Anasayfa » Ev Dekorasyon Rehberi » Düğün Dansı Kursu Seçilirken Nelere Dikkat Edilmeli
düğün dansı kursu

Düğün Dansı Kursu Seçilirken Nelere Dikkat Edilmeli

Gelin ve damatların düğün kutlamalarının en önemli aşamalarından biri olan ilk dans; tüm dünya ülkeleri arasında geleneksel bir hal alan ortak bir olgudur. Yeni bir aileyi simgelemekte olan İlk dansınız için, eğitim alarak önceden hazırlanmanız oldukça önemli bir ayrıntı oluşturmaktadır. Düğün dansı kursu seçerken nelere dikkat edilmeli, hangi melodi seçilmeli, nasıl eğitim alınmalı gibi konular; hep sona ana bırakılan ve daima telaşa neden olan ayrıntılar arasında en önemli olanlardır.

İlk dansınız tadını çıkarak, anılardan silinmeyecek bir heyecanla izleyecek misafirlerinize; unutamayacakları, muhteşem bir gösteri hazırlamak istiyorsanız; mutlaka profesyonel bir yardım almanız gerekmektedir.

Videolardan ya da şahit olduğunuz düğünlerde gözlemediğiniz gelin ve damatların ilk dans performansları; sizleri yeni bir arayışa veya kendi düğününüzle ilgili olarak konusunda uzmanlaşmış profesyonel dans eğitmenleri arayışına itecektir.

Düğün Dansı Kursları

Eğer kendi düğünüzde etkileyici, unutulmaz ve kusursuz bir ilk dans sergilemek istiyorsanız; bu konuda ilk gereksinimiz bu konuda uzman olan bir firma ya da eğitimciden özel ders almaktır. Dans konusunda Oldukça iyi eğitim veren bir kurs bulabilirsiniz; fakat bulduğunuz kursun düğün dansları konusunda özellikle tecrübesi olması gerekmektir. Bu nedenle herhangi bir dans kursuna kayıt olmadan önce düğün dansı konusunda eğitim verip vermediğini özellikle sormalısınız.

Düğünüzde yapacağınız ilk dans ile alacağınız eğitim kursları; hem damatlar hem de gelinler için oldukça keyif verici bir süreçtir. Çiftleri bir araya getirerek, unutamayacakları bir deneyim sunacak olan ilk ortaklık girişleri kuşkusuz düğün dans kurslarında paylaştıkları özel anardır.

Düğününüz için ilk dans kurslarına; kutlamanın yapılacağı tarihten en az iki ay önce başlamanız gerekmektedir. Bu konuda uzmanlaşmış kişiler; bilhassa düğün sezonu olarak kabul edilen yaz aylarında oldukça meşgul olacakları için ulaşamayacağınız konumda bulunacaklardır. Bu nedenle bireysel ya da gurup olarak katılacağız ilk düğün dansı kurslarına ne kadar önce başlarsanız o kadar büyük bir performans sağlarsınız.

Gelin ve damat adayları ilk olarak hangi kursa gideceklerini bilmeseler bile hangi tarz müziği sevdiklerini, ne tür bir danstan hoşlandıkları konusunda; kendileri hakkında bir yargıya sahip olmaktadırlar. Tamamen kendinizi ve ilişki hikâyenizi yansıtacak düğün dansınız konusunda kursu seçmeden tarzınız konusunda bir fikrinizin olması gerekmektedir

Bir Düğün Dansı İçin Ne Kadar Ders Alınmalı

Düğün dansı için eğitim almaya karar verdiğinizde koreograf sizin yetenek ve müzik konusundaki ilgi alanınıza göre kompozisyonunuzu üç ya da dört ders içinde ayarlayabilmektedir. Fakat dans etmeyi öğrenip bunu tamamen harmanlamak için bir süre daha ders almanız gerekecektir. Evlenecek çiftlerin yapacakları danslarının doğal e uyum içinde sergilenmesi için ortalama olarak sekiz ya da on derse ihtiyaçları olacaktır.

Nasıl Bir Sınıf Seçmeli

Eğer düğün öncesinde çok zamanınız varsa gurup dersler sizin için de uygundur. Bu konuda özel ya da bireysel ders almanıza gerek yoktur. Fakat düğününüze bir iki ay gibi kısa bir süre kaldıysa o zamana özel olarak yani bireysel ders almanız gerecektir. Seçtiğiniz dans türüne alacağınız eğitimde ilk olarak figürler öğretilmektedir. Daha sonra öğrendiğiniz ana figürler toplanıp romantik ve etkileyici bir koreografi ile birleştirilerek düğün dansınız oluşturulur.

Hem eşinize hem de kendinize en uygun olan düğün dans figürlerini ve bu dansı size ve eşinize uyum içinde en kısa sürede öğretebilecek dans kurusunu bulmak için; bulduğunuz firmaların eğitim vermiş oldukları çiftlerin düğün videolarını bulup izlemelisiniz. Videoları izlemek; kurslar ya da eğitimciler konusunda size en uygun olan seçiminde oldukça önemli bir adım oluşturmakta.

Şunu unutmayın ki en iyi düğün dansı kursu; en zor ve en gösterişli dans hareketlerini öğreten değil, sizin ve eşinizin ilgi alanları doğrultusunda yapabileceği hareketleri iyi bir şekilde gözlemleyerek, kendi hikâyelerini ortaya koyacakları tarzda bir dansı; kusursuz olarak sergileme olanağı sunan kurslardır.

Post navigation

  • Düğün dansı, her çiftin özel bir anıdır ve dans kursları, bu anıyı daha da özel hale getirmenize yardımcı olabilir. Bu makale, düğün dansı için dans kurslarına gitmenin önemini ve faydalarını anlatıyor.

  • Evlenmeyi düşündüğüm kadınla bu konuyu çok önemli buluyoruz. Öylesine güzel bir dans ortaya koymalıyız ki herkesin ilerde de gideceği düğünlerde bizi hatırlamasını istiyoruz. Bu yüzden bölgemizde bir dans kursu arıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir