Anasayfa » Gelin Rehberi » Gelinlik » Anneleri Kabarık Gelinlik Israrından Vazgeçirme Yolları
annemi kabarık gelinlik ısrarından nasıl vazgeçiririm

Anneleri Kabarık Gelinlik Israrından Vazgeçirme Yolları

Düğün hazırlıklarınızı adım adım tamamlarken ve düğün alışverişlerinizi yaparken sizi bekleyen zorlu sınavlardan biri annenizin ve/veya kayınvalidenizin, gelin adayı kendiymişçesine tavırları ile başa çıkmaya çalışmanız olabilir. Özellikle gelinlik alışverişi yaparken düz kesim gelinlik modellerini tercih etmek istediğinizde, sizi ısrarla prenses kesim gelinliklere ve kabarık etekli gelinlik modellerine yönlendiriyorlarsa; annenizi veya kayınvalidenizi üzmeden istediğiniz gelinliği giyebilmeniz için onu nasıl ikna edeceğinizi öğrenmek ister misiniz? Bunu bir evet olarak kabul ediyoruz…

Annenizi Kabarık Gelinlik Sevdasından Nasıl Vazgeçirirsiniz?

Son Dönem Gelinlik Trendlerini Anlatın

Annenize ve kayınvalidenize gelinlik tercihlerinizi etkileyen detayları anlatarak işe başlayabilirsiniz. Gelinliğe dair algının değiştiğini büyük ve kabarık etekli gelinliklerin yanı sıra düz kesim ve sade gelinlik modellerinin de çok tercih edilir olduğunu onlara açıkça ifade edin.

Ünlülerin Gelinliklerini Gösterin

Onlara son dönem evlenen ünlülerin düğün fotoğraflarını gösterebilirsiniz. Tabi ki seçeceğiniz fotoğraflardaki ünlülerin kabarık etekli olmayan gelinlikler tercih etmiş olması bu noktada önemli. Son dönemde evlenen pek çok ünlü isim zaten balık formunda, iki parçalı veya düz kesim gelinlikler ile boy göstermiş bulunuyor. Beren Saat, Fahriye Evcen, Neslihan Atagül, Bensu Soral, Hazal Kaya ise gelinliklerini örnek olarak gösterebileceğiniz ünlü gelinlerden bazıları.

Onlara Gelinin Siz Olduğunu Hatırlatın

Annenizin ısrarının sizi yormaya başladığını düşündüğünüz noktada onu kırmadan, kibarca gelinin siz olduğunu ona hatırlatın. Bu sizin düğününüz ve siz evleniyorsunuz; istediğiniz gelinliği giymeniz de en doğal hakkınız. Hayatınızın en önemli ve özel günü için yapacağınız tercihler elbette sizin zevkinizi taşımalı.

Düğün Fotoğraflarınıza Baktığınızda Mutlu Olmak İstediğinizi Söyleyin

Tarzınız olmayan bir gelinlik tercih ettiğinizde bunun sizi mutsuz edeceğini ve böyle bir gelinlikle düğün fotoğrafı çektirmek istemeyeceğinizi anlatın. İstediğiniz şeyin düğün fotoğraflarınıza baktığınızda, sevdiğiniz ve istediğiniz bir gelinlik ile düğün gününüzde ne kadar mutlu olduğunuzu hatırlamak olduğunu söyleyin.

Kabarık Etekli Gelinlik İçinde Rahat Hareket Edemeyeceğinizi Anlatın

Yürürken, dans ederken, tuvalete gitmek istediğinizde kocaman bir gelinlik eteği ile rahat hareket edemeyeceğinizi; düğününüzde gönlünüzce dans figürlerinizi sergilemek istediğinizi belirtebilirsiniz.

Beğendiğiniz Gelinliği Duvağınızı Takarak Onlara Gösterin

Düz kesim, sade veya balık formunda bir gelinlik tercih ettiğinizde bunu annenize veya kayınvalidenize göstermeden önce; gelinliğinize ait aksesuarlarınızı da kullanın. Saçınıza duvağınızı takmanız, elinize gelin çiçeğinizi almanız sizi daha gösterişli ve güçlü kılacaktır. Özellikle duvağınız olmadan gelinliğinizi giydiğinizde, elbise giymişsiniz gibi bir tepki ile karşılaşabilirsiniz. Eğer nasıl bir duvak seçeceğinizi bilmiyorsanız, şu konumuzu okuyabilirsiniz: Nasıl Bir Duvak Takmalıyım?.

Topu Müstakbel Eşinize Atın

Her ikna çabanıza rağmen anneniz ve kayınvalideniz size kabarık etekli bir gelinlik giymeniz konusunda ısrar etmeye devam ediyorsa; topu müstakbel eşinize atabilirsiniz. Kendisinin o tarz gelinliklerden hoşlanmadığını söylemeniz anneler üzerinde etkili olacaktır. Özellikle gelinlik konusunda ısrar eden kişi kayınvalideniz ise müstakbel eşiniz, annesi ile konuşup sizi rahat bırakmasını isteyebilir.

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir