Anasayfa » Gelin Rehberi » Gelinlik » Kır Düğünü için Gelinlik Seçimi

Kır Düğünü için Gelinlik Seçimi

Yaz mevsiminde dünya evine girmek isteyen çiftler açısından oldukça popüler bir tercih olan kır düğünleri son zamanlarda oldukça gündemde. Durum böyle olunca da kır düğünü için gelinlik seçimi konusu önem taşıyan bir detay oluşturmakta.

Masal tadında bir kapsama sahip olan kır düğünleri; yeni evlenecek çiftlere romantik temalar sunmakta. Doğanın kucağında; çiçekler ve mumlarla rengârenk bir hikâyeye sahip olan kır düğünü planı yaptıysanız; gelinlik seçimi konusunda dikkatli olmanız gerekecektir. (Merak etmeyin, birkaç öneri paylaşmayı ihmal etmeyeceğiz.)

İlkbahar, yaz ya da sonbahar aylarında yapılan kır düğünleri; harika gelinlik tasarımlarına sahip olmaktadır. Vücut yapınıza göre seçeceğiniz tasarımlar; ipek ve dantel kumaşlarla bütünleşip mükemmel bir duruş kazandıracaktır.

Kır Düğünü İçin En Uygun Gelinlik Modelleri

Kır düğünü denildiği zaman ilk olarak göz önüne uçuşan, şifon ya da dantelin sade ve bir o kadar da zarif şekilde birleştiği etek modelleri ile bohem tarzı gelinlikler geliyor. Bunun yanı sıra; sırtı açık ya da düşük omuza sahip gelinlik tasarımları kır düğünlerinde oldukça popüler.

Kır düğünü yapmak isteyen gelin adayları; gelinlik seçimini yaparken doğada ve çimlerin üzerinde rahat hareket edecek bir kapsama sahip olması konusunda bilinçli olmak zorundadır. Bu nedenle doğada bir kır düğünü hayali kuruyorsanız; abartı ve gösterişli gelinlik modelleri yerine daha sade tasarımları tercih etmeniz önerilir. Uzun kuyruklu, tren şeklinde bir gelinlik modelinin doğal olarak kır düğünleri temasına uymayacağı ortadadır.

Kır Düğünü için Gelinlik Modeli Önerileri

Prenses Etek Gelinlik Modelleri

2020 gelinlik tasarımları arasında gösterişli bir imaja sahip olan prenses kesim gelinlik modelleri; kır düğünlerinde de popüler olmaktadır. Ağır bir etek yapısına sahip olan prenses kesim gelinliklere en önemli alternatif ise daha hafif ve hareket kabiliyeti daha geniş kapsamlı olan A kesim eteğe sahip olan gelinlik modelleri olmaktadır.

Dar Kesim Gelinlik Modelleri

Pek çok gelin adayı; gelinlik denildiğinde prenses kesim gelinlik modellerini aklına getirse de; bu tasarımların kır düğünleri için konforlu bir seçim olmadığı inkâr edilemez bir gerçek oluşturmaktadır. Hafif bir yapıya sahip olması bu modelleri kır düğünleri için oldukça iyi bir seçenek haline getirmiştir. Retro tarzı tasarımlarla dikkat çeken dar kesim gelinlikler;  kır düğünlerinde geline sade, şık, nostaljik ve zarif bir hava katmaktadır. Genel olarak dantelle süslenen dar kesim gelinlikler sırt dekolteleri ile ön plana çıkar.

A Kesim Gelinlik Modelleri

Fazla bir kabarık yapısı olmayan A kesim etekleri ile kır düğünlerinde gündemde olan gelinlik modelleri arasında yerini alan A kesim gelinlik modelleri; zengin bir model alternatifine sahip olması ve neredeyse her vücut tipine uygun olması ile yaz aylarında yapılan kır düğünleri konusunda düğün temasına mükemmel uyum sağlar.

Bohem Gelinlik Modelleri

Kır düğünü denildiği zaman akla gelen başka bir gelinlik modeli de bohem gelinliktir. Rahat ve doğallığın ön plana çıktığı bohem gelinlik tasarımları; şifon havalı etekleri, asimetrik katlı bir tasarıma sahiptir. Dökümlü kollar veya yaraş kollar yanında ince omuz ya da kol askılar kullanılan gelinlik tasarımlarına ince dantel işçiliği ayrı bir ruh katmaktadır.

Vintage Gelinlik Tasarımları

Kır düğünleri için en uygun gelinlik modelleri arasında yer alan vintage tasarımlar, bazı gelin adayları için kesinlikle doğru bir seçim olmaktadır. Tül ya da dantel üzerine uygulanan taş işlemeler gizli sırt dekolteler kesinlikle kır düğünleri söz konusu olduğunda geline çarpıcı bir hava katmaktadır.

Post navigation

  • Her düğün için önemli olan gelinlik seçimi kır düğünü için ayrı bir önem arz ediyor. Benim düğünüm kır bahçesinde olduğu için bir çok etken düğün salonuna göre değiştiği için çok ayrı bir gelinlik tercih etmiştim. Vintage tarza yakındı ama tam olarak vintage değildi.

  • Kır bahçesi düğünleri ayrı bir hoş havası var onun için modelleri merak ettim.yazı için teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir