Anasayfa » Düğün Planlama Rehberi » Nikah ve Düğün Hazırlıkları » Sonbahar Düğünü İçin Dekor Önerileri
sonbahar düğünü dekor önerileri

Sonbahar Düğünü İçin Dekor Önerileri

Sonbahar Düğünü İçin Dekor Önerileri

Beklediğiniz an sonunda gelmiş ve sevdiğiniz erkekten evlenme teklifi alarak aşkınızı taçlandırdıysanız, geriye sadece düğün detayları ile uğraşmak kalıyor… Bilindiği üzere gerek havanın sıcaklığı gerekse açık hava düğünü yapmak isteyenler rağbetinden dolayı yaz düğünleri epey popülerdir, fakat birbirinden güzel dekor önerileri ile sonbahar düğünleri, yaz düğünlerinin pabucunu dama attıracak cinsten olmaya başladı! Eğer bir düğün yapmaya karar verdiyseniz, kesinlikle hangi mevsim yapacaksanız o mevsimin tüm olanaklarını ve renklerini kullanarak yapmalısınız. Özetle; hakkını vermelisiniz! Sonbahar düğünü mü yapılır demeden önce bu içeriği okuyarak, neden bugüne kadar bunları düşünmedim demek istiyorsanız, buyurun yazımıza!

Dillere Destan Bir Düğün İçin Gerekli Olan İlk Adım: Renk!

Sonbahar deyince ilk olarak renklerin güzelliğinden bahsetmek gerekir… Turuncu, satı ve kahverenginin tüm tonları, bu mevsimde en güzel yüzlerini gösterir. Bu renkleri bir dekor olarak kullanmak epey eğlenceli olacaktır. Neden düğününüzü sonbaharda yaprakları dökülmüş bir sokakta yapıyormuş gibi dekor ile süslemiyorsunuz? Tek ihtiyaç olan şey rengarenk yapraklar olacaktır. Eğer sonbahar düğününüzü kır bahçesinde yapmayı planlıyorsanız, yerlere ve masaların üzerine birkaç sonbahar yaprağı serpin. Tabii ortama uygun olarak birkaç çalı süpürgesi ve soluk renkli çiçekleri çevreye dağıtmayı unutmayın! Saman balyaları ve odunlar bu dekorasyonun en iyi parçaları olabilir.

Sonbahar Düğününde Biraz Vahşi Batı Esintisi

Sonbahar denince aslında düşünülen ilk şeylerden bir diğer de kovboylardır! Vahşi batı filmleri, sonbahar renkleri ile bezenmesi ile bilinir. Eğer bir sonbahar düğünü yapacaksanız, neden biraz eğlence katmıyorsunuz? Tek yapılması gereken şey birkaç kovboy çizmesinin içerisine sonbahar renklerinde çiçekler koymak. Aynı zamanda etrafa yine sonbahar yaprakları saçmayı unutmayın! Damat bey kravat yerine bir fular takabilir. Gelin ise başına kurutulmuş çiçek ve yapraklardan şık bir taç takarak, güzel birer kombin oluşturabilir.

Sonbahar Düğünü için Kıyafet En Önemli Detay!

Sonbahar düğünü, biraz şık ama daha çok rahat olma vakti demektir. Simokin damatlık yerine daha camel tonlarında bir pantolon, beyaz bir gömlek ve yine camel tonlarında pantolon askısı kullanılabilir. Buna şık bir fular eklenebilir. Eğer dilerse damat kovboy şapkası takabilir. Gelin ise büyük ve şatafatlı bir gelinlik yerine, ortama daha uygun ve kabarık olmayan sadece bir gelinlik giyebilir. Beyaz rengin yanı sıra kirli beyaz ve krem tonlar tercih edilebilir. İnce askılı ya da Madonna yaka gelinlik tam da sonbahar dekorasyonu için uygundur. Aynı zamanda solmuş çiçek ve yapraklardan oluşan bir buket çiçek, sonbahar düğününün tamamlayıcı parçası olacaktır.

Sonbahar Düğününe Mevsim Meyveleri!

Sonbahar bilindiği gibi pek çok kış meyvesinin gelişinin haberini verir. Kıpkırmızı narlar, elmalar ve ayvalar, sonbaharı en iyi temsil eden meyvelerdir. Bir meyveyi tema alarak çok hoş bir sonbahar düğünü dekor edebilirsiniz. Büyük sepetlerin içerisine narlar ve kırmızı elmalar doldurabilirsiniz. Yanlarına saman balyaları koyarak, bir renk bütünlüğü oluşturulabilir. Birkaç elmayı ipe dizerek, şık bir görünüm elde edilebilir. Aynı zamanda cadılar bayramı havasına ufak bir adım atabilmek için elmaların içerisini soyarak içerisine mum koyabilir ve küçük fenerler oluşturabilirsiniz.

Sonbahar Düğünü Mumlar ve Fenerler…

Sonbahar, şöminenin ve mumların yakılmaya başladığı romantik bir mevsimdir. Kapalı bir sonbahar düğünü için şömine bulunan bir mekan tercih edebilirsiniz. Hele bir de aile arasında bir organizasyon tercih ediyorsanız, çevreye koyacağınız mumluklar ve fenerler ile sıcak bir ortam yaratabilirsiniz. Çıtır çıtır yanan şöminenin yanına birkaç tane odun koymayı unutmayın…

Post navigation

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir