fotoğraf çekimi

Düğün Öncesi mi Düğün Sonrası mı Fotoğraf Çekimi mi

Son dönemde stüdyoların ve serbest fotoğrafçıların da artması ile birlikte düğün fotoğraf çekimleri çok fazla alternatif kazandı. Peki kızlar, siz hangisini tercih edeceksiniz? Düğün öncesi fotoğraf çekimi mi daha mantıklı, yoksa düğün gerçekleştikten sonra mı çekim yapılmalı? Karar vermeden önce ikisin de getirilerini ve dezavantajlarını görmekte fayda var. Hayal ettiğiniz ve belki de uzun süredir planladığınız gibi bir fotoğraf albümü istiyorsanız, şimdi söyleyeceklerimize kulan vermelisiniz gelinler!

Düğün Öncesi Ve Düğün Günü Çekim Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Düğün öncesi ve düğün gününde yapılan fotoğraf çekimleri gelinlerimiz tarafından genel olarak tercih edilen yöntemlerdir. Bunun temel sebebi ise, düğün öncesi heyecanın daha iyi yansıtılıyor olması şeklinde açıklanabilir. Peki bu yöntem düğün sonrası fotoğraf çekimi kadar profesyonel oluyor mu? İşte burası biraz göreceli kızlar. Özellikle daha geniş bir prodüksiyonla ve zaman limiti olmadan çekilen düğün fotoğrafları, göz alıcı ve evinizin baş köşesine gururla koyabileceğiniz bir albüm oluşturmanıza olanak sağlıyor. Tabi ki bu durum sadece düğün sonrası dahilinde geçerli değil.

Gelin olarak sizin de yönlendirmelerinizle birlikte düğün öncesinde de gayet güzel fotoğraf çekimleri yapılabiliyor. Genel bağlamda düğün öncesi yapılan çekimlerin istenilen sonuçları verememesinin asıl sebebi de zamanlama ve acele işleyişten ötürü oluyor. Ama merak etmeyin gelinler! Bu yazıyı okuduktan sonra isterseniz düğün öncesi, isterseniz düğün günü, isterseniz de düğün sonrası dilediğiniz gibi parıltılı düğün fotoğraflarına ulaşabileceksiniz. Yeter ki zamanınızı iyi kullanın ve düzen işini erkeklere bırakmayın…

Düğün Sonrası fotoğraf Çekimi Hangi Durumlarda Tercih Edilmeli?

Az önce de yüzeysel şekilde bahsettiğimiz üzere, “düğün sonrası fotoğraf çekimi ne zaman tercih edilmeli” sorusuna şimdi birlikte cevap vereceğiz hanımlar. Düğün öncesi telaşına ve yoğunluğuna bir de çekimleri eklemek istemeyen çiftlerimiz, zaman zaman bunu düğün sonrası bir tarih belirleyerek rahatça yapıyorlar. Düğün sonrası belirlenen bu tarih bazen de balayı dönemi içinde seçilebiliyor.

Daha güzel ve unutulmaz anları, eşsiz bir manzara eşliğinde yakalamak buradaki ana amaçtır. Düşünsenize; şehrin o kalabalığından uzakta, Salda Gölü’ne takiben fotoğrafları düğün albümünüze koyduğunuzu… Bu şekilde planlı ve daha özenli düğün fotoğrafı çekimi yaptırmak isteyen çiftlerin sayısı her geçen gün artış göstermekte. Bize sorarsanız; imkanınız varsa, düğün fotoğraflarınızı böyle geniş bir zamanda, esnek şartlar altında çektirmeniz sizi daha çok mutlu edecektir.

İçinize Sinsin!

Hangi yolu seçerseniz seçin, eşiniz ile birlikte sizi en mutlu eden şekilde albümünüzü oluşturun kızlar. Aklınıza geldiğinde elinize aldığınız o düğün fotoğraflarına bakarken, stresi ve aceleciliği değil, ne kadar huzurlu ve mutlu pozlar verdiğinizi anımsamalısınız. Sonuçta insanlar her gün düğün fotoğrafı çektirmiyor.

Bu yüzden her koşulda sizin için en doğrusunu yapmaya çalışın. İster düğün gününden önce, ister düğünden birkaç saat önce, ister düğünden sonra olsun. Siz o fotoğrafları elinize aldığınızda nasıl daha güleç olacaksanız, o şekilde çekiminizi planlamalısınız, bizden söylemesi…

 

Post navigation

  • Ben 2 türlü de çektirdim kendi bütçenize göre bir şeyler ayarlamanızı tavsiye ederim illa hepsi olacak diye bir şey yok

  • Hem öncesinde hem de sonrasında çekilmesinde hiçbir sorun yok bence. Sonuçta en güzel anlarımızı resmediyoruz…

  • Fotoğraf çekiminin düğünden önce olması gerektiğini düşünüyorum ve çevremdeki herkes bu şekilde yapmıstır ve doğrusunu bu sekilde biliyorum çünkü sonrasında yeteri kadar zaman kalacagını düşünmüyorum

  • Bu bilgileri öğrendiğim iyi oldu hepsini uygulayacağız teşekkürler

  • Mutlaka düğünden birkaç gün evvel fotoğraf çekimini yapmak gerekiyor. Düğün zamanı ve düğünden sonra gelin ve damat yorgun ve telaşlı olacağı için malesef istenilen, hayal edilen fotoğraflar çekilemeyebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir