Anasayfa » Gelin Rehberi » Gelinlik » Gelinliğin İçinde Zayıf Görünmenin Yolları
gelinliğin içinde zayıf görünmenin yolları, gelinliğin içinde zayıf görünmek

Gelinliğin İçinde Zayıf Görünmenin Yolları

Çocukluğunuzdan beri hayalini kurarak beklediğiniz beyaz gelinliği giyeceğiniz düğün gününe geri sayım başladı ve hala kendinizi fiziksel olarak hazır hissetmiyorsunuz. Fazla kilolarınız var. Kimin yok ki? Hemen bunalıma girmeyin. Hiçbir şey için geç değil. Gelinlik içinde zayıf görünmenin yolları da var.

Hangi genç kız, düğün gününde gelinlik içinde mükemmel görünmek istemez ki? Bütün gözlerin üzerinizde olacağı, çekilen fotoğrafların yıllarca büyük bir özenle saklanacağı düğün fotoğraflarına yıllar sonra bakarken bile ilk olarak dikkat çekecek olan gelinliğiniz ve siz olacaksınız. Eğer fazla kilolarınız varsa ya da kamufle etmeniz gereken bölgeleriniz gelinlik seçimi sizin için oldukça stresli ve huzursuzluk yaratan bir süreç olacaktır. Oysaki gelinlik için de zayıf ve narin görünmenin yolları bulunmakta.

Gelinlik İçinde Zayıf Görünmek

Hayatınızın dönüm noktası plan düğün gününde zayıf ve narin mi görünüm sergilemek istiyorsunuz? Bu yazımızda sizin için vereceğimiz ipuçlarını değerlendirmeniz durumunda bu olay sanıldığı kadar zor değil. Hatta sonuçlar emin olun ki sizi şaşırtacak.

Gelinliğin İçinde Zayıf Görünmenin 10 Yolu

Doğru Gelinlik Modeli Seçin

Vücut hatlarınızı kesin olarak tanıyarak, kusurlu gördüğünüz tarafları gizlemek için en uygun gelinlik modelini seçmeniz gerekir. Gelinlik seçmek için gerek internet üzerinden gerekse magazin dergileri üzerinden yapacağınız araştırmalar sırasında mutlaka çok beğeneceğiniz, bu benim olmalı diyeceğiniz bir gelinlik modeli karşınıza çıkacak. Fakat beğenmiş olduğunuz gelinlik modelini teşhir eden manken sizinle aynı vücut ölçülerine sahip mi? Bu benim olmalı diyeceğiniz gelinlik sizin üzerinizde onun gibi duracak mı? Bu çok önemli bir nokta.

Seçeceğiniz gelinlik modelinde ilk olarak dikkat etmeniz gereken; kendi vücut yapınıza ve kendi vücut ölçülerinize uygun olan gelinlik modelleri üzerinde yoğunlaşmak. Vücudunuzun hangi kısmı daha fazla kilolu. Aynada baktığınızda kilolu görünen, daha zayıf ya da daha ince olsaydı dediğiniz alanlarınız hangi bölümde yoğunlaşmış? Kalça mı? Bel mi? Kollar ve bacaklar mı? Göğüsler mi? Önce bu konuda karar verin. Daha sonra toplu kısımları saklayabilen gelinlik modelleri üzerinde yoğunlaşmalı.

Gelinlikte Doğru Korse Seçimi

Gelinlik içinde zayıf görünmek için sadece uygun gelinlik modelini seçmek yeterli olmayacak. Bu konuda korsenin de doğru olarak seçilmesi büyük önem taşımaktadır. Doğru seçilen korse size narin ve zayıf bir görünüm verip, vücut kusurlarınızı toplarken; yanlış seçilen korse ise vücut hatlarınızı sıkarken oldukça kötü bir görünüm sergilemenize neden olacak.

Belin Gelinlik Modelinde Önemi

Gelinlik içinde zayıf görünüm sergilemenin en önemli püf noktası; vücudun merkezi olan bel kısmı olmakta. Kalça ve bel arasında çok büyük bir fark yok ise; eşit bir görüm sergiliyorsa; A kesimli gelinlik modelleri hem Belinizi ince gösterecek hem de gelinlik içinde daha zayıf görünmenizi sağlayacaktır.

Gelinlik içinde ince ve zayıf bir görünüm sağlamak için; beli ince göstermek bu konuda en önemli püf noktasını oluşturmakta. Beli zayıf göstermek için birçok yöntem bulunmakta. Bu yöntemler içinde kemer seçimi de büyük önem taşımaktadır. Boyunuz uzunsa kalın ve gösterişli bir kemer kullanmak beli hem ince görünmesini hem de dikkat çekmesini sağlayacaktır.

Gelinlik Kumaşı Seçiminin Önemi

Gelinlikte ince ve narin görünmenin en önemli püf noktalarından biri de kumaş konusunda yapacağınız doğru seçim olmakta. Eğer kilolu bir bayansanız; seçeceğiniz gelinlik modeli kumaşının ışığı mümkün olduğu kadar az yansıtmasına dikkat edin. Saten, ipek ya da ince kumaşlar; bir gelini olduğundan daha kilolu göstermekte. Minik dantellerle süslenmiş, vücudunuzu daha sıkı gösteren, yumuşak ve çok kabarık olmayan gelinlik kumaş ve modellerinde yoğunlaşın.

Dikey Kesimlere Dikkat Edin

Gelinlik üzerinde yer alan kabartmalar, dikişler, kesimler dikey çizgiler taşımalı. Bu şekilde hem daha uzun hem de daha zayıf bir görünüme sahip olacaksınız. Yatak şekiller alan kesim ve motifler, kabartmalar ise sizi olduğunuzdan daha toplu gösterecektir.

Doğru Mücevher Seçimi

Düğün gününüzde narin ve zayıf bir gelin olmak için gelinlik seçimini doğru yapmanın yanında mücevher seçimi konusunda da dikkatli olmak büyük önem taşıyan unsurlar arasında yer almakta. Boyun yapınız kısa ise; minimal mücevherlerin terci edilmesi gerekmekte. Tam tersi uzun bir boyun yapınız varsa küpe ve kolye de abartıya kaçabilirsiniz.

Hatlarınızı Vurgulayın

Seçeceğiniz gelinlik modelleri üzerinde yapacağınız ufak sihirli dokunuşlar; sizi gelinlik içinde olduğunuzdan daha zayıf gösterecektir. Bu konuda ilk olarak yapmanız gereken vücudunuzda beğendiğin bölümleri ön plana çıkararak, beğenmediğiniz kısımları arka plana atacak sihirli dokunuşlar uygulamak olacaktır.

Eğer geniş bir kalça yapınız varsa ve bunu saklamak istiyorsanız; romantik kesimleri bulunan kraliyet tipi bir gelinlik modeli seçebilirsiniz. Genel olarak toplu bir vücut yapınız varsa ve bunu gizlemek istiyorsanız; korsesi olan balo modeli gelinlikler mükemmel bir seçim olacaktır.

İç Çamaşırı Deyip Geçmeyin

Gelinliğin içine giyeceğiniz iç çamaşırları da vücudunuzu toparlamaya yardımcı olacaktır. Vücuda tam oturan korseli iç çamaşırları, duruşunuzu ve görünüşünüzü etkileyecektir.

Duruşunuza Dikkat Edin

Duruş şekliniz gelinlik içinde zayıf görünmenizi sağlayan en önemli püf noktalarından biri olmaktadır. Omuzlarınızı mümkün olduğu kadar arkada tutun ve dik durun. Sırtınızı duruşuna dikkat edin.

Topuklu Ayakkabı Giyin

Düğün günü topuklu ayakkabı giymek pek rahat bir konfor sağlamaz. Bu bir gerçek. Topuklu ayakkabı giydiğiniz zaman kilonuz sabit kalsa da boy uzunluğu yükselecektir. Bu da kilonun daha dağılmış ve az görünmesine neden olacaktır. Ayaklarınızı ağrıyacağı ve rahatsız olacağınızdan korkuyorsanız; ince topuk yerine apartman tercih edebilirsiniz. Fakat kilonuz varsa ve gelinlik içinde zayıf görünmek istiyorsanız; topuklu ayakkabının şart olduğunu unutmayın.

Post navigation

  • Ben kendi düğünümde korse takmıştım. Gelinliğimde zaten ince belliydi. Herhangi bir sorunla karşılaşmadım. gayet beğenilmişti kilom da vs çok belli olmamıştı olduğumdan ince gözükmüştüm.

  • Dik durmanız, korse kullanmanız ve bel kısmının ince olması gelinlik içinde daha zayıf görünmenizi sağlayacaktır.

  • Korse vs giyerek bunu biraz destekleyebiliriz ama önemli olan kesinlikle düğün senesine girdiğinizde beslenmenize dikkat etmeniz. Bence tek çözüm bu olacaktır kesinlikle. İstenmeyen kilolardan kurtulmak düğünü daha güzel hale getirebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir