gelin arabası nasıl süslenir

Gelin Arabası Nasıl Süslenir?

Düğünde ister damat, ister gelin, isterse taraf aileleri ve dostları olsun; düğünlerin etkileyici bir şekilde geçmesini isterler ve bu şekilde geçmesi içinde mümkün olan her şeyi yerine getirirler. Bu yüzden düğününüzün uzun zaman akılda kalmasını istiyorsanız, detaylara ekstra önem vermeniz gerekir. Nasıl damatlık, gelinlik ve düğünün yapılacağı mekân titizlikle seçiliyorsa, gelin arabası süslemesi de son derece titizlikle yapılmalıdır. Peki, gelin arabası nasıl süslenir? Gelin arabası süsleme işi önemlidir ve ölçülü bir biçimde yapılması gerekir. Aksi takdirde hediye paketine dönmüş bir gelin arabasıyla karşılaşabilirsiniz. Aynı zamanda gelin arabası seçerken de dikkatli olmak gerekiyor. Tarzınızı tam olarak yansıtacak bir gelin arabası firmasıyla çalışmak da önem taşıyor. Neyse, lafı uzatmadan konumuza geçelim.

Gelin Arabası Süslemesi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Gelin arabası süslerken ince eleyip sıkı dokumak önemli. Gelin arabası süsleme işlemine geçmeden önce nasıl bir gelin arabası kullanacağınız da büyük önem arz ediyor. Gelin arabasını seçerken yapacağınız düğünün mekanına ve düğün konseptine uygun olarak bir araba seçmeniz gerekiyor. Aynı şekilde yine gelin arabasının damatlığa ve gelinliğe uygun şekilde seçilmesi de iyi bir tema oluşturulması açısından önemli.

Temanın önemini bir kere daha vurgulamak gerekiyor. Gelin arabasını süslemeden önce yapacağınız düğünün konseptine uygun olarak bir süsleme yapmak büyük önem taşıyor. Kır düğünü yapacaksanız gelin arabasını sade bir biçimde ağaç dalları ve yapraklarıyla süsleyebilirsiniz.

Gelin arabası süslemesi yaparken abartıya kaçmamak gerekir. Aşırı süslü ve cafcaflı bir gelin arabası son derece absürt bir görüntü ortaya çıkmasına sebebiyet verebilir. Düğün fotoğraflarında gözü yoracak, abartı süsleriyle damat ve gelinin önüne geçecek bir gelin arabası kimse tarafından beğenilmeyecektir. (Ya da yalnızca dikkat çekici olması için absürt denebilecek araç seçimleri düğününüzün önüne geçip fazlasıyla dikkat çekebilir.)

Gelin arabasını süslerken temaya uygun olarak renk seçimi yapmak da önemli. Sadece temaya uygun süsler bulmak yeterli değil. Doğru renkleri bulmak da gelin arabası süslemeyi önemli hale getiriyor.

Gelin arabası süslemesi yaparken, süsleme yapılacak malzeme de büyük önem taşıyor. Bu malzemeleri seçerken, kolayca çıkarılıp, temizlenen malzemeler olmasına önem vermeniz gerekiyor. Aksi takdirde araca zarar vermeniz kaçınılmaz. Yine süslemeyi yapacak olan firmayla bu konuyu da konuşmalısınız. Kullanılacak olan süslerin, yağmurdan vb. gibi hava koşullarından etkilenmeyen süsler olmasına, kötü sürprizlerle karşılaşmamak için özen göstermenizi öneririz.

Gelin Arabası Süslemesi Nasıl Yapılır?

Gelin arabasını kiralamak istiyorsanız, kiralama firması veya düğün arabası süsleme işiyle uğraşan çiçekçiler ile görüşerek süsleme işlemini onlara bırakabilirsiniz. Tabi bu konuda firmayla ayrıntılı olarak konuşmalı ve nasıl olması gerektiğine dair bilgiler vermeniz de önemli. İstediğiniz süslemenin hangi konsepte uygun olacağı, yer vermek istediğiniz çiçekleri ve renkleri ayrıntılı bir biçimde anlatmanız, hayallerinizdeki gibi bir gelin arabasına kavuşmanıza olanak tanıyacaktır.

Düğün arabasını kendiniz süsleyecekseniz, süsleri kendiniz temin etmelisiniz. Bu süsleri çeşitli yerlerde bulabilirsiniz. Alacağınız çiçekleri toptan alarak maliyeti düşürebilirsiniz. Çiçekçilerin internet üzerindeki sitelerini de takip etmek, indirimleri kaçırmamak adına önemli olabilir.

Eğer çiçek harici süsleme istiyorsanız, düğün, nişan ve kına malzemeleri satan mağazalardan bu ürünleri temin edebilirsiniz. Stickerlar, magnetler ve çeşitli kumaşlarla gelin arabanızı güzelce süsleyebilirsiniz.

Gelin Arabası Hangi Malzemelerle Süslenir?

Çiçek en klasik süsleme malzemesidir. İsterseniz doğal isterseniz de yapay çiçek kullanarak gelin arabası süsleyebilirsiniz. Orkide, gül, papatya gibi çiçekler, süslemede en çok kullanılan çiçeklerdir. Aynı şekilde gelin arabasında yer alan çiçekleri, gelin buketine benzer bir biçimde yaptırarak var olan temayı koruyabilirsiniz.

Çiçek süslemesi yaparken dikkat edilmesi gereken önemli nokta, çiçeklerin taze olması gerekliliğidir. Rüzgar ve güneş gibi etmenlerden kötü etkilenmemek için, çiçeklerin taze olması önemlidir. Çiçeklerin taze kalması için çeşitli püf noktaları mevcuttur. Çiçeklerin tazeliğini uzun süre yitirmemesi için, çiçekçiler tarafından, çiçeklerin altına ıslak bir sünger yerleştirilmesi gerekir. Çiçeklerin havadan etkilenmemesi için üzerilerine saç spreyi sıkılması yöntemi de sıklıkla kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. Eğer isterseniz süslemede yapay çiçek de kullanabilirsiniz. Çok tercih edilen bir şey olmamasına rağmen, kimi zaman bozulma gibi olumsuz görüntülerin önüne geçmek adına çiçekçiler veya araç kiralama şirketleri bazen yapay çiçekler kullanabiliyorlar.

Gelin arabası süslemenin yöntemlerinden bir tanesi de balonlardır. Oldukça renkli ve romantik bir görünüm vadeden balonlar, arabaya bağlanacak olan uzun kurdeleler ile uyum içinde olacaktır.

Daha ilgi çekici ve biraz da marjinal süsler de kullanılabilir. Araç farlarına yapılan kirpikler, ve plaka kısmına yapılan dudaklar, komik ve renkli görüntüler oluşmasını sağlayacak niteliktedir. Yine gelin arabasının arkasında bağlanan şerit halinde papyonlar da oldukça hoş bir görüntünün ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Gelin arabası nasıl süslenir sorusunu yanıtladık ama araba modeline göre kullanacağınız süsler değişkenlik gösteriyor. İstiyorsanız kısaca o konuya da değinelim.

Hangi Araba Modeline Göre Gelin Arabası Nasıl Süslenir?

Her model arabaya aynı süsleme yapılması tabi ki söz konusu olamaz! Spor, üstü açık bir arabanın gelin arabası olarak süslenmesi ile, SUV modeli araçların ya da limuzin gibi makam aracı sayılabilecek araçların süslemeleri arasında çok büyük farklar vardır. Örneğin gelin arabasının süslenmesinde kullanılabilecek olan unsurlar seçilirken son derece dikkatli olunmalı. Gereksiz, fazla dikkat çekici veya düğünün belirlenen konseptine uygun kaçmayan süslemelerden kaçınılmalı. Bu bağlamda sizlere birkaç öneride bulunmak istiyoruz.

Modern Gelin Arabası Süslemesi Nasıl Yapılır?

Modern arabalar yani son yıllarda çıkan üstün teknoloji ürünü olanlar daha farklı konseptlerde süslenirler. Kapalı bir salonda evlenilecekse bu tip bir araba tercih edilebilir. Bu tip araçlar çiçeklerden çok balon ve ponponlarla süslenmeye daha uygundur. Arabanın rengine göre farklı tercihlerde de bulunabilirsiniz.

Klasik Gelin Arabası Süslemesi Nasıl Yapılır?

Daha retro bir görüntü için klasik arabalardan vazgeçemeyebilirsiniz. Klasik arabalar şahsi fikrimce en güzel gelin arabalarının hazırlanmasını için olmazsa olmazdır. Oldukça romantik bir görüntü ortaya koyan klasik arabalar, hayalinizdeki düğünün en önemli tamamlayıcılarından bir tanesi olabilir.

Klasik arabalar oldukça zarif çiçeklerle ve dallarla süslenerek eşsiz bir görüntü ortaya konulabilir. Özellikle vintage tarzda ya da kır düğünü yapılacaksa, klasik arabalardan daha iyi bir tercih yoktur.

Renk Uyumuna Göre Süsleme

Gelin arabası süslerken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan birisi de renk uyumudur. Aracın rengine göre süsleme yapılması elzemdir. Özellikle beyaz araçlara çiçekler ve dallar oldukça uygundur.

Gelin Arabası Süslemesi Ne Zaman Yapılır?

Gelin arabası süslemesi, kullanılan çiçeklerin taze kalabilmesi için, düğün gününde yapılmalıdır. Bu aslında biraz riskli gözükse de süslemeyi yapacak olan firmayla ayrıntılı bir biçimde görüşüldüğünde bir problem yaşanmayacaktır. Firma ile önceden yapılacak olan süsleme için detaylı bir biçimde görüşülmeli ve konsepte uygun olarak hareket edilmesi sağlanmalıdır. Gelin arabası kullanılmadan 2-3 saat önce firmaya teslim edilmeli ve süsleme işlemlerine başlanmalıdır.

Eğer arabanız daha erken bir zamanda teslim edilirse kullanılan süs ve çiçeklerde solma, yıpranma veya kopma gibi durumlar yaşanabilir. Fakat daha geç saatlerde teslim edilmesi halinde istenmeyen gecikmeler yaşanabileceği gibi, işin yetişmesi için baştan savma bir şekilde alelacele süsleme yapılabilir. Her iki durum, düğünün süsü olması gereken düğün arabasının, düğünün en göze batan ve olumsuz görüntü sergileyen unsuru haline dönüşmesine sebep olabilir. Bu sebeple düğün organizasyonu ve işlemlerinde en hassas olunması gereken konulardan biri de zamanlama desek yanlış olmaz.

Gelin arabası nasıl süslenir sorusunu yanıtladık ama bir de gelin arabası yazıları var.. İsterseniz hızlıca o konuya da değinelim.

Gelin Arabası Yazıları

Gelin arabası yazıları oldukça çeşitlidir. İsterseniz komik ve eğlenceli yazılar yazdırabileceğiniz gibi, evlenilen tarih ve isimlerinizin baş harfleri de yazılabilir. Gelin arabası yazıları genellikle arka camda ve plakada yer alır. Düğün konseptinizi ve tarzınızı yansıtan yazılar tercih edebilirsiniz. Fakat yazıların ne çok büyük, ne de çok küçük olmadığından emin olun.

Post navigation

  • Benim süslemeci arkadaşım vardı onda yaptırmıştık eşim gördüğünde çok olmuştu arkadaşım profosyoneldi çünkü. Araba süsleme işini bilmek önemli göze çarpacak güzel detaylar ayarlamıştı .

  • Bu pazar günü arabamı süsleteceğim. Burdan öğrendiklerime dikkat edeceğim. Sizden böyle bir yazıyı okuma fırsatı bulduğum için teşekkür ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir