Anasayfa » Düğün Planlama Rehberi » Düğün Fotoğrafları » Düğün Fotoğrafçısı Seçimi ve Dış Çekim için Öneriler
düğün fotoğrafçısı

Düğün Fotoğrafçısı Seçimi ve Dış Çekim için Öneriler

Evlilik kapısından geçmeden önceki son dönemeçte, gelinlerin aklındaki onca konudan biri de düğün öncesi ve düğün süresince çekilecek fotoğraflardır. Bu konuda iyi ve deneyim sahibi bir fotoğrafçı ya da stüdyo ile anlaşmak önemlidir. İşin temelinde bir ömür boyu bakılacak fotoğraflar ve anımsanacak güzel hatıralar olduğundan, gelinler bu konunun kusursuz olmasını beklerler. Her ne kadar birçok düğün fotoğrafı çeşitli nedenlerden dolayı aceleye getirilip düğün öncesindeki telaşlı zamana sıkıştırılarak istenilen gibi olmasa da, doğru fotoğrafçı seçimi ve yine doğru zamanlama ile gelinlerin yüzü gülebilir. Peki bir düğün fotoğrafçısı seçilirken en çok nelere dikkat edilmelidir?

Düğün Fotoğrafçısı Seçimi Yapılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Düğün fotoğrafçısı seçimi yaparken acele karar vermemenizi öneriyoruz. Düğünden sonra size düğüne dair anılar bırakacak bir konuyu geçiştirerek baştan savma bir sonuç almak istemezsiniz. Bu bakımdan seçenekleri değerlendirirken, kullanılan prodüksiyondan ya da stüdyo sahibinin vaatlerinden daha çok, fotoğrafçının deneyimi hakkında bilgi almaya çalışın. Bir fotoğrafçının bilgi birikimi ve tecrübesi hakkında size en net ipucunu, yine geçmiş düğünlerde çekmiş olduğu fotoğraflar verecektir. İçinize sinmeyen hiçbir şeyi es geçmeyin. Pozlara, mekan seçimine, ışığa, çekim saatine, kısaca aklınıza gelebilecek her detaya dikkatlice bakın. Tam olarak istediğiniz şeyi bulana kadar gezin ve gönül rahatlığı ile karar verin. Sonra pişman olmak istemezsiniz.

Düğün Fotoğraflarında Dış Çekim Tercih Etmeli Miyim?

Düğün fotoğrafları esnasında dış mekan ile yapılan çekimler, son dönemde gelinlerin en çok tercih ettiği tarzlardan biridir. Geçmişteki gibi stüdyonun kısıtlı imkanları ve basık bir ortam içerisinde düğün fotoğrafı çektirmek istemeyen çiftler, daha özgün ve sanatsal fotoğrafları dış mekan çekimleri ile yakalayabiliyorlar. Siz siz olun, her fotoğrafçı ile dış mekanda düğün fotoğraf çekimi yapmayın ki hevesiniz kursağınızda kalmasın. Çünkü bir stüdyo ortamında sabit ve benzer şartlar ile çekilen bu fotoğraflar, dış mekan çekimlerinde tamamen fotoğrafçının yeteneği ve yaratıcılığına bağlı olarak güzelleşir. Güneş, rüzgar, arka plan, gölge, ışık, açı ve daha birçok değişken, en baştan sona kadar fotoğrafçının inisiyatifine bağlı şekilde avantaj da olabiliyor, bela da. Kusursuz bir düğün fotoğraf albümü isteyen gelinler olarak, bilhassa dış mekan çekimleri konusunda ince eleyip, sık dokuyun kızlar.

Dış Çekimlerde Mekan Seçiminin Önemi

Güzel kurgulanmış dış çekim düğün fotoğraflarına bakıp iç geçirdiğinizi ta buradan duyar gibiyiz! Fakat merak etmeyin, size bahsettiğimiz bu şartlara dikkat ederek gayet güzel bir fotoğraf albümüne sahip olmanız mümkün. Tabi mekan seçimini de en doğru şekilde yaparsanız…

Mekan seçimi yapılırken ilk olarak, mevsim koşullarını göz önünde bulundurmayı unutmadan, seçmek istediğiniz dış mekanın çekim günü özelindeki hava durumuna dikkatlice bakın. Tekrar tekrar kontrol edin. Hatta bir süre sonra tekrar bakıp, doğru incelediğinize emin olun. Güneşli bir göl manzarası beklerken, sağanak yağışlı ve ıslak bir düğün fotoğrafı istemezsiniz. Bununla birlikte isteklerinizi en doğru yansıtan mekanı seçmeye gayret gösterin. Sırf dış mekan olsun diye kendini tekrar eden ve klişe bir fotoğraf albümü oluşturmayın. Örneğin, doğa teması istiyorsanız; ağacın, yeşilliğin bol olduğu bir mekan bulmaya çalışın. Son olarak, kolay ulaşılabilir olması da sizin için bir artı olacaktır. Rüya gibi gözüken gelinliğinizden henüz düğün gününe gelemeden bıkmanızı istemeyiz.

Post navigation

  • Güzel anılar biriktirmek açısından hayati öneme sahip bir konu fotoğraf konusu…

  • Düğün fotoğrafçısı, düğününüzün anılarını ölümsüzleştirmek için çok önemlidir. Bu makale, düğün fotoğrafçısı seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini ve nelere önem vermeniz gerektiğini açıklıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir