Anasayfa » Düğün Planlama Rehberi » Düğün Mekanları » Kapalı Mekanlara Uygun Gelinlik Önerileri

Kapalı Mekanlara Uygun Gelinlik Önerileri

Düğün gününüze dair en önemli aşamalardan birini geride bıraktınız, düğününüzün nerede olacağına ve konseptine karar verdiniz. Sonraki aşamalarda organizasyon şirketlerinden yardım alarak düğün mekanının dekorasyonu, masa düzenlemeleri, davetli sayısı gibi detaylar ile ilgilenmeniz gerekecek onları şu an dert etmeyin. Şimdi yoğunlaşmanız gereken şey düğün gününüzde ışıl ışıl parlayacağınız gelinliğinizin nasıl olması gerektiği… Tarihi bir yerde, bir otelin balo salonunda, şık bir restoranda veya bir düğün salonunda düğün yapmaya karar verdiyseniz size uygun, kapalı mekanlara uygun gelinlik önerileri hangileri olabilir onlara değinelim.

Tarihi Mekan Düğünleri İçin Gelinlik Önerileri

Tarihi mekanların en önemli özellikleri hem nostaljik hem de gösterişli bir hava barındırmalarıdır. Tarihi mekanlarda düğün yapmayı planlayan gelin adaylarımıza iyi bir haberimiz var! Ruhunuzu ve tarzınızı yansıtan bir dönemin konseptini ve gelinlik modelini düğününüzde kullanabilirsiniz.

Tarihi mekanlarda yapılan düğünlerin oldukça gösterişli ve şık olduğunu söyleyebiliriz. Mekanın ruhuna uygun olarak böyle bir yerde evlenecekseniz çok şık, gösterişli, ışıltılı ve büyük etekli gelinlikler sizin için doğru tercih olacaktır. Gelinliğinize eşlik eden parıltılı aksesuarlar ve büyük bir duvak da kullanabilirsiniz. Genel olarak tarihi düğün mekanlarında evlenecek gelin adaylarımızın prenses model gelinlikleri denemeleri gerektiğini söyleyebiliriz. Mevsime göre straplez veya uzun kollu dantel detaylı gelinlikleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca tarlatan ile desteklenen a kesim gelinlik modelleri de bu konsepte uygun gelinlikler arasında yer alıyor.

Eğer daha özel bir konseptle dünya evine girmek isterseniz tarihi mekan düğünleri bunun için çok uygundur. Belli bir dönemi yansıtan gelinlik seçimleri, mekân dekorasyonu hatta davetlilerin bile bu konsepte uygun olarak giyinmesi oldukça renkli bir düğün yaşamanızı sağlayabilir. Bunun için 50’li, 60’lı, 70’li, 80’li, 90’lı yılların moda algısına göre tasarlanmış vintage gelinlikler ile temalar kullanabilirsiniz.

Otel Düğünü Tercih Edenler İçin Gelinlik Modelleri

Otellerin balo salonunda evlenmek, kış aylarında düğün yapacak çiftler için iyi bir seçenek olmaktadır. Düğün alanının dekorasyonunda ve gelinlik tercihlerinizde gösterişli bir tema kullanabilirsiniz. Özellikle gelinlik seçimlerinizde modern, şık ve ışıltılı gelinlik modelleri otel düğünlerine oldukça uygundur.

Tercihlerinizi prenses kesim gelinliklerden yana yapabilirsiniz. Modern çizgilerde tasarlanmış taş ve işlemeli gelinlikler, tül ve dantel detayların kullanıldığı modeller hoş bir tarza imza atmanız için doğru seçimler olacaktır. Gelin saçı, aksesuar kullanımı ve duvak tercihlerinizde abartılı ve gösterişli diyebileceğimiz modelleri tercih etmekte tereddüt etmeyin. Bu tercihler otel düğünlerine hitap etmektedir.

Düğün Salonunda Giyebileceğiniz Gelinlik Modelleri

Düğün salonları Türk kültüründe düğün yapılan mekanların başında gelmektedir. Genellikle her tarza ve konsepte uygun bir hale dönüştürülebilen düğün salonlarında evlenecek gelin adaylarımızın, gelinlik tercihlerini genel düğün konsepti ve zevkleri belirlemektedir. Abartılı modeller de sade ve şık gelinlikler de sizin için uygun olabilir. Gösterişli bir düğün yapmak istiyorsanız düğün dekorasyonunda ve gelinlik tercihinizde bunu yansıtmalısınız. Bunun için kabarık etekli gelinlikler ve prenses kesimli olanlar size çok uygundur. Daha sade ve romantik bir görünüm yansıtmak istiyorsanız ise a kesim dantel detaylı gelinlikler, yarım balık formunda gelinlikler (vücut şekliniz bunun için uygunsa) tercih edebilirsiniz. Kapalı mekanlara uygun gelinlik önerileri olarak neler tercih edilebilir;

Restoran Düğününde Giyebileceğiniz Gelinlikler

Samimi ve keyifli bir düğün yapmak isteyenlerin tercih edebileceği restoran düğünlerinin de pek çok tema içerebileceğini belirtebiliriz. Deniz kenarında şık bir restoranda evlenecekseniz elegan bir gelinlik tercihi yapmalısınız. Bunun için dantelli detaylar barındıran a kesim veya düz kesim gelinlikler çok uygun olacaktır. Salaş bir restoranda evlenecek gelin adaylarımız ise rahat bir gelinlik modeli tercih edebilirler. Bunun için ise şifon veya organze kumaşlardan yapılmış a kesim gelinlikler hoş olacaktır. Ayrıca kısa etekli gelinlikleri de tercih edebilirsiniz. Nikah havasında az davetli sayısı ile gerçekleşecek bir düğün töreni için ise sade gelinlik modelleri size uygun bir seçim olabilir.

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir