Anasayfa » Ev Dekorasyon Rehberi » A Kesim Gelinlik İçin Aksesuar Seçimi
a kesim gelinlik aksesuar

A Kesim Gelinlik İçin Aksesuar Seçimi

Gelinlik alışverişinizi tamamlayıp hayal ettiğiniz gelinliğinize kavuştuğunuza göre şöyle derin bir oh çekebilirsiniz; işin en zorlu kısmını hallettiniz ve sıra geldi gelinlik aksesuarları ve tamamlayıcıları için seçimler yapmanıza… Düğün gününüzde tepeden tırnağa mükemmel bir görünüme kavuşmanız için, gelinliğinizin doğru tercih edilmesi kadar gelinlik aksesuarlarının da doğru tercihler olması gerekmektedir. Gelinlik ayakkabınız, gelin çiçeğiniz, duvağınız ve saç aksesuarlarınız ayrı ayrı bir bütünlük ve uyum içinde olmalıdır. Bunun sağlamanın yolları ise yazımızın devamında yer alıyor. O halde a kesim gelinlik için aksesuar seçiminde dikkat etmeniz gereken detaylar…

A Kesim Gelinlik ile Duvak Kullanımı

Gelinliğin en önemli tamamlayıcılarından birisi duvaktır ve doğru tercih edilmesi oldukça önemlidir. Çok dikkat çekici bir duvak tercihi ile gelinliğinizi gölgede bırakabileceğiniz gibi gelinliğinize göre yanlış boyutlarda ve şekilde tercih edeceğiniz bir duvak da en özel gününüzde istediğiniz görünüme engel olabilir. A kesim gelinliğiniz ile nasıl bir duvak kullanmanız gerektiğini belirtmeden önce duvağa dair merak ettiklerinize duvak nasıl seçilir yazısından ulaşabilirsiniz.

A kesim gelinlik modellerinin en temel özelliği kabarık veya aşağı doğru genişleyen formda eteğidir. A kesim gelinliğiniz için kullanacağınız duvağınızın gelinliğinizin ihtişamını yok etmemesi, bilakis gözler önüne sermesi için kullanabileceğiniz en ideal duvak şekli; dirsek hizasında duvak modelidir Dirsek hizasında duvak modeli ve diğer duvak şekilleri hakkında detaylar ise duvak şekilleri yazımızda yer alıyor. Hayaliniz duvağınızın daha uzun olması ise sade tül bir duvak kullanımı da size alternatif olabilir. Böylece duvağınız gelinliğinizin eteğini kapatmayarak gözler önünde olmasına olanak sağlayacaktır.

A Kesim Gelinlik İçin Gelin Ayakkabısı Modelleri

Gelinlik ayakkabısı almaya karar verdiğinizde başınızın dönmesi ve kafanızın karışması son derece normal. Birbirinden şık ve güzel tasarımları ile gelinlik ayakkabıları, özellikle ayakkabıları çok seven gelin adaylarını seçim yaparken bir hayli zorlayabilir. Size kolaylık sağlaması adına gelinlik ayakkabısı seçimi nasıl yapılmalı yazımıza göz atabilirsiniz. Gelelim a kesim gelinlikler ile uyumlu gelin ayakkabı tercihlerinizin nasıl olması gerektiğine…

Mevsimler göz önünde bulundurularak gelin ayakkabısı tercihinizi ucu açık, önü açık veya kapalı olanlardan yana yapabilirsiniz. Kısa boylu veya orta boylu bir gelin adayı iseniz, a kesim gelinliğinizin kabarık eteğini kaldırması adına; gelin ayakkabınızı rahat topuklu bir model tercih etmenizi tavsiye ederiz. Bunun için platform topuk, stiletto, dolgu topuklu bir ayakkabı son derece uygun olacaktır. Hem zarif hem de rahat bir gelin ayakkabısı tercihi için ise bilekten bantlı kalın topuklu ayakkabı modellerini de deneyebilirsiniz.

A Kesim Gelinlikler ile Kullanabileceğiniz Saç Aksesuarları

Duvak kullanmayı tercih etmeyen veya hem duvak hem de saç aksesuarları kullanmak isteyen gelin adaylarımız için, a kesim gelinlik ile uyumlu saç aksesuarları hangileridir anlatalım. Özellikle kır düğünü veya kumsal düğünü konsepti için duvak yerine gelin tacı tercih edebilirsiniz. Saçlarınız dalgalar halinde veya dümdüz omuzlarınızdan aşağı dökülürken beyaz ya da renkli bir çiçekli gelin tacı oldukça hoş görünecektir.

Alın aksesuarı kullanmak isterseniz ise saçlarınızı yarım toplatarak ya da dağınık bir topuz ile çekici bir görünüme kavuşabilirsiniz. Ayrıca kafes duvağa benzer tüllü gelin saçı aksesuarları da vintage veya dantel detaylı a kesim gelinlikler ile oldukça görünmektedir.

Hem duvak hem de saç aksesuarı kullanmak isteyen gelin adaylarımız ise gelin taçlarını tercih edebilirler. Özellikle topuz saç modellerine daha çok yakışan prenses tacını saçınızın önünde, duvağınızı ise topuzunuzun altına takılmak suretiyle kullanabilirsiniz.

Post navigation

  • Bence a kesim gelinlikler şahane ve bu gelinliği kullanırken takacağımız takılar da çok önemli. Gerçekten şahane bir yazı olmuş teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir