Düğün alanına girişinizin ardından davetlilerinizin unutamayacağı sizin de çok mutlu hissedeceğiniz bir dans gösterisi yapmak istiyorsanız; bunun için ilk dans kursuna gitmenizi tavsiye ederiz. Hem gelin ve damat olarak hem de gelinin ve damadın arkadaşlarının da dahil olduğu oldukça eğlenceli koreografilere imza atılan düğün dansları bulunmaktadır. Bunun için ne kadar ne kadar zaman ve bütçe ayırmalısınız? bunu merak ediyorsanız; bulunduğunuz şehirlere göre ilk dans kursu fiyatı değişmekle birlikte ortalama rakamlar doğrultusunda kendinizi ayarlayabilirsiniz.

Dans Kursuna Ne Zaman Kayıt Olunmalıdır?

Dans kursuna gitmeye karar verdiyseniz, ne zaman gideceğinizi de belirlemeniz gerekmektedir. Düğününüze en az bir ay kala vals ve tango için dans kursuna gitmeniz gerekiyor. Ancak diğer dans türlerinin de içinde bulunduğu farklı koreografiler ile şov niteliğinde bir ilk dans gösterisi düşünüyorsanız bu süreyi biraz daha öne çekmelisiniz. Arkadaşlarınızın da katılmasını istediğiniz bir dans organizasyonu için ise biraz daha kapsamlı bir çalışma yapmanız gerekmektedir.

İlk dans kursu için kaydolmanızın ardından, haftada bir gün bir saat dansa zaman ayırmanız slow bir ilk dans için yeterli olacaktır. Potpuri tarzında müziklerin ve dansların değişeceği bir ilk dans şovu düşünüyorsanız dansa biraz daha zaman ayırmanız ve daha çok ter dökmeniz gerekmektedir.

İlk Dans Kursu Şehirlere Göre Fiyatları

Düğün hazırlık aşamalarında bütçenizi belirlemek ve bütçenizi aşmadan harcamalar yapmayı önemsiyor olmalısınız. Bu noktada içinizi rahatlatacak bir haber verebiliriz. Düğününüz için ilk dans kursuna ayırmanız gereken rakamlar çok fazla değil. Özellikle büyük şehirlerde saatlik ders ücreti talep edildiği gibi beş saatlik ders paketi şeklinde ücretlendirmeler de yapılmaktadır. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa gibi büyük şehirlerde dans kursu ücretleri paket olarak 300 TL ile 1000 TL arasında değişmektedir. Fiyatlandırma seçeneklerini etkileyen en önemli faktör hangi dans çeşitlerini tercih edeceğinizdir.

Küçük bir şehirde yaşıyorsanız ve yaşadığınız şehirde dans kursu bulunmuyorsa; hevesiniz kursağınızda kalmasın. İlk dans videolarını izleyerek ve müstakbel eşinizle biraz pratik yaparak siz de düğün dansınız için eğlenceli bir koreografi hazırlayabilirsiniz.

 

Paylaşmak Güzeldir: