Anasayfa » Gelin Rehberi » Gelinlik » Hayalinizdeki Gelinliği Bulmanın Yolları
hayalimdeki gelinliği bulmanın yolları

Hayalinizdeki Gelinliği Bulmanın Yolları

Hayalinizdeki gelinliği bulmanın yolları için belki de uzun yıllar boyunca kendinizi bir gelinliğin içinde düşündünüz. Fakat ne kadar hayalini kurarsanız kurun; rüyalar gerçeğe döndüğünde istediğiniz sonuca ulaşmaya engel olacak birtakım etkenlerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Örneğin bir kayınvalide gerçeği ile karşı safhada yer alabilirsiniz. Üzülmeyin bu yazımızla sizi koruyacak, hayalinizdeki gelinlik hakkında bilgi vermekle kalmayacak aynı zamanda bu gelinlik benim olmalı demenize yardımcı olacağız.

Hayalinizdeki gelinliği bulma süreciniz; düğün hazırlığı içinde yer alan en stresli hazırlıklardan biri olmakta. Bir kadının bütün hayatı boyunca sahip olabileceği belki de en pahalı kıyafet olan gelinlik; aynı zamanda yapacağı düğünün de ana tonunu ayarlar. Gelinlerin bazıları ise düğün töreni boyunca gelinlik de dâhil olmak üzere nikâh için ayrı, parti için ayrı, dans için ayrı olmak üzere birkaç düğün elbisesi satın alır. Bu da gelinlik alışverişinin yüklediği sorumluluğu iki katına çıkarmakta.

Her genç kız gelinlik içinde muhteşem görünmek ister. Fakat bu muhteşem deyimi gelinden geline farklı manalar yüklemektedir. Bazı genç kızlar rüyalarının gelinliği içinde kendini prenses stilinde bir balo elbisesi içinde hayal ederken, bazıları denizkızı gibi seksi bir gelinlik, bunun yanında bazı gelinler de dans pistinde özgürce rahat etmelerini sağlayacak müzikal bir film koreografisini aratmayacak lüks bir model içinde hayal eder.

Kişisel tercihiniz, bütçeniz ne olursa olsun; hayalinizdeki gelinliği bulmanın yolları için, işinize yarayacak bazı ipuçlarını sizinle paylaşmak istedik. Bu gelinlik benim olmalı diyeceğin bir modeli bulup; hem düğünde giymeyi, hem de otuz kırk sene sonra geriye baktığınızda fotoğraf karelerinde görmenizi sağlayacak sihirli formüllere geldi sıra.

Hayalinizdeki Gelinliği Bulmanın Yolları Neler?

 • Kısa Bir Ön Araştırma Yapın

Ünlülerin düğünlerinde nasıl bir model gelinlik giydiğini inceleyin, en beğendiğiniz elbise modellerini çıkarın, dergilerin sayfalarında beğendiğiniz gelinlik modellerinin resimlerini yırtarak saklayın. Kendinize bir dosya oluşturun ve hepsindeki ortak beğeni noktalarınızı keşfedin. Çok mu süslüler? Sırtları mı açık? Dantel ağırlık mı? Göğüs dekoltesi mi var? Ortak noktaları bulun.

 • Bedene Dikkat Edin

Düğün gününe kadar zayıflarım, korse giyilir gibi yanlış bir mantığa girmeyin. İçinde rahat edeceğiniz bir gelinlik bedeni seçin.

 • Zamanı İyi Ayarlayın

Gelinlik almakla işinizin sona ermeyeceğini bilin. Gelinlik için gerekli olan aksesuarları seçmek ve satın almak da zamanınızı alacaktır.

 • Gelinliği Kimin İçin Alacağınıza Karar Verin

Hayalinizdeki gelinliği bulmanın yolları arasında ilk olarak gelinliği kimin için almak istediğinize karar verin. (Damat, aile, arkadaşlar)

 • Mağaza Hakkında Yorumları İnceleyin

Gelinlik alışverişinizi yapmadan önce; gideceğiniz mağazayı tam olarak seçmeniz gerekmekte. Bu konuda daha önce evlenen arkadaşlarınızdan bilgi alabilir, mağaza ile ilgili yorumları internetten okuyabilirsiniz.

Daha Farklı Etmenler Neler?

 • Gelinlik Alışverişinizi Hafta İçi Yapın

Hafta sonları gelinlik mağazalarının kalabalık olması nedeniyle; hem göreceğiniz ilgide sınırlama olacak, hem dikkatiniz dağılacak hem de bu gelinlik benim olmalı diyeceğiniz ürünü keşfetmeniz güç olacak. Bu nedenle gelinlik alışverişinizi mağazaların tenha olduğu günlerde yapın.

 • Kalabalık Bir Grupla Alışverişe Çıkmayın.

Akşam yemeğinde ne yiyecekleri konusunda bile hemfikir olmayan, hele ki sizinle aynı zevkleri paylaşmayan insanlarla gelinlik alışverişinize çıkmayın. Hem kafanız karışacak, hem de beğendiniz gelinlik modelinden uzaklaşmanız sağlanacak.

 • Doğru İç Çamaşırı Giyin

Askılı ya da leopar bir sutyen içinde gelinliği denerken yakışıp yakışmadığını ne kadar sağlıklı anlayabilirsiniz? Bu nedenle gelinlik alışverişine giderken vücudunuzu tamamen saran iç çamaşırlar ile askısız bir sutyen giyin.

 • Kumaşa Dikkat Edin

Giyeceğiniz gelinliğin içinde nasıl görüneceğini etkileyen ana faktörlerden biri de gelinliğin kumaşıdır. Kumaşın sarması, sizi sahiplenmesi oldukça önemli

 • Tezgâhtara Güvenin

Her gelinlik askıda farklı üzerinizde ise daha farklı görünür. Ağır detaylar bazen modelin bütün havasını değiştirebilir. Askıda beğenmediğiniz bir model üzerinizde iken kusursuz bir hava verebilir. Bu nedenle danışmanların tavsiyelerine kulak verin.

 • Geleneksel Bir Gelin Misiniz Yoksa Modern Mi?

Düğün gününüzde klasik bir gelinlik giymek isteyebilirsiniz. Belki de hayalinizdeki gelinliği bulmanın yolları içinden biri de modern bir görünüm sunan 3D tasarımları tercih edebilirsiniz. İlk olarak nasıl bir gelinlik içinde olmak istediğinize karar verin.

 • Benzersiz Olmaktan Korkmayın

Fildişi, kırık beyaz, gri, mercan rengi gelinlikler parlak bir ruj ve allık oldukça gösterişli bir imaj vermektedir. Mutlaka kar beyazı gelinlik giymek zorunda değilsiniz. Yeniliklere hazır olun.

 

 

 

Post navigation

 • Seneye olacak düğünüm için gelinliğime şimdiden bakmaya başladım çünkü benim için çok önemli bi şeydir beni gösterecek herkesten farklı oldugumu hissettirecek bir gelinliğimin olmasını istiyorum

 • Uzun bir süre araştırma yapmıştım ben. Beğendiğim bir çok model oluyordu. İnstagramda falan görünce gözüm kayıyordu fikrim değişiyordu hatta ama sonunda bir model baskın geldi ve dedim işte bu gerçekten.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir