Anasayfa » Düğün Planlama Rehberi » Düğün Teması ve Dekorasyonu » Kır Düğünü için Dekorasyon Fikirleri
kır düğünü dekorasyon fikirleri, kır düğünü dekorasyonları

Kır Düğünü için Dekorasyon Fikirleri

Bahar ve yaz aylarında keyifli bir düğün töreni gerçekleştirmek isteyenlerin çok tercih ettiği kır düğünü, organizasyon ve dekorasyon fikirleri adına daha özgür, daha özgün ve uçsuz bucaksız seçenekler barındırmaktadır. Yani konu kır düğünü dekorasyonu olunca süslemeler hayal gücünüze kadar uzanabilir diyebiliriz. Çünkü hayalperest, çocuksu ve çılgın gelin adaylarının da hayal ettiği, o farklı ve muhteşem düğün için gereken cesur uygulamaları kır düğünü konseptine uyarlamak kolaydır. İsterseniz lafı fazla uzatmadan kır düğünü süslemeleri ve dekorasyon önerilerine geçelim.

İlkbaharda Kır Düğünü için Dekorasyon Fikirleri

Kır düğünü için en ideal mevsimlerden birisi ilkbahardır. Tabi ki kır düğünü yapılacak mekanın yağmur yağma ihtimaline karşılık tedbir almış olması şartı ile! İlkbaharda doğa yeniden canlanır, adeta süslenir ve rengarenk olur. Doğanın bu muhteşem yansımasını kır düğünü dekorasyonu için kullanmanız ise iç açıcı, ferah ve cıvıl cıvıl bir düğün alanına sahip olmanızı sağlayacaktır.

Bu mevsimde kır düğünü yapmak isteyen gelin adayları hangi uygulamalara yönelebilir diye merak ediyorsanız, sizin için derlediğimiz dekor önerilerine göz gezdirebilirsiniz.

Sandalye Süslemeleri

Davetlilerin oturacağı sandalyelerin giydirilmesi ve süslemesi, ilkbahar ruhunu yansıtacak şekilde yapılabilir. Bunun için kullanılan renklerde pembe, beyaz, gök mavisi tercih edilebilir. Rengarenk bahar çiçeklerinin de sandalye süslemelerinde kullanılması ile oldukça renkli ve hoş bir görüntü ortaya çıkacaktır.

Masa Süslemeleri

Eğer yemekli bir kır düğünü organizasyonu yapılacaksa, masa süslemeleri de kır düğünü dekorasyonu adına önemlidir. Masa süslemelerinde, renkli bahar çiçeklerini masanın ortasına yerleştirerek baharın etkisini vurgulayabilirsiniz. Bunun yanı sıra beyaz masa örtüleri, dekoratif küçük ağaçlar da masa çiçeği olarak oldukça hoş görünmektedir.

Ağaç Süslemeleri

Kır düğünü alanlarında genellikle ağaçlar bulunmaktadır. Bu ağaçların da genel konsepte uygun olarak süslenmesi düğün mekanına ayrı bir hava katmaktadır. İlkbaharın canlı ve enerjik coşkusunu ağaç süslemelerine yansıtmak adına dekorasyon önerimiz rengarenk bir dilek ağacı yapmanız olacaktır. Üzerinde renkli kumaşların yer aldığı çiçeklerle bezenmiş muhteşem ağaçlar…

Çiçeklerle Kaplı Bir Salıncak

Hem dekoratif bir materyal olarak hem de fotoğraf çekinmek isteyecek davetlilerinizi memnun edecek bir alternatif olması adına; çiçeklerle kaplı bir salıncak da kır düğünü alanında hoş bir detay olacaktır.

Nikah Alanı ve Gelin Yolu

Şimdi gözlerinizi kapatın ve hayal edin. Müstakbel eşinizin kolundasınız ve düğün alanına doğru ilerliyorsunuz. Gelin yoluna ilk adımınızı attınız; bembeyaz bir halının kenarlarına ayaklı süsler yerleştirilmiş, üzerinde de rengarenk bahar çiçekleri bulunuyor. Siz yürürken önünüzde ve arkanızda renkli tüller çiçeklerin arasında uçuşuyor. Henüz bitmedi gözlerinizi kapatmaya devam edin, nikahınızın kıyılacağı yere geldiniz. Çiçeklerle ve uçuşan tüllerle kaplı tagın önündesiniz, birazdan nikah memurunun sorusuna sonsuza kadar evet demeye hazırsınız.

Servis Standları

Özellikle davetlilere verilecek ikramlıkların açık büfe olarak organize edilmesini istiyorsanız, kurulacak stantlarda farklı dekoratif ürünler kullanılabilir. Ayrıca tatlı ikramlıkların rengarenk bir sunumla tercih edilmesi de ilkbahar coşkusunu yansıtabilir.

Dekoratif Aydınlatmalar

Mekan süslemelerinin gizli kahramanları aydınlatma ürünleridir. Süslenen alanda göze çarpmamalarına rağmen mekanın havasını değiştirdiklerinden dekorasyon adına olmazsa olmazlardandır. Kır düğünü için ilkbahar havasını taşıyan aydınlatma ürünleri kullanmak adına; çiçekler iliştirilmiş lambalar tercih edilebilir. Ayrıca nikah töreninin yapılacağı alanda devasa avizelerle de davetlilere farklı görseller sunulabilir.

Sonbahar ve Yaz Mevsiminde Kır Düğünü İçin Dekorasyon Fikirleri

Yaz Mevsimi için Kır Düğünü Süslemeleri

Yaz mevsiminin sıcak ve güneşli havasının düğün alanına yansıtılması adına, kır düğünü dekorasyon açısından oldukça elverişlidir. Samimi ve sıcak bir atmosferde dünya evine girmek isterseniz bu öneriler işinize yarayabilir.

Renkli Balonlar

Mutluluk ve sevincin simgelerinden biri olan balonlar(tabi temanıza uymak şartıyla), neşeli bir yaz düğünü için hoş bir detay olmaktadır. Masa süslemelerinde kullanılacağı gibi, gelin yolunun süslemesinde de kullanılabilir.

Gelin Yolu

Gelin yolu süslemesinde halıya alternatif olarak çiçekler kullanılabilir. Yere serpilmiş rengarenk çiçeklerin arasından mutluluğa adım adım gidebilirsiniz.

Masa ve Sandalye Süslemeleri

Yaz konseptinde masa ve sandalye süslemeleri yaparken özgün objeler ve dekoratif ürünler konusunda özgür davranabilirsiniz. Şamdanlar, çiçekler ile renklendirilmiş servislikler, davetliler için hoş birer anı olabilecek süslü objeleri masa süslemelerinde kullanabilirsiniz. Sandalye giydirme ve süsleme seçenekleri için ise hoşlandığınız renklerin bir arada kullanıldığı kumaş ve çiçek kombinasyonlarını değerlendirebilirsiniz.

Sonbahar Mevsimi için Kır Düğünü Süslemeleri

Sonbahar, doğanın en güzel renklerle bezendiği mevsimdir. (En azından bize göre öyle) Yeşil, sarı, kırmızı tonlar ahenk içinde bir aradadır. Lafı daha fazla uzatmadan karşınızda sonbahar aylarında kır düğünü yapmayı planlayanlar için dekorasyon fikirleri..

Vintage Dekoratif Ürünler

Düğün mekanınızın sonbahar etkisini yansıtarak romantik ve otantik bir görünüme kavuşmasını istiyorsanız, dekoratif objeler olarak vintage ürünleri tercih edebilirsiniz. Düğün alanını gösteren eskitilmiş ahşap görünümlü bir levha, servis altlıkları, vintage şamdanlar bu anlamda işinizi görecektir. Ayrıca masa ve sandalye tercihlerinizi de vintage ve ahşap olanlardan yana yapabilirsiniz.

Soft Renklerde Çiçekler

Düğün alanı süslemelerinde çiçekleri kullanırken, tercih edeceğiniz renklerin soft renkler olması istediğiniz havayı yakalamanıza olanak sağlayacaktır.

Kurumuş Yapraklar

Gelin yolunun süslemesinde veya düğün alanının yer süslemesinde sonbahar ruhunu yansıtmak adına kurumuş yapraklar hoş bir dekorasyon malzemesi olarak kullanılabilir. Ayrıca kozalak da masa süslemesinde ve genel mekan süslemesinde sonbaharda kır düğünü dekorasyonu için güzel bir görünüm sağlamaktadır.

Bu kadar konuşmanın sonunda ben bu kadar detayla nasıl uğraşacağım, nasıl yetişeceğim diye düşündüğünü tahmin edebiliyoruz. Bu nedenle tam istediğin ve kusursuz bir düğün için iyi bir organizasyon şirketiyle çalışmak ve daha önce yaptığı kır düğünü örneklerine göz atmanı öneriyoruz.

Kır Düğünü Size Göre Mi?

Pırıl pırıl parlayan güneşle yarışırcasına ışıklar saçarak, yemyeşil doğanın içerisinde, rengarenk süslenmiş gelin yolundan geçerek; hayatınızın en mutlu günlerini müstakbel eşinizle yaşamaya “evet” demek üzere nikah kürsüsüne doğru yürüdüğünüzü düşünün. Bu hayal sizi çok mutlu ettiyse kır düğünü sizin için uygun bir tercih olabilir.

Bütçenize uygun düğün mekanlarını tespit ettikten sonra sıra geliyor gelinlik seçimine. Peki kır düğününe uygun gelinlik modelleri hangileri, biliyor musun? Öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz: Düğün Mekanına Göre Gelinlik Seçimi.

Post navigation

  • Kır düğününü kesinlikle tavsiye ediyorum özellikle kalabalık bir ailesi/akraba grubu olanlar kır düğünü yapmalı

  • Kır düğünü yapmayi düşünüyoruz. Bunun için bir sürü süsleme gerektiğini öğrendim yazınızdan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir