düğün günü fotoğraf çekimi

Düğün Günü Fotoğraf Çekimi 

Gelinlerin düğün hakkında en mükemmel şekilde halledilmesini istediği konulardan biri de düğün fotoğraflarıdır. Bazen zamansızlıktan, bazen gereksiz acelecilikten bazen de yeterince önemsenmemesinden dolayı gelinlerin içinde uhde olarak kalabilen bu çekim konusu, birazcık dikkat ve planlama ile kusursuza yakın şekilde sonuçlandırılabilir. Bilhassa çekim zamanının planlanması bu noktadaki en hassas konudur. Hem fotoğrafçının işini layıkıyla yapabilmesi hem de çiftlerimizin dilediği gibi bir albüme sahip olması için bu konu çok önemlidir. Düğün günü içerisinde fotoğraf çekimi yapılması da yine izlenen yola göre bir harika rüya olabilirken, kâbusunuz haline de gelebilir kızlar. Fakat merak etmeyin; düğün günü fotoğraf çekimi ile ilgili bilinmesi gereken her detayı, şimdi birlikte inceleyeceğiz.

Düğün Günü Yapmanız Gerekenleri Planlayın

Kaliteli bir düğün albümü için, olabildiğince rahat ve doğal halinizle fotoğraf çekimi yapmalısınız. Fakat düğün gününde çekilmesi ve mükemmel olması planlanan fotoğraflar, gün içerisindeki yoğunluk ve karambol nedeni ile genelde istenilen sonuçları ne yazık ki veremez. Düğün öncesi kuaförden gelin alma merasimine, düğün konvoyundan makyajına kadar her şeyi en ince ayrıntısına kadar planlayıp gününüzü en verimli şekilde kullanmanız gerekiyor gelinler. Bu durum gün içerisinde sizi telaşa sokmaz. Hatta her şeyin planlı gitmesiyle birlikte heyecanınızı da kontrol altına almış olursunuz.

En mutlu gününüzde stresli ve gergin olmak istemezsiniz. İşte tam da bu noktada, fotoğraf çekimi için en uygun saati seçmelisiniz. Hem planladığınız diğer faaliyetlere uyumlu, hem de aceleye gelmeyecek şekilde bir zaman seçimi yapmaya özen gösterin. Örneğin çekimden sonra direkt düğün salonuna/yerine geçecekseniz, fotoğrafçının stüdyosunu ya da çekim yerini düğünün olacağı yere yakın seçebilirsiniz. Bu size hem zamandan hem de enerjiden kazandıracaktır. Akşam kendi düğününüzde her şarkıda oynamak, kurtlarınızı dökmek varken, neden yorgun argın oturasınız ki?

Düğün Günü Fotoğraf Çekimi Avantajları Nelerdir?

Düğün günü yapılan fotoğraf çekimleri yukarıda da bahsedildiği üzere her zaman kötü sonuçlar vermez. Kızlar, albümlerinizde o uzun süredir beklenen günün tatlı heyecanını gördüğünüzü hayal edin… Ne kadar samimi ve doğal değil mi? İşte düğün günü gerçekleştirilen fotoğraf çekimleri size böyle güzel fırsatlar da sunabilir. Özellikle düğün öncesi ya da sonrası çekilen fotoğraflarda aynı hissi yakalamak daha zor olabilir. Bu nedenle o büyülü gün içerisinde çekilen fotoğrafların farklı bir tılsımı vardır.

Oluşturabileceği Olumsuzluklardan Kaçının!

Düğün günü fotoğraf çekimi o güzel heyecanının yanında yol açabileceği bazı negatif durumlar da vardır. Bu durumların başında aceleden dolayı çiftlerin arasında oluşan gerginlikler gelmektedir. Aman gelinler, buna izin vermeyin. En mutlu gününüzde eşiniz ile tatsızlık yaşanmasına müsaade etmeyin. Önceden planınızı yapın, acele ve beklenmedik sorunları henüz yaşanmadan çözün.

Bir diğer dezavantaj da makyajın/saçın vb her geçen dakika daha da bozulmasıdır. Eğer çekim saati düğün zamanından bir hayli erkense, özellikle siz gelinimizin ve damadın saçı/makyajı vb. erkenden hazır edilmelidir. Çekimden sonraki zaman diliminde de, her geçen saat makyajınız “Lütfen beni yenile” diye bağırmaya başlar. Bu da hem ekstra zaman kaybı, hem de hayal edilen şartların bozulmasına sebep olur. Bu doğrultuda çekim saatinizi iyi seçin kızlar, sonra “dedi” dersiniz.

 

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir