Anasayfa » Düğün Planlama Rehberi » Nikah ve Düğün Hazırlıkları » Evlilik Teklifine Ne Zaman Cevap Verilir?
evlilik teklifine ne zaman cevap verilir, evlilik teklifi, erkek evlilik teklifi ediyor

Evlilik Teklifine Ne Zaman Cevap Verilir?

İnsanların başına gelebilecek en güzel şeylerden biri karşılıklı aşk değil de nedir!? Hayatınızda aşık olduğunuz biri varsa ve aşkınız karşılık bulduysa oldukça şanslı biri olduğunuzu belirtebiliriz. İlişkilerin doğal evrelerini çoktan yaşamaya başladıysanız sırada sizi bekleyen bir evlilik teklifi olabilir. Fakat aşkın gözü kördür derler. Aşıkken genel olarak karşınızdaki kişiyi kusursuz ve dünyanın en muhteşem insanı olarak algılamaya meyilli olabilirsiniz. Konu evlilik olduğunda ise karşınızdaki kişi ayaklarınızı yerden kesen biri olsa da evlilik teklifine cevap vermeden önce durup bir düşünmeniz gerekebilir. Bu yüzden bu yazımızda evlilik teklifine ne zaman cevap verilir sorusunu irdeliyoruz.

Evlilik Teklifi Alacağınıza Dair İpuçları

Uzun zamandır iyi giden bir ilişkiniz varsa ve ilişkinizin evliliğe doğru evrildiğini hissediyorsanız sorun yok demektir. Ancak sizi neyin beklediğine dair ipuçlarına ihtiyacınız varsa bu konu ilginizi çekebilir. İsterseniz öncelikle evlilik teklifi almak üzere olduğunuzu nasıl anlarsınız, buna değinelim.

Evlilik Bahsi Açıyor Mu?

Konuştuğunuz konular ve paylaşımlarınız arasında evlilik de gündem olmaya başladı mı? Erkek arkadaşınız evlilikle ilgili ne düşündüğünüzü doğrudan ya da dolaylı yollardan öğrenmeye çalışıyorsa biraz garantici olduğunu söyleyebiliriz. Evet cevabı alacağından emin olmak adına ağzınızı yokluyor olabilir.

Gizemli Haller İçerisinde Mi?

Çok iyi tanıdığınız, gözlerine baktığınızda içini okuduğunuz erkek arkadaşınızda yaramaz çocuk halleri varsa bazı sürprizler peşinde olabilir. Tam tersine ilgisiz ve vurdumduymaz hallere büründüyse tadınızı kaçırmak istemeyiz ancak ilişkiniz için tehlike çanları çalıyor olabilir. Fakat beğenilerinizle ilgili size alakasız gelen bir anda sorular yöneltiyorsa, kendince çaktırmadan ama niyetini baya açık eden bir şekilde yüzük ölçünüzü almaya çalışıyorsa da yakında evlilik teklifi gelebilir.

Yakın Zamanda Özel Bir Gün Var Mı?

Evlilik teklifi almanızın muhtemel olduğu günler arasında; doğum günü, sevgililer günü veya tanışma yıl dönümü olabilir. Belirttiklerimize ek olarak yakın zamanda sizin için özel bir gün varsa yüksek yüksek tepelere ev kurmasınlar eşliğinde arkadaşlarınızın etrafınızda dönmesine hazır mısınız, onu değerlendirmenizi tavsiye ederiz.

Evlilik Teklifi Aldım, Peki Ya Şimdi?

Evlilik teklifi almak güzel olduğu kadar da heyecan verici olmalı. “Evlilik teklifi aldım, peki ya şimdi ne yapacağım?” dediğinizi duyar gibiyiz. Diyelim ki çok inandığınız ve güvendiğiniz bir ilişki yaşıyorsunuz. Hayatınızdaki insanı uzun zamandır tanıyorsunuz ve tam olarak evlenilecek adam olduğunu düşünüyorsunuz. Böyle bir durumda erkek arkadaşınız size evlenme teklifi ettiğinde içinizden geldiği gibi davranabilirsiniz. O an içinizden gelen çılgınlar gibi hoplaya zıplaya “evet evet eveeet” demekse bunu yapabilirsiniz. Veya bu teklif karşısında kararsız kalmış, düşünmek istiyor olabilirsiniz.

Evlilik Teklifine Ne Zaman Cevap Verilir?

Bazı ilişkilerin dinamiği çok değişkendir. O yüzden evlilik teklifine ne zaman cevap verilir sorusunun cevabı herkes için farklı diyebiliriz. Fırtınalı aşıklar olarak nitelendirebileceğimiz bir aşk ya da ilişki yaşıyorsanız bazı anlarda çok iyi ve çok mutlu, bazı anlarda ise kavgaların yoğun olarak yaşandığı ve kendinizi mutsuz hissettiğiniz ilişkinizde; hayatınızdaki kişi sizinle evlenmek istiyorsa bu noktada biraz düşünmenizi tavsiye ederiz.

Erkek arkadaşınızın evlilik teklifi karşısında, kendisine biraz düşünmek istediğinizi söyleyerek ondan zaman isteyin. Mesala bu süre 3 gün olabilir. Fakat süreyi belirtmeniz ve o sürenin sonunda muhakkak bir cevap vermeniz ilişkiniz adına önemlidir. Bu süre zarfında ise ilişkinizi gözden geçirebilirsiniz. Ayrıca sorunlu giden bir şeyin evlilikle veya çocuk yapmakla asla düzelmeyeceğini söylemiş olalım. Değerlendirmeleriniz neticesinde iyi bir evlilik yapacağınıza inanıyorsanız cevabınız evet olabilir. Aksi halde evlilik için hazır olmadığınızı belirtebilirsiniz.

Eğer olumlu bir karar vermeyi düşünüyorsanız sizi şimdiden gönülden kutlarız. Hiç merak etmeyin, düğün hazırlığı sürecinde sizin hep yanınızda olacağız. Hazırlıklara nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, göz gezdirmeniz gereken ilk konulara buradan erişebilirsiniz: Düğün Planlama Rehberi.

Post navigation

  • İçerik açık ve anlaşılırdı ve benim için gerçekten faydalıydı. Yakın bir zamanda evlilik teklif etmeyi düşünüyorum. Umarım müstakbel eşim kabul eder 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir