Anasayfa » Söz ve Nişan Rehberi » Nişan Adetleri » Ev Nişanı Yapacaklar İçin Harika Fikirler
Ev Nişanı Yapacaklar İçin Harika Fikirler

Ev Nişanı Yapacaklar İçin Harika Fikirler

Hayatınız boyunca duymak istediğiniz o soruyu duymuş, “evet” diye cevap vermiş ve şimdi evlilik yolundaki ilk adımlardan birini atmaya mı hazırlanıyorsunuz? Birlikteliğinizi nikâh öncesi ailelerinizin önünde biraz daha resmileştireceğiniz ve onların onayını alacağınız nişan töreninizi evde yapmaya karar vermiş olabilirsiniz. Nişanın evde olması daha sıcak ve samimi bir ortam oluşmasını sağlar. Tabii güzel ve unutulmaz bir nişan olmasını istiyorsanız, biraz özen göstermeniz gerekiyor. İşte ev nişanı için harika bir organizasyona dönüştürecek tüyoları sizin için açıklıyoruz.

İşe Girişten Başlayın

Girişte hoş bir karşılama davetlilerinizin üzerinde pozitif bir etki yaratacak, gecenin seyrini de olumlu etkileyecektir. Eğer müstakil bir eviniz varsa ya da oturduğunuz apartmanın sakinleri sorun yaratmayacaksa girişe çiçek ve kurdelelerle süsleyebileceğiniz bir yönlendirme koyabilir, eğer buna imkân yoksa da şık bir kapı süsüyle girişte hoş bir etki yaratabilirsiniz.

Şık Bir Nişan Masası İçin

Masanızı hazırlamaya başlarken her şeyin birbiriyle uyum içerisinde olması gerektiğini unutmayın. Masa örtünüz, sandalye ve sandalye süsleriniz, tabak ve bardaklarınız, peçeteleriniz, masa süsleriniz birbiriyle uyum içerisinde olmalı. Burada iki renkli pembe- beyaz, mor- beyaz gibi bir konsept işinizi görecektir. Dilerseniz tabak ve bardaklara kendi isminizle nişanlınızın isminin baş harflerini işletebilirsiniz. İşleme için gümüş, platin ya da altın rengi kullanılabilir. Masa süsleri olarak şamdanlardan yararlanılabileceği gibi canlı çiçeklerin soft bir etki yaratacağını da hatırlatalım.

Nişan masası ev nişanınızda ilginin en yoğun olacağı, dolayısıyla en çok ilgi göstermeniz gereken yer. Sadece masanın kendisiyle değil, fonu ve üstüyle de ilgilenmeniz gerekiyor. Üstü için tüm parti evlerinde satılan ve pek çok çeşidi bulunan dev balonlar yeterli olacaktır. Eğer masanın arkasına fon yapmak isterseniz tüller, çiçeklerle süslenmiş led aydınlatmalar hoş seçenekler olabilir. Bir diğer seçenek de masanın arkasında kalan duvarı birlikte çekilmiş fotoğraflarla süslemek olabilir.

Gelelim İkramlara

Ev nişanı için önem verilmesi gereken bir diğer konu da ikramlar. Burada da tavsiyemiz damağa olduğu kadar göze de hitap eden yiyecekleri tercih etmeniz yönünde. Şekerlemeler, makaronlar, kurabiyeler, meyveli tatlılar… Hepsi lezzetinin yanı sıra görsel olarak da masanızı güçlendirecek türde. Ortaya yerleştireceğiniz şeker hamurundan yapılma şık nişan pastanızsa masanızı taçlandırmalı. Tabii, tüm bunları hazırlamak kolay değil. Dolayısıyla ya yakınlarınızdan yardım alın ya da bir kısmını dışarıdan sipariş edin, sonuçta nişan gününüzde yorgun olmak istemezsiniz.

Olmazsa Olmaz Nişan Hediyeleri

Bu gecenin anısına sizde, aile fertlerinizde ve yakın arkadaşlarınızda kalacak nişan hediyelerinizi de unutmayın. Küçük dekoratif objeler, magnetler, lavanta keseleri… Elbette konseptin kalanıyla uyumlu olmak kaydıyla. Onları nişan masasına yerleştirebilir ya da küçük süslemeli çantalarda sandalyelere asabilirsiniz.

Nişan Elbisesi, Saç, Makyaj

Tabii nişan gününüzde en önemli konu sizin şıklığınız, güzelliğiniz ve ışıl ışıl olmanız. Ev nişanı, salon nişanlarına göre daha sade modeller daha uygun oluyor. Kısa abiye elbiseler sıklıkla tercih ediliyor, eğer uzun bir elbise giymek istemiyorsanız rahat hareket edebilmek için kuyruklu modellerden uzak durmanızda yarar var. Ayakkabıya gelince elbisenizle uyumlu, kalın topuklu, mümkün olduğunca rahat bir ayakkabı giymenizi tavsiye ederiz. Eğer elbiseniz uzunsa dolgu topuk da seçebilirsiniz. Saç ve makyajda da abartıdan uzak durmak en iyisi. Saçınızda doğal dalgalar, salaş topuzlar ve örgü modellerini tercih edebilir; makyajda da nüde tonlarda bir makyaja ya da fazla abartılmamış bir eyelinerla pembe ruja yönelebilirsiniz. Son olarak sizi en çok güzelleştirecek olanın yüzünüzden eksik olmayacak gülümsemeniz olduğunu unutmayın.

 

Post navigation

  • Ev nişanı tercih edenlerden biri de benim. Nişan salonu tutmak yerine evde yapmanın inanın hiçbir farkı yok. Paranız cebinizde kalıyor.

  • Geniş bir salonunuz varsa ve sade bir ev nişanı düşünüyorsanız makalede verilen fikirler şahane olabilir. Gelinimle bu tercihi konuşmalıyım oldukça iyi fikirler var, kabul edebilir.

  • Evlenmeyi düşündüğüm adamın da beni ikna etmesi üzerine en mantıklı olanın bu olduğuna karar verdik. Burdan yarattığımız bütçeyi yurtdışı tatilimizde kullanacağımıza dair sözümü aldım ama size de aynısını tavsiye ediyorum kızlarrrr

  • Son zamanlarda zaten evde nişan moda oldu. Bence de en mantıklısı zaten. Yakınlarını çağıracaksın daha hoş bir ortam oluyor. Salona para vermeye değmez hayatta. Parayı eve harcamak en mantıklısı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir