Anasayfa » Gelin Rehberi » Gelin Aksesuarları » Acil Durumda Gelin Çantası İçinde Bulunması Gerekenler
gelin çantası

Acil Durumda Gelin Çantası İçinde Bulunması Gerekenler

Aylardır süren hazırlık evresinde nihai sona doğru yaklaşıyorsunuz ve günler sonra gelin olup gideceksiniz. Şu an yaşadığınız tatlı telaşın keyfini çıkarın. Aksilikler olursa çok da kafanıza takmayın. Gerçi aksilikler yaşamamanız ve hayallerinizde olduğu kadar güzel bir düğün yaşamanız ve gelin olmanız için her daim yanınızdayız. Düğün gününüzde de olabilecek aksiliklerin önüne geçmek adına hazırlamanız gereken bir acil durum gelin çantası olduğunu belirtelim. Bu acil durum çantasının içinde bulunması gerekenleri gruplara ayırdık. Düğünüzden günler önce bu çantayı hazırlayıp, baş nedimenize teslim edebilirsiniz.

Gelin Çantası İçerisinde Olması Gerekenler

Gelin çantası içinde olması gerekenler arasında cep telefonunuz ilk sırada yer alıyor. Sonrasında kendinizi sık sık kontrol etmek için küçük bir aynaya ihtiyacınız olacak. Gelin makyajınızın kolay kolay bozulacağını düşünmüyoruz ancak rujunuzu ara ara yenilemeniz gerekeceği için rujunuzu da çantanıza atmalısınız. Elinizi attığınızda kolayca ulaşmak için gelin çantanızda bunların bulunması yeterli. Bir de size enerji verecek, kan şekerinizin düşmesini önleyecek ufak atıştırmalıkları da çantanıza koyabilirsiniz.

Makyaj Çantanızda Bulunması Gerekenler

Makyaj çantanızda bulunması gerekenler ise gelin makyajınızda kullanılan ürünler ile birebir özellikler taşıyanlar olmalıdır. Yani makyaj üzerine gelin çantası içerisinde neler olmalı? sorusunun cevabını; fondöten, allık, rimel, eyeliner ve göz kalemi oluşturuyor. Düğün boyunca davetliler ile öpüşürken ve dans ederken terleyeceğinizden makyajınızı ufak dokunuşlar ile düzeltmeniz gerekebilir.

İlk Yardım Çantanızda Olması Gerekenler

İlk yardım çantası zaten düğün mekânında bulunması gerekenlerden. Umarız düğününüz boyunca hiç ihtiyaç duyulmaz böyle bir şeye. Sizin için gerekli olacak ilk yardım çantasında bulundurmanız gerekenler ise; varsa kullandığınız düzenli ilaçlar, ağrı kesici, günlük ped veya tampon. Yara bandı ve cilt temizleyici bir tonik ile pamuk da elinizin altında olabilir.

Mutlaka Bulundurmanız Gerekenler

Gelin çantası içinde mutlaka bulunması gerekenler nelerdir? Bu konuya değinecek olursak; ilk olarak çorabınızı yedeklemeniz gerektiğini söyleyebiliriz. Çorabınızın kaçma ihtimaline karşılık çantanıza bir tane külotlu çorap atabilirsiniz. Ayrıca ufak tefek yırtık veya söküklerin oluşması ihtimaline karşın küçük bir dikiş setini de çantanıza koyun. Müstakbel eşiniz için yedek gömlek de önemli. Gelinliğinizi yedekleme şansınız var mı bilmiyoruz ama bu biraz zor olduğundan; gelinliğinizin lekelenme ihtimallerinden sakınmanızı tavsiye etmekle birlikte böyle bir durumun olması halinde kullanabileceğiniz pratik bir leke çıkarıcıyı da çantanıza koyabilirsiniz.

Gelin Çantası İçinde Olursa İyi Olur Diyeceğimiz Şeyler

Acil durum çantanıza her koşulda yaşanması muhtemel şeyler için gerekli ürünleri koydunuz. Şimdi ise olursa iyi olur diyebileceğimiz ürünler ile devam edelim. Rahat bir ayakkabı bu grup için önerebileceğimiz ilk şey. Gelin ayakkabınızı en azından bir gün kullandıktan sonra düğün gününüzde giymenizi öneririz. Olası ayakkabı sorunları yaşamamanız için bu gereklidir. Düğün boyunca yüksek topuklu ayakkabılar yorucu olacağından topuksuz veya rahat bir gelin ayakkabısını da yanınızda bulundurabilirsiniz. Düğünün sonuna doğru ayakkabınızı değiştirerek daha rahat edeceğiniz bir halde olabilirsiniz.

Olursa iyi olur diyeceğimiz başka bir ürün ise beyaz bir elbise olacaktır. Düğününüz bittiğinde eğlenceye devam edecekseniz; gelinliğinizi çıkararak rahat bir elbise ile geceye devam edebilirsiniz. Seçeceğiniz elbise beyaz renkli, mini veya midi boylarda rahat ve şık bir elbise olabilir.

 

 

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir