balık kesim gelinlik hakkında bilmeniz gerekenler

Balık Kesim Gelinlik Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Gelinlik tasarımları içinde kuşkusuz en iddialı ve en etkileyici olan balık kesim gelinlik modelleridir. Hayatlarını paylaşacağı erkeğe evet diyerek düğün hazırlıkları içinde kaybolan gelin adaylarımıza balık kesim gelinlik nedir ve balık kesim gelinlik nasıl olur diyerek balık kesim gelinlikler hakkına bilmeniz gerekenler konusunda yardımcı olmak istedik.

Balık Kesim Gelinlik Nedir

İster prenses kesim olsun ister düz kesim; ister mini etekli olsun ister A kesim gelinliklerin bel ile etek bölümleri arasında kısımların bedenine tamamen yapıştığı gelinlik türlerine balık kesim ismi verilmektedir.

Vücudun alt bölümünü tamamen sarmakta olan bu tasarımlar genellikle belden başlayarak dize kadar bütün vücuda yapışarak inmekte diz hizasından hemen sonra ise ya bollaşmakta ya da kesilmektedir. Halk arasında denizkızı kesim olarak da adlandırılan balık kesim gelinlikler bütün vücudu iddialı olarak ortaya sermektedir.

Gelin adaylarının balık kesim gelinlik modelleri seçiminde dikkatli olması gerekmektedir. Bu gelinlik modellerini düğün boyunca taşımak zordur. Hem diz kısmının darlığı yürüyüşün ve hareketin kısıtlanmasına neden olmaktadır hem de bu modeli kusursuz bir şekilde taşıyabilmek için mükemmel ve iddialı bir vücut hattına sahip olunması gerekmektedir.

Balık Gelinlik Modelleri Nelerdir

Balık kesim modelleri kendi aralarında etek boylarına ve şekillere göre çeşitli guruplara ayrılmıştır. Bu guruplar arasında en yoğun ilgiyi çekenleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Tam balık gelinlik modelleri
  • Yarım balık gelinlik modelleri
  • Balık kuyruklu gelinlik modelleri
  • Tek omuz balık gelinlik modelleri
  • Dantelli balık gelinlik modelleri

Tam Balık Gelinlik Modelleri

Vücut bölgesine diz bölümüne kadar tamamen yapışarak sımsıkı sarmakta olan tam balık gelinlik modelli dizi geçince denizkızlarının kuyruk bölümleri birden bire ters v şeklinde bir genişleme göstermektedir. Uygu bir vücuda sahip olmanız durumunda tam balık gelinlik modellerinden her hangi birini üzerinizde taşırken nefesleri keseceğiniz kesin. Vücut hatlarınızın gelinlik ve korseye bağlı olarak kum saati gibi bir forma girdiği bu gelinlik modelleri son zamanlarda yoğun ilgi görmektedir.

Yarım Balık Kesim Gelinlik Modelleri

Tam balık gelinlik modelleri gibi yarım balık gelinlik modelleri de vücudu sarıp bütün hatlarını ortaya çıkarmaktadır. Yalnız buradaki fark; yarım balık gelinlik modellerinde vücuda yapışan bölüm kalçanın sona erdiği hizada bitmektedir. Kalça sonunda birden bire genişleyen bu modelleri, tam balık modelleri kadar iddialı olmasa da oldukça ilgi çeken gelinlik modelleri arasında yer almaktadır.

Tam balık gelinlik modelleriyle kıyaslandığında daha rahat bir hareket etme olanağı sağlayan yarım balık gelinlik modelleri; basen bölgelerini de sımsıkı sardığında aynı zamanda iyi bir kamuflaj sağlamaktadır. Bilhassa geniş bir kalça yapısı bulunan gelinler için en ideal seçimler arasında yer almaktadır.

Balık Kuyruklu Gelinlik Modelleri

Balık kesim modelleri arasında en çok ilgi görenlerden biri de balık kuyruklu gelinlik modelleri olmakta. Eğer dar kesim ve uzun kuyruklu gelinlik modelleriyle ilgileniyorsanız balık kuyruklu gelinlik modelleri tam size göre olacaktır. B tarz bir gelinlik seçerseniz; duvak seçimi konusunda dikkatli olmanız gerekmektedir. Seçeceğiniz duvağı mümkün olduğu kadar kısa tutmanızı öneririz.

Tek Omuzlu Balık Gelinlik Modelleri

Eğer düğün salonunuz oldukça gösterişliye ve vücut hatlarınız kum saatine benzer bir şekil andırıyorsa hele de incecik bir bele sahipseniz; tek omuzlu balık gelinlik modemleri tam size göre bir seçim olabilir.

Dantelli Balık Gelinlik Modelleri

Balık kesim modelleri farklı detaylarla tasarımlanabilmekte; hem modern hem de sofistike bir gelinlik modeli arıyorsanız, hele ki vücut hatlarınız da uygunsa dantelli balık gelinlik modellerini incelemenizi tavsiye ederiz.

Yeni gelinlerimiz tarafından Fransız danteli kullanılarak yapılan balık gelinlik modelleri 2020 senesinde en çok ilgi göreceği tahmin edilen gelinlik modelleri arasında bulunmaktadır. İddialı ve çarpıcı bir görünüm sergileyen bu modellerde gösterişli tasarımlardan uzak durmanızı öneririz.

 

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir