Doğal Makyaj Severlere Nude Makyaj

Doğal Makyaj Severlere Nude Makyaj

Gelinler ve giydikleri beyaz gelinlik duruluğu ve saflığı temsil etmektedir. Bu nedenle de gelinlere doğal güzelliklerini vurgulayan sade ve nude makyaj çok yakışmaktadır. Özellikle ilkbahar ve yaz düğünlerinde evlenen gelin adaylarımızca çok tercih edilen nude makyajı doğal makyajdan ayıran en önemli özellik; yüzdeki renklendirmenin nasıl yapıldığıdır. Son günlerde gelin adaylarının çok tercih ettiği makyajlardan biri olan nude makyaj nedir ve nasıl yapılmalıdır? detayları ile bahsediyor olacağız.

Nude Makyajı Nedir?

Nude makyaj; cilde en yakın pastel tonlarındaki makyaj malzemeleri kullanılarak cildin renklendirilmesidir. Yok gibi makyaj olarak da belirtebileceğimiz nude makyaj ile doğal güzelliğinizi vurgularken aynı zamanda canlı ve enerjik bir görünüme de kavuşmalısınız. Doğal makyajdan farklı olarak nude makyajda cilde en yakın tonlardaki makyaj malzemeleri kullanılmaktadır. Doğal makyajda ise doğal tonlardaki makyaj ürünleri tercih edilmektedir.

Adım Adım Nude Makyaj Nasıl Yapılır?

Nude makyajın nasıl yapılacağı, hangi ürünlerin nasıl kullanılacağı; başarılı bir makyaj için oldukça önemlidir. Cildinizi temizleyip, nemlendirmenizin ardından makyajınıza başlayabilirsiniz.

  • Makyaj Bazı Kullanımı: Cilt yüzeyinizi pürüzsüzleştiren bir etki ile gün boyunca harika görünmenizi sağlayacak, önemli makyaj uygulamalarından birisi makyaj bazı kullanılmasıdır. Makyaj bazı ile cildinizin ışıltısı korunurken, parlamasının önüne geçilmektedir. Ayrıca gözeneklerin de kapatılması için makyaj bazı tercih edebilirsiniz. Makyaj bazına ihtiyacınız olmadığını düşünüyorsanız nemlendiricinizi sürdükten sonra fondöten kullanabilirsiniz.
  • Fondöten Kullanımı: Nude makyajın en önemli özelliği cildin kusursuz görünüme kavuşturulmasıdır. Yüzünüzü yeni yıkamışsınız gibi bir görünüm değildir istenen. Cildin kendi tonlarında canlandırılması olarak belirtebileceğimiz bu makyaj stili için cilt tonunuza uygun çok ince bir fondöten tercih etmelisiniz. Cildinizin mat ve pürüzsüz görünmesini sağlayacak fondöteninizin; ten renginize uygun olduğundan emin olmanız için almadan önce fondöteni boynunuzda denemenizi tavsiye ederiz.
  • Kapatıcı Kullanımı: Göz çevrenizde ve cildinizde kullanabileceğiniz bir kapatıcı ile cilt kusurlarınızı kamufle ederek mükemmel bir görünüm kazanabilirsiniz.
  • Makyajınızı Sabitleyin: Gün boyunca cildinizin harika görünümünü korumak adına makyajınızı sabitleyecek adımı atmanız da önemli bir detaydır. Bunun için cildiniz için uygun olan bir pudra kullanarak makyajınızı sabitleyebilirsiniz.
  • Hafif Bir Allık Kullanımı: Elmacık kemiklerinizin üzerine uygulayacağınız hafif bir allık ile cildinizin taze, canlı ve hayat dolu görünmesini sağlayabilirsiniz.
  • Göz Makyajı: Nude makyajın en dikkat çekici detaylarından birisi göz makyajıdır. Göz makyajında kullanılacak renklerin toprak tonları ve kahverengi olması gerektiğini ifade edelim. Kahverengi göz kalemi gözünüze derinlik katacaktır. Kirpiklerinize rimel uygularken kirpiklerinizin doğal ve hacimli görüneceği ürünler tercih etmeniz ve tek kat rimel sürmeniz doğru bir uygulama olacaktır. Far olarak toprak tonları dışında ışıltılı ten rengi bir far da tercih edebilirsiniz.
  • Nude Tonlarda Dudaklar: Nude makyajda dudaklarınız için tercih edebileceğiniz iki seçenek bulunmaktadır. Dudaklarınıza hafif ışıltı verecek bir parlatıcı ya da nude tonlarda bir ruj. Dudaklarınızın hafif renklenmesi ve canlı görünmesi için hafif pembe tonlardaki nude bir ruj oldukça hoş görünmenizi sağlayabilir.

 

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir