Anasayfa » Gelin Rehberi » Gelinlik » Gelinlik Provasına Giderken Ne Giyilir?
sırt dekolteli gelinlik hakkında bilinmesi gerekenler, sırt dekolteli gelinlik

Gelinlik Provasına Giderken Ne Giyilir?

Sizi korkunç bir gerçek konusunda uyarmak istiyoruz. Gelinlik altına giyilen iç çamaşırının yanlış bir şekilde seçilmesi; gelinlik içinde sahip olacağınız muhteşem görüntüyü tamamen mahvedecektir. Düğün günü için iç çamaşırı satın almak, gelinlik seçmek ve terziye gelinlik provaları için gitmek kadar heyecan verici bir olay olmayabilir. Fakat iç çamaşırların gelinlik için önemini göz ardı etmemek gerekir. Sadece düğün günü için değil aynı zamanda gelinlik provasına giderken ne giyilir konusunda sizlere birkaç tüyo vermek istedik.

Gelinlik modeli seçimi yaparken; görüntünüzle ilgili olan bütün riskleri hesaplayıp önceden önlem almanız gerekir. Bir peri kızı gibi görünürken; gelinlik altından sarkan sütyen kayışları, iç çamaşır potluk ve çizgileri kesinlikle oldukça olumsuz bir izlenim yaratacaktır. Bu riskin oluşmasını önlemek için alınacak en önemli tedbir; gelinlik provasına giderken yanınızda düğün günü için aldığınız iç çamaşırları da götürmek olacaktır.

Gelinlik Provasında İç Çamaşırının Önemi

Pek çok gelin gelinlik altına aldığı iç çamaşırını ilk kez düğün gününde giymek ister. Fakat şu bir gerçek ki; gelinlik provaları sırasında; düğün günü giyilecek iç çamaşırını kullanmak; gelinliğin üzerinize tam olarak oturmasını sağlayacak ve provaları daha sağlıklı bir hale getirecektir. Bu nedenle iç çamaşırı alırken aynı modelden iki çift alabilir ya da gelinlik provaları sırasında tamamen benzer bir ürün kullanabilirsiniz.

Gelinlik Provasında Nasıl Sütyen Giyilir?

Sütyen her ne kadar içte kalıp görünmese de; gelinliğin görselliğini etkileyen en önemli faktörlerden biri olmaktadır. Gelinlik için seçeceğiniz sütyen konusunda karar vermeden önce; ilk olarak hangi gelinlik modelini diktirmek istediğinize karar vermelisiniz.

Gelinlik provalarına giderken giydiğiniz sütyen modeli seçeceğiniz gelinlik tasarımına hatta kumaşa göre değişiklik gösterecektir. Örneğin gelinlik kumaşı çok inceyse; askılı ya da askısız sütyen modelleri doğru bir tercih olmayabilir. Bu gibi durumlarda göğüslere yapışkan silikon parçalar; gelinlik altında kesintili bir görünüme engel olacaktır.

Bazı gelinlik modelleri için sütyen ya da silikon kullanmaya gerek olmayabilir. Terziniz gelinlik içine, modele uygun bir korse ya da sütyen monte edebilir. Eğer gelinlik dikimi sırasında hacimli ve kalın kumaş kullanılıyorsa, gelin adayı kişiliğini ifade eden, kendini içinde mükemmel ve seksi hissettiren sütyen kullanabilir. Bazı gelinlik modellerinde sütyen kullanılmasına gerek de bulunmamaktadır.

Gelinlik Provasında Nasıl İç Çamaşırı Giyilir?

İnce kumaştan, vücuda yapışan dar bir gelinlik diktiriyor iseniz; provaya giderken giydiğiniz iç çamaşırı düz, dikişsiz ve pürüzsüz olmak zorundadır. Gelinlik provasına giderken; seçtiğiniz gelinlikle doğru bir şekilde eşleşmiş olan iç çamaşırını da yanınızda götürmeniz gerekir. Dar gelinliklerle tanga iç çamaşırı yerine; düz nakış olan, dikiş izleri belli olmayan mikrofiber tarzında pürüzsüz bir külot seçmeniz önerilir.

Hiç kimse dar gelinlik altında, çizgileri belli olan bir külot görüntüsünden hoşlanmayacaktır. Bu nedenle gelinlik provalarına giderken; lazer kesim bel bandı ve çizgileri olan set tasarımlı iç çamaşırlar tercih edilmelidir. Lazer kesim vücuda yapışan çamaşırlarda çizgi ten ile uyum sağlayacak ve gelinlik altında pürüzsüz bir görünüme sahip olacaktır.

Gelinlik Provasına Giderken Nasıl Ayakkabı Giyilir?

Gelinlik provasında etek kısmı üst provadan sonra gelmektedir. Buna rağmen gelinliğin duruşunu tam olarak ayarlamak için; sadece etek provasında değil aynı zamanda üst provasına giderken de yanınızda ya düğünde giyilmesi planlanan ayakkabıyı alın ya da aynı yükseklikte topuklara sahip olan bir başka ayakkabı almanız ve prova sırasında giymeniz tavsiye edilir.

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir