Anasayfa » Ev Dekorasyon Rehberi » Nikâh Şekeri Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli
Sevgililer Günü İçin Hediye Önerileri

Nikâh Şekeri Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

aHayatınızın en önemli dönüm noktalarından biri olan nikâh töreniniz; yaşantınız açısından miladi bir niteliğe sahip olmaktadır. Bu nedenle her ayrıntıyı en ince noktasına kadar düşünüp kusursuz bir organizasyon ortaya koymalısınız. Bu ayrıntılar içinde en önemlilerinden biri de nikâh şekerleriniz olmakta. Peki, nikâh şekeri seçerken nelere dikkat etmeli nasıl bir tasarıma karar vermeli?

İlk olarak misafirlerinize sunacağınız nikâh şekerinin kapsamı konusunda tam olarak ne istediğinize karar vermeniz gerekmekte. Uzun seneler boyunca hatırlanacak bir anı, ağızları tatlandıran lezzetli bir şeker, kullanışlı bir armağan tam olarak nasıl bir içerik içermesini isterseniz? Bu konuda kararınız verdikten sonra nikâh şekeri seçerken dikkat etmeniz gereken ayrıntılar üzerinde durabiliriz.

Nikâh Şekeri Seçimi

Düğün hazırlığınız sırasında nikâh şekeri gibi önemli ayrıntılar üzerinde düşünüp karar vermek için oldukça uzun bir zamanınız olamayacak. Her şey o hızlı bir şekilde gelişecek, bu hazırlığının karmaşasında o kadar ince ayrıntılar atlanacak ki. Mutlaka bir konunda, bir şekilde bir terslikle karşılaşacaksınız. Her şeyin mükemmel olması tabi ki çok zor.

Düğününüzde her ayrıntı önemlidir. Fakat nikâh şekerinin anlamı çok başka. Hayatınızın en önemli organizasyonu olan düğününüzden geriye sadece konukların çantalarına atacağı bir hatıra kalacaktır. Bu nedenle en azından nikâh şekerinizin seçimi konusunda oldukça titiz davranmanız gerekmekte. Şimdi seçiminizi yaparken dikkat etmeniz ayrıntılar hakkında kısa bir bilgi verelim.

Nikâh Şekerinizin Düğün Konseptine Uygun Olmasına Dikkat Edin

Düğün organizasyonunuz; misafirlerinize sunacağınız nikâh şekerinin türünü belirlemeniz konusunda, oldukça büyük bir etken oluşturmakta. Rüstik düğün, kış düğünleri, yatta yapılan düğün organizasyonu ya da kır düğünleri; nikâh şekeri tasarımlarınızda ana temanızı oluşturmakta. Sahil düğünlerinde deniz kabuğu, içi kum dolu şirin bir şişe nikâh şekeriniz olabilirken; kır düğünlerinde kuş tüyleri, kurutulmuş çiçekler hatta basit bir çam kozalağını bile nikâh şekerinizde kullanabilirsiniz.

Nikâh Şekerinizin Kalıcı Olmasına Ne Dersiniz

Konuklarınıza; senelerce sizi ve düğünüzü hatırlatan bir şeker sunmak harika bir fikir olabilir. Bir kitap ayracı, bir mendil, bir biblo, bir magnet, bir çerçeve ya da bir fidan şeklinde  uzun seneler boyu düğünüzün hatırlanmasına ve anılmasına neden olacaktır.

Nikâh Şekeri Göze Hitap Etmeli

Düğününüzden ya da nikâhınızdan; konuklarınız açısından geride kalacak olan tek şey nikâh şekeriniz olmakta. Bu nedenle şekerinizi seçerken; çarpıcı, estetik bir tasarımda bulunmanızı tavsiye ederiz. Bu konuda iş size düşüyor sevgili gelinler.

Nikah Şekeri Davetli Sayısına Uygun Olmalı

İşte bu çok önemli bir konu. Her davetiye tek ya da iki kişilik değildir. Bazen bir davetiye bütün bir aileyi temsil edebilir. Bu nedenle nikâh şekerinizin herkese yetecek bir kapasiteye sahip olmasına dikkat edin. Hiçbir konuğunuzun gözü eksik kalan nikâh şekerlerinden kalmasın. Kimsenin kalbi buruklaşmasın. Ufak da olsa hediye herkes için önemlidir.

Nikâh Şekeriniz Düğün Davetiyesi İle Uyumlu Olmalı

Nikâh şekeri seçimi konusunda ne kadar fazla ayrıntı var değil mi? Mükemmeli yakalamak daima emek, dikkat ve sabır ister. Davetiyeniz siyah zemin üstüne ise nikâh şekerinizde siyah bir ayrıntı kullanmaya dikkat edin. Bu basit ayrıntı bile dikkat çekici bir uyum sergileyecektir.

Nikâh Şekerinizin Size Özel Olmasına Dikkat Edin

Herkesin kullandığı, bilinen tasarımlar yerine sadece size özel olan bir tasarımla nikâh şekerinizi hazırlamak seçim konusunda önemli bir ayrıntıdır. Nikâh şekerinizin göze hitap etmesine, evlere yakışacak bir kapsama sahip olmasına ve göz doldurmasına dikkat edin

Nikâh Şekeri Notu

Nikâh şekeri tasarımızda en önemli ayrıntılardan biri de şekerin etiketinde yazılı olan gelin ve damadı anlatan esprili bir mesaj, nikah şekerinizi daha özel bir hale getirecektir.

 

Post navigation

  • Nikah şekeri seçiminde kalıcı olmasına ve düğün konseptine uygun olmasına dikkat edeceğim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir