Anasayfa » Düğün Planlama Rehberi » Düğün Pastası » Düğün Pastası Nasıl Olmalı
düğün pastası

Düğün Pastası Nasıl Olmalı

Düğün pastası, düğünlerin en lezzetli anlarından biridir. Düğünün bitmesine yakın kesilen düğün pastası konukların en sevdiği anlardan biridir. Bu nedenle görünümü, tadı ve dokusuyla o güne özel seçilmelidir. Düğün pastası aynı zamanda düğünün konseptine de uygun olmalı ve geceyi tatlı bir şekilde bitirmenizi sağlamalıdır.

Düğün günü küçük bir mekanda yapılacaksa, devasa boyuttaki pastalardan olabildiğince uzak durmalısın. En fazla üç katlı düğün pastası küçük mekanlar için uygundur. Düğün mekanı açık alanda yada çok büyük fakat kapalı bir mekanda ise; pastanız büyük ve yedi katlı olabilir. Kısacası mekan ne kadar büyükse; o kadar büyük pasta tercih edilebilir. Küçük mekanlar için birkaç katlı pastalar tercih etmelisin.

Yaz düğünü konseptleri içinde en sık kullanılan yuvarlak pasta çeşitleri; üzerinde meyveler veya çiçekler olan pastalardır. Bu pastalar mevsimin renkleri ve doğasıyla uyum sağlayan görkemli pastalardandır. Gördüğünüz gibi düğün pastası seçerken mevsim bile önemli.

Eğlence Düğünler İçin Pasta Seçimi

Bazı çiftler hayata devamlı eğlenceli yanından bakmayı tercih ederler. Düğün konseptleri de bu yönde şekillenir. Hatta bunu düğün pastalarına bile yansıtarak karakterlerini düğün pastasına aktarırlar. Eğlence temalı düğünlerde pastanın dışı rengarenktir. Mevsimine göre değişiklik gösteren meyvelerle süslenebilir. Zevke göre bu pastayı çikolatalı ya da krokanlı olarak seçebilirsin. Pasta seçiminde dönme dolap şeklinden faydalanmak oldukça eğlenceli bir pasta yaratmanı sağlayacak. Dilersen beyaz pastanın üst kısmına, rengarenk bayraklar ve balon süslemeleri ilave ederek eğlence temalı düğün pastası elde edebilirsin. Bu pastalar genellikle 3 katlı olur. Bu detayı aklından çıkarma.

Romantik Düğünler İçin Pasta Seçimi

Beyaz çiçeklerle, tüllerle ve orkidelerle süslenmiş iç mekan teması, çiftlerin en çok rağbet gösterdiği düğün temalarından biri. Romantik düğün temalarında pastalar genellikle çok katlı ve beyazdır. Bu pastalar renkli çiçeklerle bezenmiş olur. Romantiklik denilince akla ilk gelen; soft renkli çiçekler ve uçuşan tüllerdir. Bunun için romantik temalı düğün pastalarında dantel işlemelere benzeyen tasarımlar kullanılır. Hatta çiçeklerin üzerinde yer alan küçük inciler pastayı romantik temalı düğünle uygun hale getirir. Bu pastalar genelde yüksek katlardan oluşur. Romantik temalı düğünlerde çiçek figüründen faydalanmayı unutmayın.

Kış Düğünleri İçin Pasta Seçimi

Kış düğünlerinin konseptine uygun olarak çiftler, genellikle krem renkli pastaları tercih ediyor. Bu konsepti mevsimle daha fazla bütünleştirmek istiyorsan; bordo rengindeki pastaları da tercih edebilirsin. Önerimi almak istiyorsan; kış mevsimi meyveleriyle beyaz bir pastayı süsletmeni tavsiye ederim. Meyvelerin yanı sıra; pastana kozalakları da dahil ederek süslemeye başka bir boyut kazandırabilirsin. Şeker hamurundan yapılamayacak bir şey yok. Şeker hamurundan yararlanarak kar kristallerini pastanın üzerine ilave ettirebilirsin.

Vintage Düğün Pastası Seçimi

Düğün mekanınız tarihi bir ortamdaysa, retro görünümüne sahip olan pastaları tercih etmelisin. Bu tip mekanlar genellikle; kahverengi ve koyu krem tonlarında olduğu için renkli pastalardan yararlanmalısın. Sarı, pembe ya da yeşil renkler vintage düğünler için oldukça uygun. Mekanın karamsar havasını dağıtmak için pastel ve canlı tonlar şart. Çok katlı pasta tercih etmen iyi olacak. Bu mekanların tavan kısımları yüksek olduğu için pasta çok katlı seçilmelidir. Pasta süsleriyle çiçek, kurdele ve inci gibi detaylar kullanarak pastana zarif bir görüntü kazandırabilirsin. Vintage düğünler için dantel desenli pastalarda fazlasıyla tercih edilir. Pastayı renkli ve dantel detaylı seçersen şeker hamuruyla çiçek ilave ettirmeyi unutma.

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir