Anasayfa » Düğün Planlama Rehberi » Düğün Mekanları » Artısıyla Eksisiyle Kır Düğünü
artısıyla eksisiyle kır düğünü

Artısıyla Eksisiyle Kır Düğünü

Şöyle mis gibi çiçekler ve yemyeşil ağaçların arasında, masalsı ve bir o kadar da mistik bir kır düğünü için kim hayır diyebilir ki. Evet, doğru anladınız kır düğününden söz ediyoruz. Salon düğünlerini demode bulan yüzlerce çift, her yıl bütçelerine uygun bir kır düğünü yapma hayalini kuruyor. Tabi kır düğünlerinin salon düğünlerine nazaran daha pahalı olduğu bir gerçek. Hatta kıyaslayacak olur isek kır düğünlerinin de artı ve eksileri bulunuyor. Şimdi muhteşem bir kır düğünü ile dünya evine girmek isteyen çiftlerimizi buraya alalım. İşte artısıyla eksisiyle kır düğünleri.

Kır Düğünü Avantajları

  • Rüya Gibi Bir Düğüne Hazır Mısınız?

Öncelikle kır düğününün en önemli artısından söz ederek işe başlayalım. Zaten çiftlerimizi cezbeden de tam olarak bu özellik aslında. Çiçeklerle bezeli masalar, muhteşem bir doğa manzarası, tertemiz bir hava, şanslıysak kuş sesleri ve ağaçlar. Eğer bahar ya da yaz aylarında yapılacak bir kır düğününden söz ediyorsak muhtemel ambiyans böyle olacaktır. Elbette kimse böyle bir düğüne hayır demez. Hatta gelinlik bu ortama göre biraz daha salaş seçilir, saçlar ve makyaj daha doğal bırakılır. Ağaçtan ağaca asılmış, renkli ışıklar, havai fişek gösterileri ve taze, leziz ikramlar. İşte size hayatınızda geçirebileceğiniz en harika günün hayalini kurdurduk bile.

  • Misafirleri de Düşünelim

Kır düğününe biraz da misafirleriniz açısından düşünelim. Mis gibi bir hava, açık ortam ve ferah, rahat bir atmosfer. Kimse bu ortamı yarıda bırakıp erkenden evine gitmek istemez öyle değil mi? Salon düğünlerinden sıkça yaşanılan sigara molaları, ter kokusu ya da kalabalık gibi sebepler, misafirlerinizin sık sık düğününüzden kopmasına neden olacaktır. Ancak kır düğünleri böyle bir durum söz konusu olmayacağından, çok daha neşeli e eğlenceli geçecektir. Unutmayın, misafirleriniz hoşnut kalırsa bu sizi de mutlu eder.

  • Harika Bir Konsept ve Farklı Fotoğraflar

Eğer kır düğünü yaparsanız şüphesiz fotoğraflarınız da doğa ile iç içe olacağından harika çıkacaktır. Yani ekstra bir fotoğraf çekimine ihtiyaç duymazsınız. Hatta nikahınızın kıyılacağı noktayı süsleyip, bambaşka, benzersiz bir konsepte bürüyebilirsiniz. Sonuçta o gün doğa emrinizde olacak.

Kır Düğünün Dezavantajları

  • Aman Yağmura Dikkat

Elbette kır düğünü yaz ayında yapılacağından ve yaz ayında kar, don gibi olaylar beklenmediğinden şanslısınız. Ama ya yağmur yağarsa! İşte bu ihtimal ne yazık ki pek çok çifti kır düğünü hayalinden vazgeçiriyor. Meteorolojiye her zaman güveniyor olmak belki bu tip günlerde biraz hata olabilir. Çünkü beklenmedik, çok hafif bir yağış dahi günün berbat olmasına sebep olabilir. Böyle bir durumda önce misafirleriniz ortamı terk edecek, sonra da siz töreni yarıda bitirmek zorunda kalacaksınız.

  • Gürültü Rahatsız Edebilir

Düğünlerde çalışan şarkılar ortamı hazırlamak için çok önemlidir. Ancak şehrin gürültüsünden kaynaklı bu şarkıları duyamadığınızı, hatta birbirinizle dahi konuşamadığınızı düşünün. Evet, kır düğününden söz ediyoruz. Eğer kır düğününüz için seçtiğiniz mekan şehrin içerisindeyse gürültü sorunu yaşamanız muhtemel. Üstelik bu tip mekanlar daha uygun olacağı için sizi cezp edebilir. İşte tam da bu sebeple şehir içi mekanları listenizden çıkarmanızı öneririz.

  • Ya Kesilirse!

Sözünü ettiğimiz şey, düğününüz için olmazsa olmaz elektrik. Düğün salonlarında jeneratör gibi alternatifler olduğundan, elektrik kesintileri düğünü etkilemiyor. Ancak kır düğünü mekanlarının çoğunda jeneratör bulunmuyor. Bu da demek oluyor ki olası bir elektrik kesintisi, düğününüzün yarıda kalmasına sebep olabilir. Elektriği olmaması demek, ışığın, müziğin ve eğlencenin olmaması demektir.

 

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir