Anasayfa » Düğün Planlama Rehberi » Nikah ve Düğün Hazırlıkları » Düğüne 10 Ay Kala Yapılması Gerekenler
düğüne 10 ay kala yapılması gerekenler

Düğüne 10 Ay Kala Yapılması Gerekenler

Evet, artık düğününüze 10 ay kaldı ve birçok konuda planlarınızın eksik olduğunu biliyorsunuz. Bu yüzden de Düğüne 10 ay kala yapılması gerekenler hakkında yapmanız gereken diğer noktalara bakmak istiyoruz.

Balayı Planlaması

Düğünden sonra balayına gitmek hemen hemen her çiftin hayalleri arasında yer almaktadır. Bazıları bu konuda erken hareket eder, bazıları ise düğüne sayılı günler kala ani bir karar vererek bazen pişman olurlar, bazen de nokta atışı yaparak son derece başarılı bir balayı planı yaparlar. Ancak sizler düğününüze 10 ay kala balayı planını yaparak çok ciddi bir yükten kurtulma şansını bulmuş olursunuz.  Yurt dışında mı, yoksa yurt içinde mi balayı yapmak istediğinizi belirledikten sonra; balayı turları ile iletişime geçerek son derece uygun fiyatlar üzerinden balayı paketlerini satın alabilirsiniz. Bu sayede bütçenizden fazla para çıkmadan hayalinizi kurduğunuz balayınızı eşiniz ile yapma şansını bulmuş olacaksınız.

Düğün Mekânı İçin Son Kararı Verin ve Tutun

Düğün mekânı konusunda son 1 yıl kala ve son 11 ay kala yaptığınız çalışmalarda artık sona gelin ve mekân konusunda çalışmalarınızı bitirin. Genellikle düğün yapacak olan çiftlerin hafta sonları düğün yapmak istediklerini biliyoruz. Bu yüzden de mekân konusunda partneriniz ile verdiğiniz karardan sonra mekân konusunda sözleşme imzalayarak düğün mekânı konusunda ciddi bir aşama kaydedin. Tuttuğunuz mekândan sonra diğer işlere yoğunlaşmanız işlerinizi daha rahat halletmenize yardımcı olacaktır.

Gelinlik Modeline Karar Verin

Bayanlar için son derece önemli konular arasında gelinlik ilk sırada gelmektedir. Her genç kızın hayali olan beyaz gelinlik için kolları sıvamanın vakti geldi. Özellikle düğüne 10 ay kala yapılması gerekenler arasında bu konuda çalışmalarınıza başlamanızı öneriyoruz. Zaten o yılın trend modellerinin de yaklaşık olarak 8-9 ay öncesinde belli olacağından yola çıkarak gelinlik modeli ile ilgili olarak gelinlikçilerden fikir alarak bu konuda biraz olsun açıklık getirebilirsiniz. Gelinlik ile ilgili kiralama veya satın alma konusunda kafanızda oluşan soruların giderilmesi için ise çevrenizden fikir almanızın son derece önemli olacağının da altını çizmek istiyoruz.

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir