Anasayfa » Düğün Planlama Rehberi » Nikah Şekeri » Nikah Şekeri Seçimi Nasıl Olmalı
Nikah Şekeri Seçimi Nasıl Olmalı

Nikah Şekeri Seçimi Nasıl Olmalı

Misafirlerinize ağızlarını tatlandıracak bir ikram ya da sizin için büyük önem taşıyan düğününden bir anı olarak hediye edilen nikâh şekerleri; çoğu zaman gelin ve damat tarafından yoğun bir tempoyla geçen düğün hazırlığında, en sona kalan ayrıntı olmaktadır. Genellikle son ana kaldığı için bu önemli ayrıntı; iki ayağını bir pabuca sokar. Nikah şekeri seçimi nasıl olmalı konusunda bir boşluğa düşersiniz.

Tabi ki düğünüzle ilgili olarak; konuklarınıza bu mutlu gününüzden bir anı vermek, oldukça hoş bir gelenek olmakta. Düğününüzün kapsamı doğrultusunda tasarlanan ufak tefek hediye niteliğindeki bu anılar; misafirlerinizde büyük bir sempati yaratacaktır.

İşte şimdi büyük bir seçimle karşı karşıyasınız. En zor an da bu olsa gerek. O kadar fazla nikah şekeri çeşidi var ki, Böyle geniş kapsamlı bir seçenek alternatifiniz varken; size ve düğün organizasyonuna en uygun olan nikâh şekerini nasıl seçeceksiniz.

Nikâh Şekerinizi Seçmeden Önce Bilmeniz Gereken Ayrıntılar

Nikah şekeri derken hep anılardan bahsediyoruz. Çünkü bu hediyelerin en önemli amacı; hem siz hem de eşiniz için hayatınızın dönüm noktası olan düğünden geriye güzel bir hatıra bırakmak. Her ne kadar nikah şekeri denildiğinde akla ilk olarak ağzın tatlanması gelse de burada önemli olan gönüllerin tatlanmasıdır.

Size değer verip; bu mutlu gününüzde yanınızda olanlara küçük bir teşekkürdür nikâh şekerleri. Belki bu yüzden üstünde teşekkür ederiz yazar. Sizde bu önemli ayrıntıya gereken özeni göstermelisiniz. Seçeceğiniz nikah şekeri modelinin hem hikâyenize hem de düğün organizasyonuna uygun bir içerik taşıması konusunda büyük bir titizlik göstermelisiniz.

Öyle bir tasarım olmalı ki; asla sıradan, gelişigüzel seçilmiş izlenimi yaratmamalı. Öyle bir tasarım olmalı ki; hem misafirlerinizin beğenisini elde etmeli, hem de bir şekilde uzun süre saklanması sağlanmalı. Peki, bu kadar konuştuk. Gelelim nikah şekeri seçimi nasıl olmalı konusuna. Bu konuda bizim de önerilerimiz var tabi ki.

Nikah Şekeri Seçerken Nelere Dikkat Etmeli

Unutulmayacak Bir Etki Bırakın

Düğün ya da nikâh töreninin unutulmayacak bir etki yaratmasını istiyorsanız; bu konuda ilk yapmanız gereken şey yıllar sonra da geride kalan bir anı bırakmak. Bunun için tek yapmanız gereken kalıcı bir nikah şekeri modeli seçmeniz olacaktır. Bu konuda araştırma karşınıza oldukça fazla seçenek çıkacak. Siz bu seçenekler arasında en uzun süre dayanabilecek nitelikte olanlar arasında bir karar verin. Örneğin bir şekerlik, bir resim çerçevesi, bir anahtarlık, bir kırlent, bir USB, bir ayna fon olarak kullanılan nikâh şekerleri oldukça etkili bir kalıcı çözümdür.

Kendi Nikâh Şekerinizi Kendiniz Yapabilirsiniz.

El emeği oldukça etkili nikâh şekerleri yapabilirsiniz. Bu konuda sevdiklerinizden ya da yakınlarınızdan da destek alabilirsiniz.  Aşk ya da düğün hikâyenizi anlatan ilginç tasarımlar oluşturmak hiç zor değil. Yeter ki hayal gücünüzü kullanın. Biraz da esprili bir anlatım kattınız mı uzun süre hatırlanırsınız.

Nikah Şekeri Seçiminizin Davetli Kitlenize Hitap Etmesine Özen Gösterin

Düğününüze katılacak olan misafirlerin yaş ortalamaları, ağırlıklı ortak ilgi alanları; nikah şekeri seçiminiz konusunda tercih rotanızı belirleyecek en önemli kaynak olmaktadır. Eğer konuklarınız yaş ortalaması orta yaş ve üzeri ise daha klasik daha ciddi nikâh şeker modelleri konusunda tercih yapmanız gerekecek. Fakat konukların yaş ortalaması oldukça gençse nikâh şekerleri seçimini daha renkli daha eğlenceli modeller üzerinde tercih yapabilirsiniz.

Düğün Organizasyonuna Uygun Bir Nikah Şekeri Konsepti Seçin

Ufak tefek ayrıntılar oldukça önemli bir çekicilik kazandırır. Seçtiğiniz nikâh şekerinde mutlaka düğün töreniyle ilgili ufak tefek ayrıntılar bulundurun. Örneğin düğün salonunda masa ve sandalyeler eflatun; nikâh şekerine eflatun bir kurdele takabilirsiniz. Sahil düğünü yapıyorsanız; deniz kabuğu ya da içinde kum bulunan minik dekoratif bir şişe kullanabilirsiniz. Şekeriniz gecenin detaylarını bir şekilde ifade etmeli.

 

 

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir