Anasayfa » Düğün Planlama Rehberi » Düğün Fotoğrafları » Düğün Videosu Nedir?
düğün videosu nedir

Düğün Videosu Nedir?

Düğün Videosu Nedir?

Düğün videoları son yılların en önemli trendleri arasında yer alır. Yıllar önce çekilen VHS video kayıtları oldukça nostaljik olsa da günümüz nimetlerinden faydalanmak da büyük önem arz ediyor. Düğün videosu sayesinde, düğününüzü ölümsüzleştirebilir, çocuklarınıza ve torunlarınıza oldukça güzel bir miras bırakabilirsiniz.

Videonun Önemi

Düğün fotoğrafları oldukça güzel olsa da videonun yeri çok ayrı bir yerdedir. Zira tüm duyguları tekrar yaşamanıza olanak tanıyacak olan bu sesli görüntüler, yıllar sonra izlendiğinde de oldukça duygusal anlar yaşamanıza vesile olacak niteliktedir. Evet belki de düğününüz her anı aklınızda olacak ancak bu düğün videonuz sayesinde orada olmadığınız anları, gözden kaçırdığınız hoş anları da izleme fırsatına sahip olacaksınız. Ayrıca bu en özel gününüzde eşinizle birlikte geçirdiğiniz o mutlu saatleri tekrar izlemek oldukça romantik olacaktır.

Düğün videoları, düğününüze gelememiş kişilerin de ilgisini çekecektir. Özellikle yıllar sonra çocuklarınızın hatta torunlarınızın da bu keyifli ve unutulmaz anları izlemelerine vesile olabilirsiniz. Anlatacağınız düğün hikayenizi destekleyecek olan bir düğün videosu unutulmaz bir anı olarak kalacaktır.

Düğün videoları sayesinde farklı şeyler de yapabilirsiniz. Çekilen videoların belirli anlarından görselleri kırpabilir ve oldukça hoş bir kolaj yaptırabilirsiniz. En romantik anları, en komik anları v.b. gibi konu başlıkları belirleyerek oldukça keyifli bir kolaj yapmanın keyfine varmanız mümkün.

 

Düğün Hikayesi Nedir?

Düğün hikayesi, yalnızca düğününüzü değil tüm gününüzü kayıt altına alan bir belgesel niteliğindedir. Bu belgeselde düğün hazırlıklarınız, telaşınız, düğün anınızdaki özel dakikalar v.b. gibi birçok farklı görüntüyü bir arada görme şansına sahip olursunuz. Bu belgeselde, düğününüz en özel anlarının yanı sıra gün içerisinde yaşanan hazırlık sürecinin en keyifli dakikalarını da görebilirsiniz.

Sabah uyandığınız ilk andan, düğününüze kadar birçok farklı görüntünün kolajının yer alacağı bu 2-3 saatlik belgesel, en unutulmayacak hatıralarınızdan birisi olacak.

Düğün Klibi

Düğün hikayesi ve düğün belgeli, artık hemen hemen herkes tarafından yaptırılan şeylerdir. Peki siz daha farklı bir şeyler denemek ister misiniz? Size düğün klibini öneriyoruz. Düğün klibinizde çok sevdiğiniz bir şarkıya klip çekebilir, sevdiğiniz bir filmin sahnesini canlandırabilirsiniz. Bu şekilde unutulmaz bir hatıraya daha sahip olabilirsiniz.

 

Düğün Videosu İçin Püf Noktaları

Düğün videosunu çekmeden evvel düşünmeniz ve yapmanız gereken şeyler vardır. Aynı zamanda teknik konulara da önem göstermek gerekir. Düğün videosu için bazı püf noktalarından bahsedeceğiz. Bunlar;

  • Video için önceden bir konsept belirlemeniz önemlidir. Düğün videosunu çekecek olan firmayla bu konu ayrıntılı biçimde ele alınmalıdır. Düğün videosunun istediğiniz gibi ve sağlıklı olması açısından son derece önemli bir konudur.
  • Eğer çekimler kapalı bir alanda yapılacaksa, ışıklandırma konusuna büyük önem verilmesi gerekir. Bunun için ışık seti kullanımı tavsiye edilir. Işık seti kullanımı görsel estetiği önemli ölçüde artıracak bir etmendir.
  • Düğün videosu çekimi dış mekanda yapılacaksa dış mekandaki ışığında dengelenmesi gerekir. Bunun için de reflektör kullanılabilir.
  • Eğer çekimde ses kaydı da alınacaksa, yalnızca kameranın mikrofonu yetmeyebilir. Ekstra olarak bir ses kayıt cihazı da temin edebilirsiniz.
  • Çekim yapılacak olan kameranın son teknoloji ürünü olmasına özen gösterin. Çözünürlük ne kadar iyi olursa o kadar kaliteli görüntü elde edeceğinizi aklınızdan çıkarmayın. Bu nedenle 1920×1080 ölçekli bir çekim kaydı son derece iyi sonuçlar verebilir.
  • Çekilen videonun sade olması gerekmez. Farklı teknoloji ve programlarla oldukça keyifli videolar hazırlayabilirsiniz. Giriş jeneriği, üç boyutlu efektler gibi birçok farklı seçenek elinizin altında olacaktır.

 

Düğün Videosu Çekecek Firma Nasıl Seçilmeli?

Düğün videosu oldukça önemli bir konudur. Hayatınızın bu en özel anlarını kayıt altına alacak olan firma ile oturup konuşmak son derece önemlidir.

İlk başta firmanın düzgün senaryo taslağı hazırlayıp hazırlamadığını öğrenin. Firmanın geçmiş işlerine bakmak bu konu hakkında fikir sahibi olmanızı sağlayabilir. Düğününüzün konseptine göre bir video çekimi yapılabilir. Bu konsept düşünülerek hareket etmek de önem arz eder. Firma bu konu hakkına bilgili ve tecrübeli bir firmaysa sizi son dönemlerin trendleri hakkında da bilgilendireceklerdir.

Firma ile anlaşmadan önce, tarzları hakkında fikir sahibi olmak adına, daha önce çekmiş oldukları düğün videolarını izlemeniz önemlidir. Bu şekilde kafanızda daha net bir görüntü canlanabilir. Sizin istediğiniz tarzda bir düğün videosu çekebilip çekemeyeceklerini görme şansına sahip olursunuz.

Çekim yapacak olan firma elemanlarıyla tanışmak da önemli bir adımdır. Kişilerle birebir iletişim kurmak, ekip halinde daha iyi bir ortam oluşmasına zemin hazırlar ve tarafların birbirlerini daha iyi anlamalarında yardımcı olur. Böylelikle kişiler birbirlerinin isteklerini görür ve buna göre hareket ederler. Ekipten özel bir isteğiniz olacaksa bunu aracı yollarla değil de direkt ekibin kendisine bildirmeniz hiç kuşkusuz daha sağlıklı bir yöntem olarak karşımıza çıkar.

Firma ile çekim mekanları hakkında da fikir alışverişinde bulunabilirsiniz. Eğer çekim yapılacak olan mekan hakkında bir fikriniz yoksa, firmadan fikir almak mantıklı bir seçenek olabilir.

 

Çekim Sonrası

Çekimler bittikten sonra montajlama işleminin ne kadar süreceği, üzerine ek bir fon müziği, altyazı vb. gibi şeylerin eklenip eklenmeyeceği gibi konuları da firmayla önceden konuşmanız önemlidir. Zira çekim sonrası problem yaşamamanız için her şeyi önceden netleştirmekte fayda vardır.

Çekim sonrası sıkıntı yaşamamak adına aklınıza takılan tüm soruları firmaya mutlaka sorun. Eğer tatmin edici cevaplar alamadıysanız, farklı bir firmayla çalışmayı deneyin. Unutmayın bu en özel gününüzün bir tekrarı olmadığından, düzgün bir firmayla çalışmanız büyük önem arz etmektedir. Bu unutulmaz gününüzde tadınızı kaçıracak bir şey olmaması adına dikkatli olmakta ve firmanızı düzgün seçmenizde fayda vardır.

Post navigation

  • Gerçekten evlendikten sonra anıları canlandıracak önemli bir etken. sonuç olarak hayatınızın en mutlu günü ve bunu önemsizleştirmek düğün videosu ile mümkün. kesinlike dikkatle ve özenle yapılması gereken bir iş

  • Evlendikten seneler sonra bakıp anılarınızı hatırlamak fotoğraflar ve videolar sayesinde mümkün olacak. Bu yüzden oldukça önemli ve dikkat edilmesi gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir