Anasayfa » Düğün Planlama Rehberi » Kına Gecesi » Bindallı Altına Nasıl Ayakkabı Giyilir
bindallı altına nasıl ayakkabı giyilir

Bindallı Altına Nasıl Ayakkabı Giyilir

Her genç kızın en özel günü olan kına gecesi ve düğünler adetlerimizde oldukça önemlidir. Gelinin baba evinden çıkmadan önce kınalar yakılarak, yöresel kıyafetler giyilerek yapılan bir yandan eğlenceli ama bir yandan da veda niteliğini taşıyan günlerdir. Kına organizasyonların da yörelere göre değişen çeşitli adetler ve kıyafetler bulunmaktadır. Sadece Bindallı bütün yörelerde bulunur. Kına alışverişlerinde özenle seçilen bindallı kına gecesinin yıldız parçasıdır. Bindallıyı tamamlayacak aksesuarlarda bir o kadar önemlidir. Özellikle seçilmesi en zor olan ayakkabı için bindallı altına nasıl ayakkabı giyilir aramaları sıklıkla karşımıza çıkmaktadır.

En özel günlerinizden biri olan kına gecesinde baştan sonu mükemmel görünmek istersiniz. Organizasyonun her parçasından giyilecek kıyafetlere kadar. Bütün gün oynayacağınız, fotoğraf çektireceğiniz ve ayakta olacağınız için seçeceğiniz ayakkabı da oldukça önemlidir. Bindallı altına nasıl ayakkabı giyilir sorusu da tam bu noktada önem arz etmektedir. Hem şık olması hem de rahat olmasını istenilen ayakkabılar arasındadır. Seçmesi zor olan ayakkabılarda dikkat etmeniz gereken noktalar da bulunmaktadır.

Bindallı Altına Giyilen Ayakkabı

Bindallı altına giyilecek ayakkabı seçmek için dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Kına gecesinde giyilecek olan bindallı rengi önemli olan konular arasındadır. Kına gecesi için giyeceğiniz kıyafetleri belirledikten sonra işin en zor kısmı bindallı altına nasıl ayakkabı giyilir sorusudur. Kınayı gerçekleştireceğiniz alanın zeminini ve sizin rahatlığınızı koruyacak ayakkabılar seçmeniz gerekmektedir. Kına gecesinin düzenleneceği alanda rahat etmeniz bindallı ayakkabısı seçimindeki en önemli noktadır. Toprak ya da çimlik bir alan için ince topuklu ayakkabı uygun olmayacağı gibi salonda yapılan kına gecelerinde de tabanı kayan ayakkabılar doğru bir tercih olmayacaktır.

Bindallınızı aldığınız yerlerde ayakkabı çeşitleri de olabilir. Bindallınızı giydiğiniz zaman mağazada bulunana bindallı ayakkabılarını deneyebilir ve fikir sahibi olabilirsiniz. Bunla beraber düğün ve kına organizasyonları için kıyafet ve tüm aksesuarların satıldığı pasaj gibi alanlarda bindallı altına giyilecek uygun ayakkabıyı bulabilirsiniz. Kalın topuklu, ince topuklu, kısa topuk, bütün topuk ya da yöresel bindallı ayakkabılarının satıldığı bu tür yerler Bindallı altına nasıl ayakkabı giyilir sorusu için size yardımcı olacaktır.  Bazı yörelerin kendilerine özgü ayakkabıları hatta çarıkları bulunmaktadır. Bunlarda bindallı altında oldukça şık olmaktadır. İşlemleri ve süs detayları yöresel uyumu yakalamanızı sağlayan bindallı ayakkabılarını da tercih edebilirsiniz.

Bindallı Altına Ayakkabı Seçimi

Kıyafete uyum sağlayacak, rahat ayakkabılar bu noktada en önemli tercihtir. Uygun renk ve modelde ayakkabıları seçerken mutlaka bindallınız üzerinizdeyken denemelisiniz. Uzun ya da kısa gelmesinde ortaya çıkabilecek aksaklıkları önlemiş olursunuz. Bununla beraber bindallı altına nasıl ayakkabı giyilir konusunda deneyerek en doğru cevaba ulaşabilirsiniz. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bindallı altına giyilen ayakkabının rahat olması oldukça önemlidir. Yoğun bir gün geçireceğiniz için bindallı altına giyeceğiniz ayakkabıyı mağazada deneyerek ve birkaç tur yürüyerek seçmeniz ayakkabının rahatlığı konusunda size fikir verecektir.

Son zamanlarda oldukça moda olan kalın topuklu ayakkabılar bindallı altında oldukça şık durmaktadır. Her renk ve modelde bulunabilen çeşitleriyle şıklıkla beraber rahatlığı da sunmaktadır. Bindallı altına nasıl ayakkabı giyilir konusunda dikkat etmeniz gereken bir diğer noktada yanınızda mutlaka bir babet bulundurmak olacaktır. Ne kadar rahat bir ayakkabı seçerseniz seçin ilerleyen saatlerde ayaklarınızın ağrıması durumun da yanınızda bir alternatif bulunmalı. Son zamanlarda oldukça şık modelleri bulunan kına gecesi babetleri bindallının altında oldukça şık duracaktır.

Gelinlik altına giyilecek ayakkabı seçimi için detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir