Anasayfa » Düğün Planlama Rehberi » Nikah ve Düğün Hazırlıkları » Düğüne 1 Hafta Kala Yapılması Gerekenler
düğüne 1 hafta kala yapılması gerekenler

Düğüne 1 Hafta Kala Yapılması Gerekenler

Düğününüz için en kritik süreç olan son 1 haftaya girdiniz. Belirlediğimiz plan ile hareket eden çiftlerin bu konuda son derece dikkatli olması gerekmektedir.  Peki düğüne 1 hafta kala yapılması gerekenler neler?

Oturma Düzenini Gözden Geçirin

Düğün mekanı ile ilgili olarak oturma düzeni hakkında son gözden geçirmeleri yapın. Gelecek olan veya gelemeyecek olan misafirleriniz varsa bunlar ile ilgili son düzenlemeleri yaparak oturma düzeninin son şemasını oluşturmanız gerekmektedir. Misafir sayısı ile ilgili oluşacak son bilgileri düğün mekanı ile paylaşarak net bilgi vermeniz gerekmektedir.

Cilt Bakımı

Cilt bakımı için son 1 haftanın da son derece önemli olduğunu belirtelim. Aylar öncesinden başlanan bakımda artık son rotüşları yaptırmanız gerekmektedir. Özellikle hassas ciltli olanların biraz daha dikkat etmesi gerektiğini belirtelim.

Saç Bakımı

Saç bakımı konusunda da gelin adaylarının dip boyası için son 1 haftayı tercih etmesi son derece önemlidir. Özellikle dip boyasının kendine gelmesi bakımından 1 hafta içerisinde son dokunuşları yaptırmanız gerekmektedir. Bunun için bu detaya dikkat etmeniz gerekmektedir.

Saç Tasarımcın ve Makyaj Uzmanın ile Son Provayı Yapın

Düğün günü sizler için son derece önemli olan saç tasarımınız ve makyajınız ile ilgili olarak son provanızı yapmak için randevu alınız. Bu provadan sonra yapılması gerekenleri veya beğenmediğiniz noktalar üzerinde uzmanlara bilginizi sunarak sorunsuz bir şekilde işlem yaptırabilirsiniz.

Bu belirttiğimiz işlemleri düğüne 1 hafta kala yapılması gerekenler içerisinde yer alır. Sizlerde artık düğün günününüz de hayalini kurmuş olduğunuz şekilde müstakbel eşinizin karşısına ve misafirlerinizin karşısına çıkabilirsiniz.

Post navigation

  • 1 hafta kala heyecan iyice artıyor artık 🙂 O yüzden bu gibi içerikler oldukça iyi ve verimli…

  • O bir haftanın nasıl geçtiğini anlamıyor bile insan ama yazıldığı gibi saç bakımını falan kesinlikle ayarlamak lazım. Son günlere kesinlikle bırakmayın. Mazallah bir aksilik olur pişman olursunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir