Granit Yemek Masası Tablalarını Etkili Kullanmak İçin 5 Farklı Fikir

Eve granit bir yemek masası mı getirmeyi planlıyorsunuz? Mükemmel bir uyum için tasarımlar ve türlerle oynamanıza yardımcı olabiliriz.

Yemek masası tablaları için granit kullanma trendi onlarca yıldır devam ediyor. Sahip olduğu pek çok avantaj sayesinde benzerlerine göre daha çok tercih ediliyor. Ahşap yemek masası tablaları ile karşılaştırıldığında, granit kazanan taraftır çünkü birçok yönden kullanışlıdır. Leke tutmaz, su geçirmez ve ahşabın vermediği farklı bir parlaklığa sahiptir.

İlginç bir şekilde, çoğu şehirli ev sahibi granit yemek masası tablalarını tercih ediyor çünkü bakım söz konusu olduğunda çok zaman kazandırıyor. Her ikisi de çalışan profesyoneller olan çiftlerin masadaki dağınıklığı temizlemek için harcayacak zamanları olmayabilir ve bu nedenle granit masalar imdada yetişir.

Yemek alanınız için granit masa tablalarını kullanmanın birçok yolu olsa da, burada göz önünde bulundurmanız gereken birkaç fikir var.

Beyaz Granit Yemek Masası Lüks Bir İzlenim Yaratır

Siyah granit, lekeler ve çizikler kamufle edildiği için çoğu insanın yemek masaları için kullanma eğiliminde olduğu granittir. Beyaz granit konsepti, rengi seven ve lüksü her şeye tercih edenler tarafından seçilerek tercih edilir. Beyaz granit yemek masası takımı, tamamen beyaz olan bir yemek alanı için mükemmel olabilir. Beyaz sandalyeler, duvarlar, zemin, dekor vb. ile birlikte tüm kurulum evinize bu lüks ve parlak görünümü kazandırır. Bakımı zor bir iş olabilir ancak özenle yaptığınızda, uzun süre sizinle kalacak bir mücevhere sahip olmanız muhtemeldir.

Round and white granite dining table looks luxurious and bright
Yuvarlak ve beyaz granit yemek masası, sahip olabileceğiniz güzelliğin yanı sıra sınıfın da mükemmel bir örneğidir
Lets plan your home interiors together, speak to designers now

Zamansız Bir Başyapıt Olan Granit Yemek Masası

Ahşap ve granit, zamansız mobilya parçaları yaratmak için bir araya getirilmiştir. Bu kombinasyonu tercih etmenizi ancak mümkünse hafif bir masa çerçevesi seçmenizi öneririz. Ahşap veya metal sandalyeler böyle bir yemek masasıyla mükemmel uyum sağlar. Ağır ahşaptan yapılmış masalar seçmenize gerek yoktur, seçiminize uyabilecek ve yine de bir başyapıt yaratabilecek daha hafif seçenekler mevcuttur.

White wooden frame with a granite table topWhite wooden frame with a granite table top
Granit masa tablasına sahip beyaz ahşap bir çerçeve, metal sandalyelerle eşleştirildiğinde mükemmel bir varlık olabilir

Herkesi Bir Araya Getiren Granit Yemek Masası

Akşam yemeği denildiğinde akla gelen ilk şey, birden fazla konuğun yemek yediği büyük bir davettir. Bunun için hem yemekleri hem de konukları ağırlayabilecek kadar büyük bir masa gerekir. Geniş bir ailenin yanı sıra sık sık misafirleri gelenler için de mükemmel bir seçimdir. Bu, granit yemek masasının cazibe merkezi olduğu özel yemek odaları için mükemmel bir seçimdir. Parlak ışıklar odanın cazibesine katkıda bulunabilir. Granit zeminler veya pervazlar pastanın üzerindeki krema olur. Masa gösteriyi çalacağı için dekor için çaba sarf etmekten kaçının.

Granite dining table with contrasting wallsGranite dining table with contrasting walls
Masa üstü granit olduğunda kontrast oluşturan duvarlar ve zemin yemek odasını canlandırabilir.

İdeal Yemek Masası Görevi Gören Mutfak Adası

Ada, Batı’dan ödünç alınmış bir kavram olsa da Hint mutfağı için harika bir eklentidir. Yemek hazırlamanıza ve gerektiğinde yiyecekleri saklamanıza yardımcı olan bir alandır. Ayrı bir mobilya parçası için harcama yapmak zorunda kalmazsınız ve çok işlevli bir mobilyayla idare edersiniz. Bir ada yemek hazırlamaya yardımcı olduğu için, bakımı zahmetsiz olduğu için kolaylaşır.

A space-saving concept where you can take care of multiple tasks while experiencing minimal maintenanceA space-saving concept where you can take care of multiple tasks while experiencing minimal maintenance
Minimum bakımla birden fazla işi halledebileceğiniz, yerden tasarruf sağlayan bir konsept

Misafirleri Oturtmak İçin Geniş Alana Sahip Granit Yemek Masası

Bu, aynı anda çok sayıda insanı ağırlamak için birden fazla sandalyenin kullanılmasını içeren bir konsepttir. Bir tarafında sandalyeler ve diğer tarafında rahat bir oturma alanı bulunan granit taş yemek masası, eviniz için mükemmel bir varlık haline getirir. Arkadaşlarınızla ve ailenizle vakit geçirirken rahatlatıcı bir yemek deneyimi yaşarsınız. Alanın üzerinde gezinen doğru türde ışıklar mükemmel bir eklentidir.

Granite stone dining table top with chairs on one side and a relaxed sitting areaGranite stone dining table top with chairs on one side and a relaxed sitting area
Birkaç misafiriniz geldiğinde ve yemek yerken bağ kurmayı planladığınızda, tercih etmeniz gereken şey budur

Granit üst tablalı yemek masası ve sandalyeler her gün mekanınıza en iyi eklemeler olabilir. Doğru şekilde ve aksesuarlarla kullanıldığında, eviniz lüks bir meskenden başka bir şey olmayacaktır.

Design your modular kitchen that are smart like you

Evinize en iyi granit yemek masasını ve daha fazlasını getirmek için, Design Cafe’deki uzmanlarımızla konuşun, size en iyisi konusunda yardımcı olabilirler.

Ayrıca Okuyun:

  • Cam Üstü Yemek Masası Takımı
  • Mermer Yemek Masası Takımı Tasarımları
  • Granit Üstlü Yemek Masası Tasarımları

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir