Anasayfa » Gelin Rehberi » Gelinlik » Elma Vücut Tipi Hakkında Bilinmesi Gerekenler
elma vücut tipi hakkında bilinmesi gerekenler, elma vücut tipi

Elma Vücut Tipi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kalın bir bele sahipseniz ve aynı oranda kalça oranın varsa elma vücut tipine sahipsin demektir. Omuz kısmı diğer kısımlara eşlik eder ve yapılı görünür. “Tıpkı bir elma şeklinde vücudum var ne giyeceğimi bilemiyorum” diye endişe etmenize gerek yok. Size hazırladığımız elma vücut tipi rehberinin ışığında şık bir stil elde edebilirsiniz.

Elma Vücut Tipinin Ölçüleri

  • Göğüs kısmı oldukça büyüktür.
  • Bel bölgesi kalın ve basen bölgesi yapılı görünür.

Elma Vücut Tipine Uygun Elbiseler

Elma vücut tipinde bel ile basen kısmı ölçülerinin hemen hemen aynı olduğu görülür. Yani dikkat çekmeniz gereken bölge; kesinlikle bacaklarınız. Bu yüzden kıyafet seçiminde mini etekler kurtarıcı parçalarınızdan biri olabilir. Kalem etekler ve mini etek türleri sizi olağanüstü gösterecektir. Ayrıca bel ölçünüzü belli edecek kıyafetlerden kaçınmalısınız.

Elma Vücut Tipi için Nasıl Bir Gelinlik?

Kısaca anlatmak gerekirse: Elma vücut tipine sahip kadınların bel kısmını kamufle eden, göğüs ve bacaklarını ortaya çıkaran bir gelinliğe ihtiyacı olacak. Fakat sizlere biraz daha detay vermekte fayda var.

Yaka Tercihi

Elma vücut tipi için en uygun gelinlik yakası, V yakadır. V yaka gelinlikler boyunuzu daha uzun gösterir. Dekolte ne kadar fazlaysa; boyunuz daha zarif görünür. Bunun için V yakalı gelinliklere yönelmenizi öneriyoruz. Yuvarlak yakalardan ise uzak durmaya çalışın. Bu tip yakalar boyunuzu daha kısa gösterir ve vücudunuzun hantal görünmesine sebep olur.

Dekolteniz ölçülü olursa gelinliğinizin içinde kuğu gibi görünmemeniz için hiçbir sebep kalmaz. Göğüslerin bittiği bölge sizin ölçünüz olmalı. Daha derin dekolte gün boyu açılabilir korkusuyla rahatsız hissetmenize neden olabilir. Ayrıca çok derin dekolte giyerseniz tüm dikkatler göğüs kısmında toplanır.

İnce Bel Görünümü

Her gelin gibi siz de ince belli görünmek isteyebilirsiniz. Sonuçta bu en doğal hakkınız! Bunun için korseler imdadınıza yetişecek. Göğüsleriniz büyük olduğu için korseyle şekillendirilmiş ince bel, zarif görünümünüzü pekiştirmenizi sağlayacak.
Belinizi ince göstermek için çeşitli illüzyonlardan faydalanmak istiyorsanız kemerli modelleri tercih edebilirsiniz. Bu kemerli görünüm, göğüslerinizin altından başlamalıdır. Göğüslerinizin duruşuna eşlik edecek ince bel görünümü yakalamak için ise bu kısımda kalın kumaşlar kullanılmalıdır. Ayrıca tok kumaşların pot durma ihtimali daha azdır. Çok seviyor olabilirsiniz fakat bel kısmında dantel kumaşlardan uzak durmanızı öneriyoruz.

Yırtmaçlı Gelinlikler

Gelinlik seçiminde Helen tipi modelleri tercih etmeniz gerektiğini düşünüyoruz. Çünkü düz bir kesime sahip olan Helen tipi gelinlikler, bel bölgenizi iyi şekilde kamufle eder. Böylelikle korse takma derdinden de kurtulmuş olursunuz. İpek ve şifondan oluşan düz kesim Helen tipi gelinlik modelleri aynı zamanda romantik görünmenize yardımcı olacaktır. Uçuşan kumaşlardan oluşan bu gelinlikler son yılların en gözde gelinlik modellerinden birisi olarak göze çarpmaktadır.

Etek kesimi konusunda kararsızsanız size yırtmaçlı gelinlikleri öneririz. Dekoltesiz V yaka bir gelinlik düşünün. Şifon etek yapısına sahip bu gelinlik modeline yırtmaç eklemesi yaptırabilirsiniz. Bu gizemli yırtmaç; sizi romantik göstereceği gibi, aynı zamanda günün gözde gelini haline getirecektir. Fakat bu tip bir gelinlikte bel bölgesinin toparlanmış bir modelden yapılması şarttır.

Post navigation

  • Elma vücut tipli insanlar bence çok tatlı oluyorlar:)) makale için teşekkür ederim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir