Anasayfa » Gelin Rehberi » Gelinlik » Vücut Tipine Göre Tesettürlü Gelinlik Seçimi
vücut tipine göre tesettürlü gelinlik seçimi, vücut tipine göre tesettür gelinlik seçimi

Vücut Tipine Göre Tesettürlü Gelinlik Seçimi

Düğün hazırlıkları içerisinde gelin adaylarını en çok zorlayan süreçlerden birisi gelinlik alışverişidir. Birbirinden farklı ve güzel tesettür gelinlik modelleri arasında kafanızın karışması ve kararsız kalmanız çok normal. Düğün gününüzde muhteşem görünmenizi sağlayacak size uygun gelinliği aldığınızdan emin olmak ve işinizi kolaylaştırmak adına, vereceğimiz birkaç detay size yardımcı olabilir. O halde vücut tipine göre tesettürlü gelinlik seçimi nasıl olmalı ve hangi modellere yönelmelisiniz, anlatalım.

Öncelikle 4 temel vücut tipi bulunmaktadır; armut, elma, dikdörtgen ve kum saati. Vücudunuzu tanıyor ve şeklini biliyorsanız hemen detayları okumaya başlayabilirsiniz ancak vücut tipleri hakkında bilgi almak isterseniz Vücut Tipine Göre Gelinlik Seçimi yazımıza göz atabilirsiniz.

Vücut Tipine Göre Tesettürlü Gelinlik Seçimi Nasıl Yapılır?

Armut Vücut Tipine Göre Tesettür Gelinlik Nasıl Olmalı?

Armut vücut hatlarına sahipseniz Türk kadınlarının genel fiziksel özelliklerini taşıyorsunuz demektir. Yani ince bir bele ve geniş kalçalara sahipsinizdir. O halde armut vücut tipine göre gelinlik arayışınız için size uygun modellerden bahsedelim. Kamufle etmeniz gereken bölgenin basenleriniz olduğu göz önünde bulundurulursa; tercih edeceğiniz gelinlik modellerinin kabarık etekli olması sizin için doğru olacaktır. Bunun için A kesim tesettür gelinlik ve prenses kesim gelinlik modellerine bakabilirsiniz. Tarzınız ve zevkleriniz doğrultusunda gelinliğinizde kullanılacak aksesuarlara ve kumaşlara karar verebilirsiniz. Gösterişli bir gelin olmak istiyorsanız taşlı ve işlemeli prenses gelinlikler, daha romantik bir tercih için A kesim dantel detaylı gelinlikler deneyebilirsiniz.

Elma Vücut Tipine Göre Tesettürlü Gelinlik Nasıl Olmalı?

Elma veya çilek vücut yapısına sahip gelin adaylarımızın iri göğüsleri, buna karşılık kalın denilebilecek belleri, dar basenleri ve ince bacakları olduğunu söyleyebiliriz. Peki, bu bir sorun mu? Hiç de değil! Hatta size uygun bir gelinlik modeli tercih ederseniz davetlilerin gözlerini sizden alamayacağını garanti edebiliriz. Bunun için yapmanız gereken şey seçeceğiniz gelinlik modelinin göğüs bölgenizi gizlediğinizden emin olmak. Örneğin üst kısmı dantelli veya taşlı modellerden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Sonuçta göğüs bölgesini olduğundan daha da büyük göstermenize gerek yok değil mi? Bunun yerine üst bedeni sade gelinlik modelleri ile eteği hareketli, hacimli olanlarını tercih edebilirsiniz. Diğer alternatifleri değerlendirmek istiyorsanız; başörtünüzü bağlatırken göğüslerinizin üzerine dökülecek şekilde bir stil veya pelerinli bir gelinlik modeli tercih edebilirsiniz.

Dikdörtgen Vücut Tipine Göre Tesettür Gelinlik Nasıl Olmalı?

Dikdörtgen vücuda sahip gelin adaylarımızın bel oyuntusu yok denecek kadar azdır ve göğüs genişliği ile basen genişliği birbirine çok yakındır. Sizin de sahip olduğunuz vücut tipi dikdörtgen ise düğün gününüzde bel bölgenizi ortaya çıkarmayacak ve aynı zamanda harikulade görünmenizi sağlayacak gelinlik modellerinin düz kesim gelinlikler olduğunu söyleyebiliriz. Bunun için pelerinli Helen tipi gelinlik ile hoş bir tarza imza atabilirsiniz. Pelerinin yanı sıra kollarınızın volanlı olması; işleme ve dantel kullanımı da gelinliğinize hareket katacaktır. Bel bölgenizin daha ince görünmesi için ise düz kesim kemerli gelinlik modellerine yönelebilirsiniz.

Kum Saati Vücut Tipine Göre Tesettürlü Gelinlik Nasıl Olmalı?

Kum saati şekline benzer son derece orantılı bir vücuda sahipseniz saklamanız gereken bir bölgeniz yok demektir. (Ne kadar şanslısınız, bir bilseniz..) Bu yüzden dilediğiniz gelinlik modelini tercih edebilirsiniz. Ayrıca kusursuz fiziğinizin avantajını, düğün gününüzde herkesin giymesinin pek mümkün olmadığı bir model ile değerlendirebilirsiniz. Bunun için tesettürlü balık gelinlik modellerinin harika bir seçenek olduğunu belirtelim.

Post navigation

  • Sadece tesettürlü gelinlik seçerken değil genel olarak vücut tipine göre gelinlik seçimi yapmak gerekiyor. Ve gerçekten gelinlik seçimi ile ilgili dikkat edilmesi gereken önemli noktalara değinmişsiniz teşekkür edeirm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir