Düğün Davetiyesi Ne Zaman Dağıtılır?

Artık evlilik hazırlıklarında sona yaklaşıldı, düğün yeri ve zamanı belirlendi. Geriye, evlenecek olan çiftlerin, yakınlarını düğünlerine davet etmesi kaldı. Peki, gelin ve damat adaylarının özenle hazırladıkları düğün davetiyesi ne zaman dağıtılır?

Şöyle söyleyebiliriz, düğüne hazırlık süreciniz dahilindeki her şeyi kendinize göre ayarlamanız gayet doğaldır. Ancak düğün davetiyelerini dağıtırken, davetiye dağıtım tarihini düğün davetlilerine göre ayarlamalısınız. Çünkü, birçok kişinin iş yerlerinden izin alamama durumu olabilir. Siz, en uygun zamanı seçmeli ve düğününüzden olabildiğince erken bir süreçte de düğün davetiyelerini dağıtmalısınız. Düğün davetiyelerini olabildiğince erken dağıtmanızdaki bir diğer neden ise, takı fiyatları. Çünkü, özellikle de altın fiyatları oldukça yüksek olup, davetiyelerinizi düğünden kısa bir süre önce dağıtmanız, davetlilerin takı alışverişi konusunda hazırlıksız yakalanmasına neden olacaktır. Ayrıca, her insan gibi düğün davetlilerinizin de kendilerince planları olabilmektedir. Düğünlerin de genel olarak yaz mevsiminde yapıldığını düşünürsek, yine insanların en çok tatile gittikleri tarih ile düğün günleri çakışabilmekte. Yani siz, düğün davetiyelerinizi düğününüzünden olabildiğince daha erken bir tarihte dağıtmalısınız ki, davetlileriniz hem işlerinden izin alabilsinler, hem takacakları düğün takısını hazırlasınlar, hem de düğün günü ile çakışan başka bir planları varsa önceden haberleri olup, bu planlarını iptal edebilsinler.

Düğün davetiyesini olabildiğince erken dağıtmanızı gerektiren bir diğer neden ise, düğün hazırlığı döneminin oldukça stresli geçmesidir. Bu stresli dönem içerisinde aksi durumlar, yanlışlıklar ve sonradan çıkacak sorunlar yaşanabilmektedir. Yine, düğün davetiyelerini erken dağıtmanız, tüm olumsuzlukların telafisini düğün davetlilerine yansıtmadan yapabilmenizi sağlar.

Düğün Davetiyesi Düğünden Kaç Gün Önce Dağıtılır?

Düğün davetiyelerinin olabildiğince erken dağıtılması gerektiğini söyledik. Peki, düğün davetiyesi düğünden kaç gün önce dağıtılır? Sizler için, tam tarih vermemiz gerekirse, düğün davetiyelerini düğünden yaklaşık 6 – 8 hafta önce dağıtabilirsiniz. Çünkü davetiyeleri dağıtmanız ve tüm davetlilere ulaşmanız da en az 2 haftayı bulacaktır. Bazı davetlileriniz size uzak bir şehirde, hatta bazı davetliler de yurt dışında yaşıyor olabilir. Bu kişilere davetiyelerin ulaşması, bu kişilerin kendilerini hazırlayıp sizin düğününüze gelmesi de yine 6 – 8 hafta (45-60 gün) öncesinden olabilir. Aksi taktirde, ya düğününüze istedikleri gibi hazırlanamadan gelirler, ya da özel sebeplerinden dolayı katılım sağlayamazlar.

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

  • Çok gece bırakmamak gerekiyor onu biliyorum kendimden. Yoksa eliniz kolunuz birbirine dolaşıyor çok can sıkıcı oluyor.

  • Düğün davetiyesi ne zaman dağıtılır gerçekten önemli bir soru ya benim arkadaşım son hafta içinde dağıtmaya çalıştığı için birçok kişiye tam ulaştıramamıştı bile ama ben bu konudan okuyarak ve o arkadaşımdan gördüğüm edindiğim tecrübe ile 3 ay önceedn yavaş avaş dağıtmaya başladım bile

  • Düğün davetiyeleri insanların hafızalarından çıkmaması adına son 1 hafta kala dağıtılırsa daha iyi olabilir. Çok erken dağıtıldığında malesef unutulabiliyor özellikle de birden fazla düğün davetiyesi alan kişiler unutabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir