En Güzel Düğün Fotoğrafları Nerede Çekilir ?

Düğünler için en önemli ayrıntılardan biri de; düğün fotoğraflarıdır. Fotoğrafların çekileceği mekanların hem estetik, hem de göze hitap etmesi gerekir. Her şehir için birbirinden farklı düğün fotoğraf çekim mekanları vardır. Gelin hep beraber bu mekanları inceleyelim.

 

İçindekiler

İstanbul

İstanbul’un tarihi yapısı büyüleyicidir. Bu tarihi şehir için en çok tercih edilen yerlerin başında, Haydarpaşa Garı gelir. Tarihi dokusu ve mimari özelliğiyle çiftlerin zevklerine hitap eder. Düğün için kaliteli ve akıllarda kalıcı bir fotoğraf çekinmek istiyorsan; akşam gün batımı saatlerini tercih etmelisin. Akşam saatlerinde hoşuna gidecek birçok kare yakalayabilirsin. Dış kısmında yer alan merdivenler müthiş kareler yakalamanı sağlayacak.

 

Ankara

Ankara’da çiftlerin sıklıkla kullandıkları fotoğraf mekanlarından olan Botanik Parkı, cennetten bir köşe gibidir. Doğanın eşsiz görüntüsü düğün fotoğraflarınıza renk katar. Botanik parkında doğaya ait olan tüm renkleri bir arada görebilirsin. Kış düğünü yapan çiftler daha şanslı. Botanik parkında kar manzarası eşliğinde çektireceğin fotoğraflar daha eşsiz olacak. Yaz düğünlerinde ise, yeşilin farklı tonlarıyla sizi büyüleyen bir yapıya büründüğü için fotoğrafların benzersiz görünecek.

Ankara gibi bir şehirde tek seçenek tabii ki Botanik Parkı değil. İstersen düğün fotoğraf çekimi için Seğmenler Parkı‘nı da kullanabilirsin. Parkın içinde yer alan küçük iskele, havuz ve yeşillikler parkı cazip hale getirmeyi başarmış. Kayıtlara göre Ankara’da en çok ziyaretçi alan park Seğmenler Parkı. Şehir dışına çıkmadan doğa harikası görmek isteyenlerin sıklıkla uğradığı mekanlardan biri. Sende böyle bir ortamda düğün fotoğrafı çektirerek ölümsüz fotoğraflara sahip olabilirsin.

 

İzmir

İzmir’de düğün fotoğraflarımı nerede çektireyim diye düşünmene gerek bile yok. Tarihi Asansör çiftlerin düğün fotoğraflarını çektirdiği uğrak yerlerden biri. İzmir’in muhteşem manzarasına sahip olan Tarihi Asansör, evlilik teklifleri içinde tercih edilen mekanlardan biri. Düğün fotoğrafları için havanın kararmasını bekleyin ve sonra aydınlanan bu eşsiz yapıda fotoğraflarınızı çektirin. Ortaya çıkan fotoğraflara sen bile inanamayacaksın. Düğün gününü ölümsüzleştirmek için harika bir ortam.

Sahil fotoğraflarını çok beğeniyorsan İzmir’de sana tavsiye edeceğim mekanlardan biri de;

Bostanlı Sahili. Ağaçlar, yemyeşil uzanan çimler size harika bir fotoğraf ortamı sağlayacak. Sahilden daha fazla verim almak istiyorsan, akşam saatlerini tercih etmelisin. Bu muhteşem manzaradan faydalanmak için düşünme bile. Eminim İzmir fotoğrafçıları da aynı şeyi düşünüyor.

 

Antalya

Tarihi mekanlarda fotoğraf çektirmek isteyen çiftlerin uğrak yeri olan Kaleiçi, size eşsiz fotoğraflar sunacak. Dar sokakları ve eski evleriyle nostaljik bir görünüm yakalamanızı sağlayacak. Çekim yapıldığı esnada sokakların boş olmasını istiyorsan, mutlaka sabah erken saatleri tercih et. Sokakları daha boş yakalayacaksınız. Diğer saatlerde daha yoğun ve sıcak olabilir.

Antalya’nın Gençlik Parkı çiftlerin düğün fotoğraflarına eşlik eden mekanlardan biri. Çekim için gün batımını tercih eden çiftler, şahane pozlar vererek bu anı ölümsüz kılıyorlar. Doğayla uyum içinde olan Gençlik Parkı, fotoğrafçıların da rağbet ettiği yerlerden biri.

 

Bursa

Bursa düğün mekanı denilince akla ilk gelen yerlerin başında Trilye geliyor. Şehir merkezine 40 km uzaklıkta bulunan Trilye, sahil kasabası olduğu için size enfes manzaralar sunuyor. Eski evleri ve cennet köşeleriyle unutulmaz fotoğraflar çektirebilirsiniz. Trilye’nin günbatımı fotoğraflarının daha çok tercih edildiğini hatırlatmakta fayda var.

Tarihi yapı arayan Bursa’lı çiftler, Balibey Hanı’nda fotoğraf çektirebilirler. İşlek bir konumda yer alan Balibey Hanı tarihi bir yapıdır. Akşam vakitlerinde çekim için aydınlatmalarıyla size uygun bir atmosfer sağlar. Taş duvarları ve otantik havası sizi başka bir dünyaya sürükleyecek.

 

 

 

 

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir