Anasayfa » Düğün Planlama Rehberi » Nikah ve Düğün Hazırlıkları » Bohem Kır Düğünü
Bohem Kır Düğünü

Bohem Kır Düğünü

Bohem tarza sahip gelin adayları, bu tarzı bohem kır düğünü için de düşünebilirler. Bunun için yapılması gereken şey oldukça kolay. Düğün mekanının dekorasyonunda kullanılacak süsleme malzemelerinin buna göre tercih edilmesi. Gelin adayımızın gelinlik seçimi, saç ve makyaj tercihlerini bu doğrultuda kullanması ile her şey tamam. Dilerseniz davetlilerin nasıl giyineceklerine de siz karar verebilirsiniz. Ne de olsa günün yıldızı sizsiniz hiç kimse kusura bakmasın!

  • Bohem tarz için gelinlik seçimi: Bohem tarzınızı yansıtmak için ilk önce nasıl bir gelinlik tercih etmelisiniz buna değinelim. Bohem tarzda giyinmeyi tercih edenlerin vintage, hippi ve etnik ögeleri bir araya getirerek bir tarz oluşturdukları göz önünde bulundurulursa; bohem gelinlik tercihinizi de vintage olanlardan yana yapabilirsiniz. Etnik detaylar barındıran gelinlik modelleri de bohem kır düğünü konseptine çok uygun olacaktır. Son zamanlarda çok tercih edilen 2 parçalı gelinlikler buna harika bir örnektir. Etnik izler taşıması adına gelinliğinizin, el örgüsü dantel detayları taşıması hoş bir alternatif olacaktır. Ayrıca dantelli gelinlikler de doğru aksesuar kullanımı ve saç modeli ile bohem tarzı yansıtmak için idealdir. Üzerinizden kayıp gidecekmiş hissi veren, rahat ve ince bir şifon ile hazırlanmış salaş bir gelinlik de özgür ruhunuzu ve zarafetinizi ortaya koyacaktır.
  • Gelin Saç ve Makyajı: Gelin saçı için ise saçların doğal dalgalar kullanılarak açık bırakıldığı, alına takılan aksesuarların kullanıldığı saç modelleri bu tarza uygundur. Ayrıca saçların aksesuar kullanmadan salaş bir örgü ile toplanması da bohem tarzı seven gelin adaylarına hitap edecektir.

Bohem Kır Düğünü Mekân Dekorasyonu

Gelinlik seçimi, saç ve makyajın ardından sıra geldi bohem kır düğünü yapılacak mekanının dekorasyonuna…  Bohem tarza hitap eden bir düğün ortamı oluşturmak için kullanacağınız farklı dekorasyon ürünleri ile hem hayalini kurduğunuz kır düğününü yapabilir hem de davetlilerinize ilginç bir deneyim yaşatabilirsiniz.

  • Nikah alanı ve gelin yolu süslemesi: Gelin yolunda kullanılan halının etnik desenler barındıran versiyonu hoş bir tercih olabilir. Süsleme detaylarında kuru dallar, otlar, çiçekler kullanılabilir. Nikah tagının süslemesinde ise renkli kumaşlar ve makrome örgüler kullanılarak bohem tarza hitap eden bir dekorasyon oluşturulabilir.
  • Çadır: Etnik unsurların ve özgür ruhun sembollerinden biri olan çadır detayını düğün alanında kullanmak da hoş bir dekorasyon seçeneğidir. Bu anlamda otantik görünümlü süslü çadırlar işinizi görecektir.
  • Aydınlatma ürünleri: Bohem tarza hitap eden aydınlatma ürünleri seçimlerinde çok renkli olanlar tercih edilebilir. Renkli kristal taşlar ile detaylandırılmış veya ilginç şekillere sahip olan lamba ve fenerler kullanılabilir. Ayrıca içerisine dantel oyalar yerleştirilerek yapılan dekoratif lambalar da bu tarz için güzel bir süsleme alternatifidir.
  • Düğün mekânı süslemesi: Düğün alanı süslemelerinde vintage metal ürünler, eskitilmiş ahşap görünümlü objeler, dantel ve püsküller kullanılabilir. Ayrıca tütsü kullanımı da düğün mekanının otantik havasını yansıtmak için bir başka seçenektir.

 

 

 

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir