Anasayfa » Düğün Planlama Rehberi » Nikah ve Düğün Hazırlıkları » Herkesin Başına Gelebilir: Düğün Günü Aksilikleri
düğün günü aksilikleri

Herkesin Başına Gelebilir: Düğün Günü Aksilikleri

Her çift, düğün gününün kusursuz geçmesini istese ve ve bunun için yoğun çaba harcasa bile her an planlanmamış bir aksilik ortaya çıkabilir. Ve bu özel gününüz mahvolur.. (En azından o anda öyle hissedersiniz.) Düğünden sonra gülümseyerek hatırlayacağınız, bir o kadar da komik olan bu talihsizliklere karşı bir nevi önceden tedbir almak istemeniz gayet doğal. Biz de bu yüzden bu yazımızı herkesin başına gelebilecek düğün günü aksilikleri üzerine yazdık.

Düğün Günü Aksilikleri Nelerdir?

Kaybolan Gelin Arabası Anahtarı

Damadın ya da gelin arabasını kullanan kişinin anahtarı kaybetmesi, düğün gününde iki ayağınızı bir pabuca sokan, birden bire panik oluşmasına neden olan en kötü anlardan birisidir. (Ve bu durum tahmin ettiğinizden çok daha sık yaşanmaktadır.)

Gelinliğin Fermuarının Bozulması

Kaç gelin böyle bir sorunu yaşamadı ki? Bir yazarımız başından geçenleri şöyle anlatıyor: “Şahsen ben bu sorunu canlı bir şekilde yaşayanlardan biriyim. Düğün günümde tam salona çıkacakken birden bire bozulan fermuar karşısında yaşadığım paniği hatırlayıp hala gülümserim. Üstelik bu olay tam da gelin odasındayken başıma geldi. Korku filmi gibi değil mi? Aksilik bu ya, kimsede beyaz iplik de yok! Gecenin o saatinde kısıtlı olan bir süre içerisinde, salonda misafirler beklerken gidip iğne iplik alacak mekanda yok… Bütün bir geceyi, takı ve paralar için hazırlanan ve toplu iğnelerle tutturulan gelinliğimin içinde söylenerek geçirmiştim.”

Sizin de böyle bir durumla karşılaşmayacağınızın herhangi bir garantisi yok. Bu nedenle annenizin ve yahut herhangi bir yakınınızın çantasına beyaz iplik ve dikiş iğnesi eklemeniz faydanıza olacaktır.

Düğün Çiçeğinin Bozulması

Yazarımız anlatıyor: “Bir arkadaşım düğününde gelin çiçeğini, bozulmaması için garsonun önerisi üzerine buzdolabına koyuvermiş. Sakın ola ki siz de böyle bir söze kanıp taze gelin çiçeğinizi buzdolabında bekletmeyin. Aksi halde salona girişiniz ya çiçeksiz olur ya da salona solmuş çiçekler ile giriş yapmak zorunda kalabilirsiniz.”

Düğün Videosu Bombası

Her gelin için düğün videosu önemli bir anı olmaktadır. (Ve o video senelerce saklanır, sık sık gündeme gelir, seyredilir.) Düğün videosunun bir aksilik sonucu bozuk çıkması, kaybolması ya da sessiz çekilmesi tam anlamıyla hayal kırıklığı yaşatır.

Gelinliğinize İçecek Dökülmesi

İşte elinizde olmayan en kötü sürprizlerden biri… Kimisi nazar der, kimisi talihsizlik. Fakat adı ne olursa olsun; gelinliğe dökülen bir içecek korkunç bir kabustur. Bembeyaz bir gelinliği giyip ortada peri kızı gibi dolanırken; aniden etrafınızda birinin gelinliğinizin üzerine vişne suyu ya da şarap dökmesi bütün gecenizi berbat edebilir.

Salona Girerken Düşmek

Komik videolarda kahkahalar atarak seyredilen bu olay, maalesef ki gerçekten yaşanma ihtimali olan acı bir gerçek. Kuğu edasıyla salınarak salona eşinizle el ele ya da kol kola girerken ayağınızın upuzun gelinliğinize takılarak düşmeniz, hayatınız boyunca unutmayacağınız kötü bir kabus olacaktır. Bu yüzden aman dikkatli yürüyün. Komik videolar arasına girmek pek mühim olmasa da, Allah muhafaza bu mutlu geceyi hastanede noktalamak zorunda da kalabilirsiniz.

Düğün Fotoğraflarında Dişinizin Arasında Maydanoz

Düğün resimleri ne kadar önemlidir değil mi? Senelerce saklarız, evin en göz alıcı yerine çerçeveleyip koyarız. Büyütüp duvarlara asarız. Fakat bir de tatlı tatlı gülümserken dişinizin arasında bir maydanoz yemek kırıntısı ile bütün fotoğraflarda çıktığınızı fark etmek var! Aman tanrım, ne kadar korkunç.. Böyle bir şeyle karşılaşmamak için yanınızda mutlaka bir ayna bulundurun. Partnerinizin ya da etrafınızdakilerin gözünden o telaş ve heyecanla mutlaka böyle küçük ayrıntılar kaçacaktır.

Beyaz Giyen Kayınvalide

Haklı olarak kabul edin: Düğünde tek beyaz giyinen kişinin kendiniz olmasını beklersiniz. Genelde etrafınızdaki kişiler de böyle ayrıntılara çoğu zaman dikkat eder. Fakat oldu ya bir bakmışsınız; kayınvalide başta olmak üzere, görümce, anne, yakın arkadaşlar da beyaz giyinmiş. Sizin beyazlığınız ise fotoğrafların içinde neredeyse kayboluyor.. Buradan sizin adınıza  gelin yakınlarına seslenmek istiyoruz: Çok rica ediyoruz; lütfen düğünde beyaz giymeyin.

Nikah Memurunun Gecikmesi

Törenin başlamasına çok az vakit varken trafiğin yoğunluğundan veya adresi bulamamaktan dolayı geciken nikah memuru en mutlu gününüzde moralinizi bozabilir. Böyle bir kaygı yaşamamak için nikah memurunun telefonunu alabilir veya bir yakınınızdan nikah memurunu düğün mekanına getirmesini isteyebilirsiniz.

Gelin ya da Damadın Sarhoş Olması

İşte bu durum apayrı bir felakete neden olabilir. (Atalarımız, alkol bütün kötülüklerin anasıdır diye boşuna dememiş..) Siz, siz olun; düğün gecenizini ileride trajikomik anılarla hatırlanmasına izin vermeyin. Kendinizi tutun.  Tabii ki eğleneceksiniz, bu sizin geceniz.Fakat istenmeyen karelerin yaşanmaması için içkiyi düğün sonrasına veya after party’nize bırakın. Bütün gece boyunca bütün gözlerin üzerinizde olacağını hiç aklınızdan çıkarmayın.

Post navigation

  • en çok korktuğum şey düğün günü bizi rezil edebilecek bir aksilik çıkması gerçekten çok korkuyorum. Mesela salona girerken felan düşsem düğünü terk ederim herhalde o kadar kötü bir durum ya.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir