin gerçekleştiği anda, acemiliğinizi üzerinizden atarak kolaylıkla düğününüzde pasta yedirme anını geçirmiş olacaksınız. Ayrıca düğün pastası yedirme esnasında daha pratik hareket edebilmek için kendinizde bunun provasını; düğün salonundan bağımsız olarak gerçekleştirebilir sonucunda düğününüzü daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

  • Düğün için pasta yedirme merasiminin çokta bir esprisi oldugunu düşünmüyorum. Çoğu çiflter için bu önemli bi an olsa bile olmasa da olurmuş gibi bakıyorum olaya

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir