düğüne 4 ay kala yapılması gerekenler

Düğüne 4 Ay Kala Yapılması Gerekenler

Son 3’e doğru gidiyoruz. Ve önümüzde çok fazla bir zaman kalmadı. Artık 4 ay kala yapılması gerekenlere bir bakalım. Özellikle düğüne 4 ay kala yapılması gerekenler ile ilgili bilgileri paylaşmaya devam edelim.

Düğün Gecesi Planı

Düğün bittikten sonra hemen balayına mı gideceksiniz, yoksa bir gece veya daha fazla kaldıktan sonra mı çıkacaksınız? Buna göre planlama yapmanız gerekmektedir. Bu yüzden de düğün gecesi ile ilgili planınızı yavaş yavaş kafanızda oluşturmanız gerekmektedir.

Nikâh Şekeri

Düğünde dağıtılacak olan nikâh şekeri veya benzeri alışverişleriniz için fazla vaktiniz kalmadı. Gelecek olan davetli sayısının belli olmasından sonra ona göre nikâh şekeri konusunda da çiftlerin bu zaman dilimi içerisinde alışverişlerine başlaması gerekmektedir. Sonrasında unutulması muhtemel konular arasında nikâh şekeri ilk sıralarda gelmektedir.

Balayı İçin Alışverişe Çıkın

Çalışan çiftlerin özellikle de balayına giderken yanında götürecekleri kıyafetler hep en sona kalmıştır. Düğün telaşı içerisinde unutulan bu kıyafetler için alışverişe çıkmanın en doğru zamanı olarak son 4 ayın olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden de uygun bir zaman dilimi içerisinde balayı için alışverişe çıkabilirsiniz. Bu konuya önem vermeniz gerektiğini özellikle belirtmek istiyoruz.

Bakımlarınızı Yaptırın

Bayanların cilt bakımları için son 4 aylık süre oldukça önemlidir. Özellikle de seans olarak yapılan bu bakımlarda bayanlar için randevu alınmasının en doğru zamanı olarak bu sürenin olduğunu belirtebiliriz. Bu yüzden de yaptırmak istediğiniz bölgesel bakımlar için bu süreyi iyi bir şekilde değerlendirmeniz gerekmektedir.

Düğün Makyajı

Zaten saç ile ilgili olarak belirttiğimiz süreden sonra makyajın da son derece önemli olduğunu belirtelim. Özellikle bu konuda bayanların çok hassas olması, erkeklerin başının ağrımasına neden olabilir. Düğün makyajı konusunda düğüne 4 ay kala yapılması gerekenler arasında yer almaktadır. Profesyonel bir makyaj uzmanından bu konuda yardım alabilir, hatta bu konuda birden çok uzman ile çalışma fırsatını yakalayarak size en uygun hizmeti veren firmayı seçmek için son 4 ayı iyi değerlendirmeniz gerekmektedir. Makyaj konusunun çok önemli olmasından dolayı bu konu üzerinde ısrarla duruyoruz.

Gelinlik Modeli Ve Makyaj Uyumu İle Kuaför Seçimi

Gelinlik modeli ile ilgili çalışmalarınız bittiğinden dolayı makyaj ve kuaför ile ilgili son 4 ay kala çalışmalara başlamanız gerekmektedir. Makyajınızın saç ile ve ten ile uyumunuzu yakalaması için kuaförünüzden bu konuda bilgi almanız gerekmektedir. Hatta makyaj uzmanınızın veya kuaförünüzün ayrı olması durumunda ikisinin iletişim halinde olmasını sağlayarak bu konuda daha profesyonel bir seçim yapma fırsatınız bulunmaktadır.

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

  • Düğünüme 3 ay kaldı. Şimdiden çok heyecanlıyım . Düğün gününü nasıl geçireceğim inan bilmiyorum

  • dışarıdan aldıgım tavsiyeler sağolsun düğünüme 3 4 ay kala herşeyimi bitirmiş bir halde heyecanımla beraber düğün günümü bekliyordum ve iyi ki de bunu yapmısım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir