Anasayfa » Gelin Rehberi » Gelinlik » Tüm Detaylarıyla Gelinlik Teslim Partisi
gelinlik teslim partisi

Tüm Detaylarıyla Gelinlik Teslim Partisi

Gelin adaylarının anı defterine düğünüyle ilgili ekleyeceği bir yığın aktivite bulunuyor. Gelinlik teslim partisi de bu aktivitelerin içinde en çok heyecan yaratanlardan birisi olsa gerek. Aramızda gelinliği teslim alma partisi mi oluyormuş diyenleriniz olabilir. Fakat yazımızın sonunda sizleri de bir gelinlik teslim partisi yapmaya ikna edeceğimize eminiz! İsterseniz öncelikle gelinlik teslim partisi nedir sorusuyla başlayalım, sonrasında da nasıl yapılır konusuna değinelim.

Gelinliğin Özel Bir Yeri Var..

Daha çocukluktan başlayan gelin olma heyecanı; her genç kızın gerçekleşmesini büyük bir heyecanla beklediği bir rüya.. Hayalini kurduğunuz an geldiğinde ise giyeceğiniz gelinliğin mükemmel, hatta kusursuz olmasını istersiniz.

Çoğu zaman daha evlenme kararı vermeden hatta çocukluktan başlayan gelinlik arayışı; artık ciddi bir şekilde gündeme gelir. Gelinliğinizi seçip, provalara başladığınızda içinizi farklı bir heyecan kaplar. Fazlasıyla keyif alacağınız bu süreç sonunda ise gelinliği teslim alacağınız gün birdenbire geliverir. İçinde kusursuz görüneceğiniz gelinliğinize kavuşacağınız anı; hem siz, hem arkadaşlarınız, hem aileniz hem de gelinlik firmaları ölümsüzleştirmek için minik bir teslim alma partisi düzenlerler…

Gelinlik Teslim Partisi Nedir?

Gelinlik teslim partisi, gelinlik için yapılan bütün provalar bittikten sonra, gelinliğin teslim alınacağı sırada verilen bir partidir. (Bu partide tabi ki yalnız olmuyorsunuz, sevdikleriniz de yanınızda oluyor.) Bu kavram aslında oldukça yeni.

Gelinlik Teslim Partisi Neden Düzenlenir?

Her kadının gelinlik seçiminden beklentisi farklı. Bazılarımız mağaza mağaza dolaşarak; kendimize en yakışan, içinde mükemmel görüneceğimiz bir gelinliği bulup satın almayı tercih ederken, bazılarımız da kendi yaratıcılığımızı kullanarak zevkimize uygun bir gelinlik tasarımını diktirmeyi tercih ediyoruz.

Bütün provalar tamamlanıp, gelinliğiniz istediğiniz gibi bedeninize uygun hale getirildikten sonra; bu heyecan ve sevinçle dolu zamanları, gelin adayları unutulmaz bir eğlenceye dönüştürmeyi tercih ediyor. Zaten buna kim hayır diyebilir ki?!

Gelinlik Teslim Partisi Organizasyonunun Olmazsa Olmazları

Gelinlik teslim partisi organizasyonlarının olmazsa olmazlarının başında tabi ki bütün işlemleri tamamlanmış olan gelinliğiniz geliyor. (Sonrasında ise tabi ki yakınlarınız ve siz geliyorsunuz. Tabi bunun için öncelikle yakınlarınıza telefon etmeli ve onlara haber vermelisiniz.)

Bu özel organizasyonun ikinci en önemli olmazsa olmazı ise müzik. Zaten hiç müziksiz eğlence olur mu? (Müzik seçiminde sizin tabi ki bir söz hakkınız var. Fakat özel bir tercihiniz yoksa bu seçimi arkadaşlarınıza bırakabilirsiniz.)

Bir diğer madde ise fotoğraf çekimi. Sonuçta hepimizin elinde bir cep telefonu var fakat sizler partiniz için bir fotoğrafçı tutmayı tercih edebilirsiniz. (Bu sayede ne kendiniz ne de arkadaşlarınız fotoğraf çekmekle uğraşmaz, eğlenmeye bakar.)Tabi bu tamamen sizin tercihinize ve bütçenize bağlı olarak vereceğiniz bir karar. Örneğin bizler arkadaşlarımızın çektiği samimi pozları profesyonel fotoğraflara tercih ediyoruz.

Eğer siz de böyle bir parti yapmak istiyorsanız bahsettiklerimiz başta olmak üzere tüm detayları gelinliğinizi diktirdiğiniz veya satın aldığınız yerle önceden konuşmanızı öneriyoruz.

Gelinlik Teslim Partisi Nasıl Olur?

Son zamanlarda moda haline gelen gelinliği teslim alma partisi, genellikle gelinliğinizi satın aldığınız moda evlerinde ya da atölyelerde yapılıyor. (Organizasyonu ise gelinlik firmaları üstleniyor.) Bu küçük kutlama sırasında, neşeli bir parti havasında teslim edilen gelinlikler; gelin adaylarının anı defterlerine yazılmayı hakediyor değil mi?

Düğün hazırlıkları sırasında oluşan stresin ve yorgunluğun bir nebze de olsa atıldığı bu parti, farklı konseptlerle süslenerek daha eğlenceli bir hale getirilebiliyor. Çekilen fotoğraflar sayesinde bu anıları yıllar sonra bile gülümseyerek hatırlayacağınızdan eminiz.

Genellikle atölyelerde yoğunluğun en az olduğu 11 ile 14 arasındaki saat dilimlerinde yapılan gelinlik teslim partisinde; müzikli bir eğlence düzenleniyor. Bu eğlence sırasında gelinin yanında bulunan nedimeleri ya da yakın arkadaşları için; içinde taç, sabahlık, bileklikler ve terlikler gibi eşyalar bulunan minik paketler de hazırlanarak kendilerine teslim ediliyor. Ayrıca organizasyon yanı kuvvetli olan bazı gelinlik mağazaları, size özel kadife bir pano, dekor anı köşeleri ve giymeniz için tüylü maskeler yaptırabiliyor.

Şampanyaların patladığı, kahkahaların atıldığı bir atmosfer içinde de gelinlik firmanız bir şenlik havasında gelinliğinizi size teslim ediliyor.

Gelinliğinizi teslim alındıktan sonra ise eğlence başlıyor! Müzik, şampanya/şarap ve atıştırmalıklar… Dans, kahkahalar ve fotoğraflar… Instagram hesaplarını beğeni yağmuruna tutacak  bir parti olacağından hiç şüphemiz yok. Hatta bu anı canlı yayında paylaşanlar bile oluyor.

Gelinlik Teslim Partisinde Ne Giyilir?

Gelinlik teslim alma partisine hazır olmak isteyen gelin adayları kendi tercihine göre konseptler oluşturabiliyor. Örneğin çok sevdiğiniz bir renk varsa, sizinle partiye katılacak olan yakınlarınız sizin favori renginizde gecelikler ve sabahlıklar tercih edebiliyor. Sizler ise etkinliğe beyaz renkte bir sabahlık ile katılacaksınız. (Bunu sabahlığı yanınızda getirmenize tabiki gerek yok, gelinlik firmanız o kısmı hallediyor.)

Parti başlamadan önce siz ve yakınlarınız size özel hazırlanmış olan gecelik ve sabahlıkları giyiyorsunuz. (Yani gelinliği teslim almanızı kutlamak için son hazırlıklar tamamlanıyor.) Bundan sonrasında ise çok eğlenceli bir parti ve fotoğraflar için yaratıcı pozlar sizleri bekliyor olacak.

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir