Anasayfa » Düğün Planlama Rehberi » Nikah Şekeri » Nikah Şekeri Ne Zaman, Nasıl Dağıtılır?
nikah şekeri ne zaman dağıtılır, nikah şekeri nasıl dağıtılır, nikah şekeri ne zaman verilir

Nikah Şekeri Ne Zaman, Nasıl Dağıtılır?

Düğün hazırlıkları süreci, zaman zaman stresli olsa da genel olarak oldukça eğlencelidir. Örneğin nikah şekerini ele alalım. Nikah şekerine karar vermesi, en mutlu gününüzde dağıtılması çok keyifli değil mi? Davetlilerinizin damaklarını şenlendirecek nikah şekerinizin aynı zamanda onlara sizden güzel bir hatıra kalması adına; nikah şekerinize karar verirken oldukça titiz davrandığınızı tahmin ediyoruz. Peki nikah şekeri ne zaman, nasıl dağıtılır biliyor musunuz? Bu sevimli hatıraların hak ettiği özeni görebilmesi adına davetlilerinize nikah şekeri ne zaman verilir, detayları ile değinelim.

Nikah Şekeri Ne Zaman ve Nasıl Dağıtılır?

Davetliler Düğün Alanına Giriş Yaparken

Düğün alanınızın girişine eğer bir anı köşesi ya da fotoğraf köşesi koyduysanız, uygun bir şekilde nikah şekerlerinizi de bir sepet ya da kutunun içerisinde hoş bir sunumla oraya iliştirebilirsiniz. Davetlilerinizi karşılayan ve masalarına yönlendiren kişiler, öncelikle onların nikah şekerinizden almasını sağlayabilirler.

Davetliler Arasında Nikah Şekeri Sepetini Dolaştırarak

Davetlilerinizin pek çoğu düğün alanına geldikten sonra görevlendireceğiniz birkaç kişi, nikah şekeri sepetinizi davetlilerin arasında dolaştırarak onlara şekerlerinizi takdim edebilirler. Tüm misafirlerinizin nikah şekerinizden aldığından emin olmak istiyorsanız ise bir kişiyi de düğün çıkış kapısında görevlendirebilirsiniz.

Takı Töreninden Sonra

Takı töreninizi davetlilerin yanınıza gelerek sizi tebrik edeceği şekilde yapmayı planlıyorsanız; onlar size takınızı taktıktan sonra siz de görevlendirdiğiniz kişiler tarafından misafirlerinize nikah şekerinizin verilmesini sağlayabilirsiniz. Misafirleriniz size iyi dileklerini sunarken siz de onlara bir hatıra vererek nikah şekeri ne zaman dağıtılır sorusuna şık bir yanıt vermiş olursunuz.

Davetliler Düğün Alanından Çıkış Yaparken

Görevlendireceğiniz kişilerin düğün çıkış kapısında bekleyerek düğün alanından çıkış yapan misafirlerinize nikah şekerinizi takdim etmesi de nikah şekeri ne zaman verilir sorusunu merak eden gelin adaylarımız için hoş bir alternatiftir. Böylece tüm misafirlerinizin nikah şekerinizi aldığından emin olabilirsiniz.

Davetlilerin Masasına Bırakmak

Nikah şekeri dağıtmanın bize göre en şık yolunu ise sona sakladık. Hem nikah şekerinizin dağıtılması için birilerine ihtiyaç duymayacağınız hem de herhangi bir kaos yaşamanızın pek olası olmadığı bu yöntem, nikah şekerlerinizi davetlilerinizin masalarına bırakmak. Davetlilerinizin oturacağı yerlere, servis tabaklarının yanına veya önüne uygun bir konumda; şık bir sunumla takdim edeceğiniz nikah şekerleriniz oldukça hoş görünecektir.

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir