Oturma Odası İçin 10 Büyüleyici Ev Dekorasyonu Fikri

Rahat bir oturma odası hazırlamak eğlenceli bir egzersiz olabilir. Nereden başlayacağınızı mı merak ediyorsunuz? Size yardımcı olalım. Bir araya getirmesi kolay ve bakması muhteşem olan oturma odası için bu 10 ev dekorasyonu fikrine bir göz atın!

Oturma odanızı dekore etmek eğlenceli bir proje olabilir ve şaşırtıcı derecede kolay olabilir. Bazen bir oturma odasının ihtiyacı olan tek şey, bir alanın havasını tamamen değiştirebilecek bir öğedir. Burası ailece vakit geçirmek veya misafir ağırlamak için ayrılmış bir yerdir. İşte oturma odası için hem iyi görünen hem de işe yarayan ev dekorasyonu fikirlerinin derlenmiş bir listesi.

Bir Puf Atın

Oturma odaları genellikle bir aile alanı olarak ikiye katlanır ve bu düzeni konforlu hale getirmenin birçok yolu olabilir. Oturma odasındaki oturma düzeninin bir parçası olarak bir puf veya tabure eklemek ortama konfor katar. Puflar, misafirler geldiğinde ek oturma seçenekleri olarak ikiye katlanabilir!

Home decor ideas for white living room with pouffe

Oturma Odası Dekoru Olarak Duvardaki Çerçeveler

Oturma odası ev dekoruna başlamanın en iyi ve en basit yollarından biri duvara güzel çerçeveler asmaktır. Bunlar sanat eserleri, resimler, kumaşlar ya da bunların bir karışımı olabilir. Bu oturma odası için çerçeveli sanat eseri, mobilyalar ve mekanın genel tasarımı ile uyumludur. Baskılar ve desenler harika bir kültürel dokunuş katıyor.

White partition home decor ideas for small living room
Home interiors by DesignCafe: 18% OFF

Tavan Orta Süsü

Aydınlatma, oturma odanızın ev dekoruna biraz cazibe katmanın basit ama akıllıca bir yoludur ve avize tarzı bir ışık cesur bir ifade yaratır. Bu gibi dramatik ışıklar asma tavanlarla iyi çalışır ve oturma odanızın ihtiyaç duyduğu çeki düzen olabilir. Avizeler sizin tarzınız değilse, alanınız için çalışmasını sağlamak için her zaman modern aydınlatmayı tercih edebilirsiniz.

Simple home decor ideas for living room with chandelier-style ceilingSimple home decor ideas for living room with chandelier-style ceiling

AsmaTavan Tasarım Fikirlerihakkında daha fazlasını keşfedin

Bir Ayna ile Tarzınızı Belirleyin

Oturma odanızın bir parçasını oluşturan giriş veya fuayenin yakınında boş bir duvarınız veya biraz boş bir alanınız varsa, bir ifade aynası onu süslemek için harika bir fikir olabilir. Ayna sadece bir dekor parçası olarak değil, aynı zamanda biri evden çıkarken veya eve girerken hızlıca bakmak için de pratiktir.

Entrance mirror as a decor piece forms part of cheap home decor ideas for the living roomEntrance mirror as a decor piece forms part of cheap home decor ideas for the living room

Çeşitli Yastıklar

Oturma odanızı hızlı bir şekilde yenilemek ve bunu mümkün olan en tasarruflu şekilde yapmak arasında mı kaldınız? Parlak ve güzel yastıklar sizin DIY seçeneğiniz! Birbirinezıt renk ve desenlerdeki yastıklardan bir demet oluşturun ve bize güvenin ,oturma odanızın dekoru yeni gibi görünecek!

Thrown assorted pillows on the sofa in contrasting colours and patterns is DIY home decor ideas for living roomThrown assorted pillows on the sofa in contrasting colours and patterns is DIY home decor ideas for living room

Zemini Akıllı Bir Kilimle Kaplayın

Abartısız bir ev aksesuarı olan halılar, bir mekanın tüm unsurlarını birbirine bağlamak için kritik öneme sahiptir. Dramatik bir etki için iç mekanlarınıza uygun ya da şık bir kontrasta sahip bir halı alabilirsiniz. Stil açısından üst sıralarda yer alan süslü bir halı alabilir veya zeminin büyük bir kısmını kaplayan ve halı olarak da kullanılabilen güzel bir halı alabilirsiniz!

Simple home decor ideas for a small living room floor covered up with blue patterned rugSimple home decor ideas for a small living room floor covered up with blue patterned rug
Elegant dreamy interior design for the modern homeowners!

Eğik Merdiven Rafları

Eğimli merdiven rafları hayat kurtarıcıdır! Bu çok yönlü raflar hareketlidir, birçok farklı aksesuarı barındırabilir ve hem güzel hem de pratiktir. Bunları çeşitli aksesuarları sergilemek, kitaplık olarak kullanmak veya saksı bitkilerini yerleştirmek için kullanabilirsiniz – liste uzayıp gidebilir! Bunun gibi bir raf edinmek, onu farklı yerlere yerleştirebileceğiniz ve oturma odası dekorunuza zahmetsiz bir makyaj yapmak istediğinizde ekranı değiştirebileceğiniz anlamına gelir.

Leaning ladder shelves are small home decor ideas for living room.Leaning ladder shelves are small home decor ideas for living room.

Ayrıca, Oturma Odası Duvar Rafları Hakkında Okuyun

3D Duvar ve Dahili Raflar

Oturma odanız TV’ye ev sahipliği yapıyorsa, arka planı oturma odası dekorunuz için harika bir tuvaldir. Dokulu veya 3 boyutlu bir duvar tercih edebilir ve isterseniz akıllı raflarla tamamlayabilirsiniz. Çok modern ve minimal olduğu için bunu oturma odası için bir ev dekorasyonu fikri olarak seviyoruz.

Home decor ideas for living room with white textured 3d wall with inbuilt shelvingHome decor ideas for living room with white textured 3d wall with inbuilt shelving

Tasarımcı Duvar Saati

Bir duvar saati ile oturma odanızı zamanın öncesinden sonrasına taşıyın. Çok mu kolay görünüyor? Peki ya duvar saati bir sanat eserine benziyorsa? Bu resimde gördüğümüz gibi, bu duvar saati sadece işlevsel bir eklenti değil, aynı zamanda oturma odası için çarpıcı bir dekor parçasıdır.

Home decor ideas for a big living room wall clock is a stunning piece of decorHome decor ideas for a big living room wall clock is a stunning piece of decor

Metalik Dekor

Hafif bir metalik ışıltının kimseye zararı olmaz! Bu güzel alanı canlandırmak için kullanılan bakır dekor, bu dairenin oturma odasının genel modern havasıyla iyi uyum sağlıyor. Siz de oturma odanız için benzer şekilde altın veya gümüş kaplama bir dekor tercih edebilirsiniz.

Copper decor in the shelves used to liven up this pretty space is home decor ideas for small living roomCopper decor in the shelves used to liven up this pretty space is home decor ideas for small living room

Oturma odanızın görünümünü değiştirmenin pek çok yolu vardır ve çoğu zaman sadece küçük bir ayrıntı yeterli olmaz. Yeni bir sehpa, uyumlu yan tabureler, biraz taze çiçek veya iç mekan bitkileri – proje oturma odanızı başlatmanın pek çok basit yolu var. Bu fikirlerden hangisiyle oturma odanızın dekorunu hemen canlandırmak istediniz?

Keşfedin, hakkında daha fazla bilgi

  • DesignCafe’den Son Oturma Odası Tasarımı
  • Küçük Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir