Memnuniyetle Evet Diyeceğiniz 7 Yemek Odası Duvar Boyama Fikri

Yemek odanızdaki duvar boyası için fikir mi arıyorsunuz? Bu çarpıcı seçenekler size ilham verecektir!

Yemek odası için duvar boyası genellikle evin ya da bazı durumlarda oturma odasının monokrom temasının bir uzantısı olarak görülür. Ancak modern ev sahipleri ‘birlikte yemek yiyen aileler bir arada kalır’ atasözünü başka bir seviyeye taşıyor. Bu nedenle, ortak bir alan olan yemek odasının da evdeki özel alanlar kadar büyüleyici olmasını istiyorlar. Bu blogda, yemek odası duvarlarını güzelleştirmek için en çok aranan fikirlerimizden bazılarını anlatıyoruz.

Vintage Bir Havaya Sahip Yemek Odası Duvar Boyama

İyi korunmuş herhangi bir tarihi binayı ziyaret ettiğinizi hatırlıyor musunuz? Cevabınız evet ise, zaman içinde matlaşan duvarların vintage dekorun yanı sıra binanın cazibesine nasıl katkıda bulunduğunu hatırlayabilirsiniz. Yemek odasında vintage bir çekiciliğe ilham veren duvar boyaması, yemek masasında yaratılan en güzel anılardan bazılarını anımsamaya yardımcı olabilir. Renk yıkama, bez yuvarlama ve hatta süngerleme gibi boyama teknikleriyle bu eski doku ve derinliği elde etmek kolaydır. Yine de, eksiksiz bir görünüm için rustik bir yemek takımı, eski dünya cazibesine sahip zarif avizeler ve burada görüldüğü gibi çarpıcı bir duvar dekoru tercih edin. Bu şekilde, optimum yer tasarrufu sağlayan tasarıma sahip modern eviniz her zaman eski güzel havasını koruyabilir. Tema için daha fazlasını istiyorsanız, şimdi geleneksel yemek masası tasarımlarını keşfedin.

Dining room paintings with vintage appeal adds charm to the place
Yemek odasında vintage tarzı duvar resmi

İngiliz Çay Evi Temalı Yemek Odası Duvar Tablosu

Bu büyüleyici yemek odası duvar boyası, mekana rahat bir İngiliz çay evi havası veriyor. Çay partilerine ev sahipliği yapmayı sevenler için harika. Buradaki gibi boyanabilir duvar kağıdı, renk düzenini istediğiniz gibi özelleştirmenize olanak tanır. Toprak rengi yemek masası takımı, zemin lambası, zarif bir avize ve duvar saati gibi dekor unsurları ile alan, tartışmalar ve yaşam güncellemelerini paylaşmak için davetkar bir his veriyor. Çok amaçlı dolap ve yan sehpa da mekana yapılan bir diğer ilginç eklenti. Uygun dekor unsurlarının bir alanı nasıl daha heyecan verici hale getirdiğini gösteriyor! Hazır başlamışken, yemek masası aksesuarları için şu fikirlere göz atmaya ne dersiniz?

Dining room wall paint ideas with theme-based paintable wallpaper
Yemek odası için tema tabanlı boyanabilir duvar kağıdı

Güzel Koyu Yeşil Vurgu Duvarlı Bir Yemek Odası

Yemek odası boya renklerini keşfederken, alanı canlandırmak için cesur tonlarda vurgu duvarlarını düşünün. Koyu zeytin yeşili vurgu duvarının bu yemek odasındaki beyaz duvarları nasıl aydınlattığına bakın. Duvar sanatı dikkati daha da artırıyor. Burada kullanılan uzun lambaderler, ahşap dolap, zarif yemek masası, kadife sandalyeler, halı ve sputnik avize gibi sade ama büyüleyici eklentileri çok seviyoruz! Her unsur konuşmaya değer olsa da, vurgulu duvar hepsinin tonunu belirlemeye yardımcı oluyor. Ton belirleme konusunda, seçtiğiniz yemek sandalyelerinin de mekanı dönüştürebileceğini biliyor muydunuz? İlham almak için bu yemek odası sandalye tasarımlarına göz atın!

Dining room paint colors with accent wall in dark green enliven the space
Yemek odanıza vurgulu bir duvarla hayat verin

Fırça Darbesi Dokulu Yemek Odası Duvar Tablosu

Duvar boyaları ile deney yapmanın en iyi yanı, duvar dokusuna da bir dokunuş katmaktır. Bu şekilde, genel görünüm olağanüstü olur ve yemek odasını bir sohbet konusu haline getirir. Bu yemek odasındaki mütevazı mavi duvarın, basit ama çarpıcı bir etki yaratan fırça darbeleriyle nasıl sanatsal bir hal aldığını seviyoruz. Sanatsal havayı odanın geri kalanına yaymak için sarkıt lambalar, çıtalı sandalyeler, rustik bir masa vb. kullanabilirsiniz. Oturma odasında kullanılan ve yemek odası için de harika seçenekler sunan bu duvar dokularına bir göz atın. Seçeneklerinizi daha iyi anlamak için tasarım ekibimizle de konuşabilirsiniz.

Dining room wall paint designed with brushstroke texture creates a stunning effect
Dokulu yemek odası duvarları görsel etki için harikadır

Eğlenceli Boya Renkleriyle Bir Yemek Odası

Pembe, mavi ve turuncu gibi renkler yemek odası için her zaman harika seçeneklerdir. Pembe gibi bir gölge aynı zamanda yatıştırıcı ve huzurlu bir hava katar. Buradaki tasarım hem randevu geceleri hem de aile brunch’ı için mükemmeldir. Temadaki bir tutam beyaz ile pembe arka plan, yemek düzenini mükemmel bir şekilde tamamlıyor. Çift açılır kanatlı katlanabilir yemek masası, beklediğiniz misafir sayısına göre rahatça kullanılabilecek bir mobilya parçasıdır. Bu tasarımda duvar rengi, odadaki gölgeler, depolama seçenekleri ve özenli mobilyalar gibi her şey dikkat çekiyor. Daha fazla yemek odası boya rengine buradan göz atın.

Dining room with playful paint colors in pink and white perfectly complements the dining setup
Eğlenceli duvar boyaları ile yemekleri eğlenceli hale getirin

Regal Bir Yemek Odası İçin Duvar Boyama Tasarımı

Saray gibi yemek alanları, muhteşem tasarım ve gösterişli mobilyalarla ilgilidir. Böyle bir tasarım, bazı durumlarda canlı, bazı durumlarda ise bu tasarımda olduğu gibi abartısız bir renk düzeni içerir. Buradaki boyanabilir duvar kağıdının kraliyeti çağrıştıran sessiz tonlarına hayran kaldık. İnce arka plan, geleneksel şekilli sandalyelere sahip rustik yüzeyli kraliyet yemek masası, ayaklı kitaplık ve dolap cum yan sehpa gibi büyük mobilyaları tamamlıyor. Süslü avize ve altın kaplamalı ayna mekanın cazibesini artırıyor. Yemek odasında kraliyet cazibesi uyandırmak için daha fazla ilham mı arıyorsunuz? O halde bu Viktorya tarzı yemek odası takımlarına bayılacaksınız.

Wall painting design for dining room in regal style
Saraydan fırlamış kraliyet görünümlü bir yemek odası

Yemek Odası Duvarları İçin Sansasyonel Çizgiler

Yemek odası duvarlarının tek bir renk tonu olması gerekmez. Bu blogda gösterildiği gibi, vurgulu bir duvar muhteşem bir seçenektir. Renkleri bir araya getirmenin bir başka yolu da duvarınızı birden fazla renk ve doku içeren bir tuvale dönüştürmektir. Yine de en basit yol, bu tasarımda görüldüğü gibi çizgili gibi basit bir desen tercih etmektir. Bu, oturma odası gibi diğer alanlarla harmanlanan açık bir yemek odasına sahip evlerde iyi sonuç verir. Desenin daha geniş bir alanda yeniden yaratılmasına ve böylece daha fazla vızıltı yaratılmasına olanak tanır.

Dining room wall painting with stripes blends with other spaces
Çizgili duvarlarla yemek odanızda dram yaratın

Çekirdek ailelerin ve çok sayıda kişisel cihazın bulunduğu günümüzde yemek odası, günün tek bir öğünü için bile olsa aileleri bir araya getirmede önemli bir rol oynuyor. Aile ile yemek zamanlarının yanı sıra, misafir ağırlamak da yemek odasının önemli olmasının bir başka nedenidir. Basitçe söylemek gerekirse, bu oda neşe, özen ve nostalji duygularını yansıtır.

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir