Anasayfa » Gelin Rehberi » Gelinlik » Gelinlikte Dantel Seçimi

Gelinlikte Dantel Seçimi

Eğer siz de düğününüz için dantel ayrıntılı bir gelinlik modeli tercih etmeyi düşünüyorsanız önünüze bu konuda birçok seçenek çıkacaktır. Danteller, gelinliği hem görsel açıdan daha yoğun gösterir hem de neredeyse her modele uyum sağlar. Gelinlikte dantel seçimi ise yaratıcı ayrıntıları, hayal gücüyle birleştiren önemli detaylar oluşturmaktadır.  

Gelinlikte Dantelin Avantajları

Gelinlik modellerinde dantel; geline hem seçtiği modelde hem de sunum sırasında pek çok avantajı beraberinde getirecektir. Bu avantajların bazıları şunlardır:

  • Dantel gelinliğe; kendi başına ek süslemeler ya da detaylar olmadan gösterişli bir hava katacaktır. Kendi başına kullanılacağı gibi seçilen gelinlik modelinin süslemesinde de kullanabilir.
  • Dantel ipek iplikleri, iç içe geçen yoğun işlemesi, hacimli dikiş stili taş ve boncuk süsleri ile gelinlik tasarımlarına sofistike ve lüks bir görünüm verir.
  • Dantel ayrıntılar ve süslemeler bütün gelinlik modelleri üzerinde kolayca uygulanabilen zarif ayrıntılardır. Seçtiğiniz gelinlik modeli en basit ve sade tasarıma sahip olsa da, kumaşa dantel girdiğinde birdenbire lüks ve gösterişli bir tasarım ortaya çıkacaktır.
  • Dantel gelinlikte farklı bir gizem yaratır. Geline kadınsı bir çekicilik katar.
  • Dantelin gelinlikte doğru kullanılması; gelinin vücut avantajlarını vurgulama ve kusurları örtme konusunda büyük etken yaratmaktadır.

Gelinlikte Dantel Seçimi Sırasında Dikkat Edilmesi Gereken Ayrıntılar

Düğün gününüz için kendinize dantelli bir gelinlik satın alırken; gelinlikte kullanılan dantelin kalitesi konusunda dikkatli olmanız gerekmektedir.

Dantelin esnek ve yumuşak olması gelinlikte oldukça önemli bir ayrıntı oluşturmaktadır. Bu nedenle dantelin dikensi ve sert bir dokuya sahip olmamasına dikkat edin.

Eğer gelinlik modelinin etek kısmında dantel işlemeler varsa; kenarları dantel süslemeli bir duvak gelinlikle mükemmel bir uyum yaratacaktır. Duvak modelinizde de aynı dantel süsleme olmasına dikkat edin.

2020 gelinlik ve düğün modasında vintage teması gündemde. Bu nedenle danteli yalnızca gelinlik tasarımında değil, aynı zamanda düğün pastası, ayakkabı, duvak hatta salon süslemesinde bile kullanabilirsiniz.

Dantelli Gelinlik Seçenekleri

Gelinlikte dantel ayrıntıları; gelinlik fiyatını yükselten, pahalı bir seçenektir. Her ne kadar son yıllarda makine yapımı dantellerin gündeme gelmesi fiyatların ucuzlamasına neden olsa da dantel gelinlikler diğer gelinlik modelleriyle karşılaştırıldığında hala daha pahalı bir maliyete sahip olmaktadır.

Düz Dantel Gelinlikler

Saten kumaş üzerine mükemmel bir desen oluşturan dantel düz gelinlikler ön plana çıkarken cilt ve ten dokusunu geri plana iter. Güzel bir omuz yapısına sahip gelin adayları için omuz kısmı açıkta olan, kısa dar bir etek tabanı üzerine uzun bir dantelle oluşturulan mükemmel tasarımlar 2020 dantel gelinlik tasarımlarında oldukça ilgi gören modeller arasında yerini almaktadır.

İmparator Tarzı veya Yunan Tarzı Dantel Gelinlikler

İmparator tarzı gelinliklerde her tasarımda neredeyse bütün gelinlik üzerinde dantel süsleme kullanılabilir. Gelinliğe oldukça sofistike bir görünüm katan dantel ayrıntılar lüks bir duruş sergilemektedir.

Denizkızı Gelinlik Modellerinde Dantel Seçimi

Denizkızı gelinlik modelleri tamamen ya da bağlantı kısımlarında dantelle kaplanacağı gibi, omuzların ya da sırt ve göğüs dekoltesinin dantel detayla süslendiği tasarımlara da sahiptir. Bazı durumlarda denizkızı gelinlik modelleri dantelden yapılmış bolero ya da kısa ceketle geline zarif bir dokunuş sunar.

Prense Kesim Dantel Ayrıntılı Gelinlik Seçimi

Korseli prenses kesim eteğe sahip olan gelinliklerin üst kısmı dantel ve güpürle süslenerek geline kadınsı bir hava katar. Bazı tasarımlarda bütün gelinliğin dantelle süslendiğini görebilirsiniz. Açık omuz ve sırta gizemli bir dokunuş veren dantel ayrıntılar; geline harika bir masal sunar.

Post navigation

  • Dantelli gelinlikleri pek tercih etmiyorum genel olarak sade ve şık olmasını tercih ederim. Ama tabi dantelli olanlar da gayet güzel.

  • Gelinlikte dantel seçimi yapmak gerçekten zor çünkü çok demode olmaması lazım ama aynı zamanda sonuçta gelinlik biraz geleneksel bir şeyler de barındırması gerekiyor o ayar çok ince bir çizgi ve bu çizgiyi tutturmak kesinlikle gerek. Konunuzda da zaten çok güzel bir şekilde dikkat etmemiz gerekenleri ayrıntısıyla açıklamışsıonız teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir